Натпревари

Дискусија во 'Образование' започната од sarricka, 10 декември 2012.

 1. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26
  Ваква тема не сретнав, тука би можеле да пишуваме за нашите искуства на поминати натпревари на кои сме учевствувале,награди,идни натпревари и слични работи.

  Дали има некоја сега што ќе се пријави на натпреваров за средношколци тмф-наноматеријали ;)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.267
  Допаѓања:
  14.970
  Пол:
  Женски
  Во средно нон стоп настапував за школото, нон стоп медали им носев!
  Али тоа е пуста желба да не се оди на часови. :lol:
   
  На foreverMATH, BojanaLegija и Kristina.R им се допаѓа ова.
 3. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Jaс сум пријавена за натпреварот на ТМФ за наноматеријали. Има некој друг? :)
   
 4. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26

  и јас сум,баш денес ја пополнивме електронската пријава :)
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Мило ми е. :) А која тема ја одбравте, ако не е тајна?
   
 6. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Леле значи јака конкуренција има :P и јас денес се пријавив-за јаглеродни нанотуби
  А инаку не помнам кога последен пат сум била на часови после фебруари од 7одд постојано се спремам за натпревари но најдобро стојам со физика секоја година сум прво на регионално да си се пофалам :D
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26
  мислам дека се викаше темата нанобиоматеријали :)
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  Јас годинава прв пат ќе одам на натпревари. Веќе се пријавив за математика-физика :) а сакам и да одам и на германски јазик натпревар :) па ќе видиме :)
   
 9. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Мој совет : Немој, избери еден правец или математика и физика или германски немој и двете
  нема да имаш никаков резултат, не дека немаш капацитет, талент или било што слично, туку оти се две различни области и неможеш да се задлабочиш ниту во едно, така и двете површно ќе ги поминеш, а ако избереш само едно ќе се задлабочиш во тоа и ќе имаш резултати.
  Ова ти го кажувам од искуство.Братучетками беше многу подобра ученичка од мене заврши како првенец на генерација а јас ја поминував годината со сите 5, но во дневник имам добивано и двојки.Таа како тебе избра јазик(анлиски) и физика и толку многу што учеше дури немаше ни време за јадење ( осллабе 15 кг.) и НЕ ДОБИ НИТУ ЕДНА ДИПЛОМА ,а јас со мојава физика 3 години бев 1 на регионално и имам земено 2пати трето место на државен натпревар, без нешто посебно да се потресувам
  Ако сакаш пријави се и на двете но на едното оди само тка да видиш како е, едноставно не се замарај воопшто, а другото СО СРЕЌА :)
   
  На foreverMATH и sarricka им се допаѓа ова.
 10. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  И јас сум пријавена на тој за наноматеријали. Темата ни е Нано материјали во биотехнологија :)
   
  На feminium и QueenN им се допаѓа ова.
 11. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Kako ви оди девојки ги сработивте ли темите, јас сум до пола некаде... :)
   
 12. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Јас секоја година одам на математика натпревари (регионален и кенгур), а оваа година можеби ќе одам и на "спелинг-би" ама не сум сигурна. :)
   
 13. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Девојки ги испративте ли темите? :) Синоќа беше последниот рок.
   
 14. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Нее продолжен е до 10ти еве види ;)
   

  Прикачени фајлови:

 15. LoveIsAllAround

  LoveIsAllAround Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  71
  И јас сум исто пријавена на натпреварот за наноматеријалите и избраната тема е Наноматеријалите во храната...и што очекувате од натпреварот вие пријавените...? :D
   
 16. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Па не очекувам многу, т.е. имам доста искуства со натпревари и немам неко големи очекувања :?: :
  Ке дојад 3 проф ке презентираме ако на некого дадат награда добро ако не исто добро :) ке си отидат, а за во охрид ке ги остават оние од јахија кемал турскиот колеџ :!: во тоа сум сигурна милион проценти и така :D да не демотивирам тука :tmi: :rofl: :rofl:
   
 17. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Знам за продолжението, ама тоа важи само за печатената форма, електронската требаше да биде испратена до 4ти..барем така ни кажаа кога се јавивме таму ;)
   
 18. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Натпревари, натпревари...
  На многу сум одела, и се надевам дека и оваа година ќе одам.
  Имам одено на противпожарникарен земавме второ место регионално, граѓанско прво место регионално, биологија второ место регионално, историја прво место регионално, трето место државно. Сите овие беа во основно. Во прва година средно, првото полугодие имаше за пишување на раскази и бев на два натпревари и земав прво место на двата - регионално. Сега ова полугодие ќе видиме, во преговарање сум со професорите ха - ха :D
   
 19. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Да се пофалам, влеговме во вториот круг со освоени 95/100 поени. :rofl: :rofl: :clap:
   
 20. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.737
  Јухуху честтиткиии :*
   
  На QueenN му/ѝ се допаѓа ова.