1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натална карта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Gordana10, 27 март 2010.

  1. sajonaramucaca

    sajonaramucaca Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    461
    ....прашањето уште важи... не мора астролог, некој што се разбира...се разбирам и јас ама сакам да прашам нешто за што прочитав дали е точно :D .....ако има некој така.... :?:
     
  2. UnderTheSun

    UnderTheSun Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Pisi mi vo lp sto te interesira :)
     
  3. cocoa28

    cocoa28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2013
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    91
    Сабајле ни стигна на домашна адреса, и мојата и на колешката...Ме кошташе 500 ден и плус 100 ден поштарина за достава до дома...Ја имав пред 4 дена нарачано од професионален астролог по име Силија и имајћи го предвид името јас и колешката мислевме дека најверојатно тие 500 ден не чешаат во џеб :D али грешка сме биле...
    Презадоволна сум за секој денар и до крајот на животот ће си ја чувам...Професионализам до максимум, на 4 страни А4, испечатено во боја и све објаснето до детал...
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    многу ефтин овој :D од каде е? ако може контакт да ми дадеш или информации како да порачам :)
     
  5. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Немам правено натална карта а не ни сакам.
    Не сакам да знам доколку во иднина ми се случуваат лоши работи, и цело време да бидам во исчекување или да живеам со страв дали нешто ке се случи или не. Се што треба да се случи, ке се случи. Тоа е судбина. Знам дека во август месец на тетка ми и правеа натална карта, плати 100 евра и кажаа се и сешто и на крај дека ке доживее длабока старост и тоа не се случи. Не верувам баш такво нешто.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zuzu82

    zuzu82 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2012
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    108
    јас имам правено натална карта....т.е на две места сум била до сега,кај зоран крстевски и кај александар јанкович.горе доле се поклопија некои работи.големи професионалци се и двајцата.
     
  7. kravina

    kravina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    7
    не верувам, ама ајде реков да отворам да видам и малку се изнервирав ама на крај кога ќе видиш како самиот ќе си ја наредиш работата така ќе ти тече во животот..... може има нешто, ама не треба ептен да навлегуваме во ова.... :)
     
  8. hunny20

    hunny20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    82
    Феминки пишете како да исконтактирам со некој од познативе астролози како Зоран или Александар за да закажам за натална карта...итно е ве молам пишете ако треба контакт во лична порака
     
  9. jagodka.18

    jagodka.18 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    607
    Ја читав темава и најдов еден линк (Snow-Queen мислам дека го имаше постирано) каде бесплатно ти прават натална карта, и има кратко објаснување, за повеќе се плаќа. Ја имам сликата но незнам да ја протолкувам. Знае ли некоја од вас да ми каже збор-два :$
     
  10. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Некоја да ми препорача каде да ми изработат натална карта,проверено место?
    Не сакам да ми кажуваат на скајп или по телефон,или пак компјутерски изработено,сакам некој човек што се разбира да ми ја изработи и да ја имам во печатена форма.
    Се чувствувам изгубено,не знам во која насока да се движам :?: па мислам дека со наталната карта колку-толку ќе најдам некакво решение :D
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Ruzica00

    Ruzica00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    172
    Најпроверен до сега ми е Симеон Атанасовски. Имам правено муабет со многу кои биле кај него, меѓу кои и јас :) Е баш така се чувствував, некаде на мои 28 години (обично кога Сатрун транзитира низ точката кај што бил на нашето раѓање). Симеон се занимава со источна (ведска) астрологија, не со западната која нам ни е позната. Е само што немаш испечатено, седнеш, разговараш со него, си запишуваш што мислиш дека треба...Позитивно е што разговараш очи во очи, ако нешто не ти е јасно потпрашаш.Мене ако ништо друго, ми даде насока, што викаш колку-толку да се најде некое решение.
     
  12. fifila89

    fifila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Би сакала да ве прашам дали некој има нарачувано натална карта од Виолета Марсол? Ќе ве молам за повратен одговор .
     
  13. ikame

    ikame Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    368
    Пол:
    Женски
    ова е мојата натална али гледај гледај нисто не разбирам мозе ли некој да ми казе ста пише [​IMG]
     
  14. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    Некој скоро што му правеле натална карта има ли , за да ми препорача некој астролог :)
     
  15. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Има ли некој доброволец од вас кој толкува вакви натални карти бесплатно? :D
    Онака да ми пише, некои битни ствари у скратена верзија по ЛП пошто вака не разбирам.
    Би ви била многу благодарна.
    Чисто од зафрканција, не дека вистински верувам во ова. :)
     
  16. ubeden

    ubeden Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    koja e jana moze da mi napises broj nejzin?



     
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    Ima:D.Se razbiram i jas po netso od cudovo,sto imam citano za sebe bas vistiniti raboti pisuvase.Aj napisi koja planeta vo koja kuka i znak ti e ,pa ke ti kazam
     
  18. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    http://horoskop.hr/natalna-karta/Ви ја предложувам страната доколку сакате отприлика да знаете за вашата натална карта. Бесплатен е! Веднаш под сликата ви дава објаснување за секоја куќа што значи. Ако не се рабирате во читање на наталните карти како мене читајте го само тоа. Има доволно објаснување за вашиот карактер , за партнерот, учењето и професијата. Дефинитивно не е детална со дати и години ама грубо земено ке ви даде каква таква насока . Мене сајтот многу ми се допаѓа И се ми погоди. Е сега ке се потрудите малку околу хрватскиот ама пак е разбирливо. Месеците се подредени под ред ,па мислам дека нема да ви претставуваат некаква тешкотија.Можно е кај градот веднаш да не ви го даде но кога ке стиснете ОК ке ви се појави. Ако не се појави вашиот град ставете град што е поголем и што е во близина. Скопје го има ;)
    Се надевам дека ке ви користи :*
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lavinija

    Lavinija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    33
    Знае ли некој колку е натална карта кај Зоран? Како се закажува,каде се наоѓа? Колку се чека?

    Читав некои ваши мислења, љубопитна сум па сакам да направам. :)

    Доколку има уште некој искуство особено од кај овој астролог нека сподели. :)
     
  20. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    страната препорачана од kolovoz е многу добра... Фала, ептен точни информации дава.