1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натпревари

Дискусија во 'Образование' започната од sarricka, 10 декември 2012.

  1. MiAmada

    MiAmada Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво да ве прашам за искуство од натпреварите од народна техника оваа година стасав до републички ?
     
  2. Анастасија555

    Анастасија555 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ќе оди ли некој од 9то одд на републички по хемија и биологија?☺☺
     
  3. woworld

    woworld Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    424
    Пол:
    Женски
    Здраво. Дали знаете каде има конкруси за натпревари ?
     
  4. Анастасија555

    Анастасија555 Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    каков конкрус?? кое одделение/година си?
     
  5. Zaki1998

    Zaki1998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво.Сакам да одам на натпревари по биологија.Јас сум 4та година и прв пат ми е.Може ли некој да ми каже прашањата дали се само од учебникот за 4та година и 3та година (така пишува во сајтот) или од сите 4 години ?
     
  6. ecka.da.wiz

    ecka.da.wiz Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    beshe li nekoj na world scholars cup vo strumica ili skopje? jas sum 9to bev i dobivme 2ro mesto od juniorite ama za zhal nema da odime na globalno (kvalifikuvani sme ama mn skapo nad 1000$ kms)
    sakam pak da odam dogodina oti iako nema da mozham da odam na globalno mn beshe interesno so debatite, testovite i esejot, nekoj drug kje odi slednava godina??
     
  7. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Јас бев, моето школо го организираше. Бидејќи ние бевме повеќе тимови ни ја намалија котизацијата на 300 долари за глобалната рунда. Пак излегува скапо кога ќе се соберат и други трошоци ама тоа е. Сега на 20-ти одиме во Барселона, а се надевам и во Њујорк потоа (ако треба од врата на врата ќе барам спонзори :rofl:).
    И мене ми се допадна многу, а отпрвин бев скептична бидејќи ни го промовираа како натпревар по англиски, а далеку е од тоа. Само јазикот е англиски.
    Патем, ако следната година доаѓаш во Струмица извести ме, би сакала да те запознаам. :) Тогаш ќе бидеш во сениорите па можеби и ќе се погодиме заедно во дебата. :lol:
     
    На ecka.da.wiz му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ecka.da.wiz

    ecka.da.wiz Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    416
    Пол:
    Женски
    не знам, средно ќе одам во скопје, ако има во скопје догодина регионален изг таму ќе одам ако ми даде нст по анг шо ќе ми предава хаха
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. queenoftheworld

    queenoftheworld Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво,
    Сакам да ве прашам како да ги најдам тестовите од натпреварите по биологија од минатите години.
    Ви благодарам однапред
     
  10. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ги нема, на страната на Друштвото ги нема со сигурност. Едино ако професорт има некои тестови од меѓуопштиснски и регионални од минатите години, па да ги даде да ги погледнете.
     
  11. tijana897_0

    tijana897_0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Здраво, да ве прашам има ли ги некои задачите математика шо се паднале на општински за 8одд, фала однапред
     
  12. MariaNasa

    MariaNasa Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво! Сакам да го споделам моето искуство со натпревари. Ученик сум во прва година средно гимназиско образование, во мала провинција.Во претходните неколку години во основно учествивав на натпревари, и притоа давав многу труд. Но, не ја имав потребната литература и сеуште немам, па имам големи потешкотии со решавање на задачи и слично. Толку сум исфрустринана од моето претходно искуство, а и сегашното, децата од големите градови секогаш ги имаат сите книги од кои се прашањата, секогаш таму има можност за приватни часови во кои му ги даваат прашањата. Давам толку труд, но неможам да постигнам толкави резултати. Не сакам са навредам никого од поголем град, но факт е дека таму има повеќе можности. Се извинувам ако мојот коментар е неприкладен, сакав само са го споделам моето искуство. Поздрав.

    Јас имам некои тестови, ама незнам како да ти ги пуштам. Која година/одделрние си?
     
    Последна измена од модератор: 24 март 2019
    На Jessnow му/ѝ се допаѓа ова.
  13. queenoftheworld

    queenoftheworld Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2018
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Втора
     
  14. macapasha

    macapasha Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2014
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    90
  15. TheSlugPrincess

    TheSlugPrincess Нов член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2023
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво... Знае ли некој каде можам да ги најдам тестовите по Хемија за средно од минатите години?..