1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натпревари

Дискусија во 'Образование' започната од sarricka, 10 декември 2012.

  1. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Тенкаи многу ти благодарам! Презентираме четврток грешка сум била!
    Инаку абстракт не треба да има во през?
     
  2. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Вие ако сакате да си ставите - ставете, ама јас не ти препорачувам. Ем ќе трошиш слајдови за џабе, ем нема ни да обрнат внимание на тоа. Вие кажете си го абстрактот на кратко, но не го пишувајте. Не одземаат бодови за тоа, не се грижете.

    Туку сакав да ве прашам сите кои допрва ќе се натпреварувате, дали на почетната страна (првата) имате напишано кој ви е ментор и кои сте членовите на тимот и дали имате одвоено слајд за користена литература?
     
  3. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Има сега некој натпревар за наши ,,професионални,, фотографии (мислам тие сликани од фотоапарат)?
    Ви благодарам однапред...
     
  4. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    НА 1 слајд имаме писано наслов а на последната имаме изработиел. треба да го пренесам на 1 стр?
    Користена литература заборавив ама утре ќе средам, само кажи ми ако можиш дали треба последно да биди?
    Многу ти благодарам! :inlove:
     
  5. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Може имињата на тие од тимот да бидат и на последната страна, но ако можете ставете ги со менторот на првата страна, попрегледно е за оценувачите. А користена литература е на последната страна, да. И нема проблем, тука сум за да ви помогнам. :)
     
  6. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    За кошарка,кенгур и регионален си идам следната година и на одбојка за да губам повеќе часови :D :D :D :D
     
  7. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Страв ми е за натпреварот утре ке презентираме утре и таака.
    Ке презентираме сите членови инаку,и незнам како ќе излези ама знам дека конкуренцијата е ептен голема.
    Iнаку во сите училишта делеа маички и сертификати или?
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Сертификати уште не ни поделија, најверојатно нема ни на вас да ви делат утре сертификати, туку надокнадно ќе дојдат за тоа затоа што Панче Кралев (министерот за образование и наука) не сакал да потпише нешто пред да ги види конечните резултати. А маички се делеа само на членовите од тимовите кои освоиле прво, второ и трето место.

    И не се плаши. Настапете без страв и трема (или барем не ги покажувајте) затоа што и тоа го вреднуваат. И со среќа, па пиши како помина. :)
     
  9. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    ништо не направивме, ама убаво си поминав се запознав со пресупер деца(мислам на др. натпр. има можност за запознавање и на деца од др градови вака само со оние од 4 од гим се запознав).
    Жирито беше ужас, мислам дека не убиваја со прашањата значи не закопаа целосно!
     
  10. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    И јас ништо не напраив всушност бев трета од 3 :!: :tmi:
    Ама стбарно не беше фер натпреварот :swear: проф од нашето училиште навиваа за другите 2 тима а повеќе за тие што земаа 1, ама тоа е без вујко владика во црква нема шо да бараш :emo:
     
  11. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Девојки, јас потполно ве разбирам затоа што и јас сметам дека натпреварот во нашето училиште не беше чесно оддржан. Ние поднесовме приговор и покрај тоа што ни беше одбиен, сепак не се откажуваме и понатаму ќе поднесеме приговор до повисок орган.

    Доколку сметате дека навистина ви била нанесена неправда и дека не го заслужувате она што сте го добиле, обидете се и вие да поднесете приговор. :)
     
    На QueenN, Hiii и feminium им се допаѓа ова.
  12. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    [​IMG] e баш вака го гледав тоа проф-от кога соопштуваше резултати 8)
    Уште да го прашам што се*еш бре ти :@ :rofl:
     
  13. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    Се пријавивте ли некој на натпреварот народна техника? :)
     
  14. kate-pp

    kate-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Инаку освен наноматеријали, бев на натп. математика оваа година, се подготвувам за кенгур.
    А лани незнам на кој натп. не бев!
    Обожавам натп. ми се развива натп. дух, нови другарства, забава, надополување на знаење мераци!
     
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Јас сум оваа година на народна техника на 13 април по биологија.Едвај чекам.Лани бев исто на народна техника и освоив трето место по информатика,но морам да кажам дека тогаш се разочарав оти беше местено.Но бев среќна што освоив место бидејќи сама си го заслужив,скроз сама без помош од никој направив веб страана..Веб страната требаше да биде за нашето училиште и сите деца имавме направено за училиштата освен детето кое што имаше направено страна за Груевски.Кога ја отвори сите останавме вака :o што мајка бара Груевски во страната?????Наставниците се крстеја и не можеа да поверуваат дека дури и кај децата прават се со политика и детето си зеде прво место а кога го прашуваа прашања од опто знаење појма си немаше..Го прашуваат со кој фонт пишуваше:Ккако ја направи??Ќутеше и со ќутење си лапна прво место,а појма од животот немаше.Како и да јас сакам се да ми е заслужено а не преку врски,така ќе биде и оваа година...На народна техника сум и на граѓанско и ќе дадам се од себе да си имам заслужена награда. :)
     
  16. sarricka

    sarricka Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    26
    Е иии јас сум на био оваа год. само проблемов ми е тоа што сеуште немам добиено на е-маил таа повратната порака и сум загрижена.. а и јас лани бев земав 2ро место исто био :)
     
  17. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ааа епа незнам мене наставничката ме пушти ме праша и прифатив,а за тоа со е-маил појма немам
     
  18. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Ееј да ви се пофалам ми стаса одговор на приговорот за наноматријали :D ( по недела ипол :!: мисам фала богу) писмо онаака официјално ми го носи секретарот на школото ]:)
    јас сета така “израдувана“ оти ми стигна одговор го отварам и кога да видм цели 2 реда, напишале-
    :geek:
     
  19. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Бил ли некој од овде на државен натпревар по македонски јазик ?

    Можно е да одам ама класната некако разбрала дека материјалот ќе бил само од трета година па малку ме чуди :?: Информирани ли сте за натпреваров и ако бил некој нека ми пише ЛП што е како е :*
     
  20. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Јас одам на сите натпревари особено по Математика :P ..Средата бевме Скопје за светскиот натпревар
     
    На Kristina.R му/ѝ се допаѓа ова.