1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натпревар за губење тежина

Дискусија во 'Канта' започната од 94kickey, 28 јануари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 94kickey

  94kickey Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  18
  Здраво :hai:
  Ја почнувам оваа тема со цел да ви пренесам свое искуство и да ви помогнам. Не има многу што сакаме да ослабнеме или да си го држиме своето тело во форма. Не знам дали сте слушнале дека постои школа за правилна исхрана. Јас почнав пред 3 месеци. Толку и трае школата - 12недели. Јас се зачленив во 3тата недела бидејќи тогаш дознав дека постои. За останатите 9 недели изгубив 12кг. Од утре почнувам нова школа. Многу е интересно. Имаат награди за најдобри резултати, казни за покачени килограми, казни за нередовност. Всушност како натпревар е. Ти прават посебна програма за исхрана. Не е диета! Сите прават одлични резултати. Запознав една жена од друга школа која намали 19кг за 12недели. Доколку некој сака да се придружи нека ми пише, па ќе му дадам подетални информации. И да 2-пати неделно има вежбање т.е зумба и military.
  :inlove::party::dance:
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Уште да кажеше дека се од тие биди фит или како и да беа , и промоција на шејкови од Хербалајф . И да , да не заборавам едните исти вежби се вртат цело време , и е ненормална гужва , па после тоа барате да се зачлени човек или како и да беше со некоја си сума таму за да продолжи да вежба
   
  На okcenzi и crimson им се допаѓа ова.
 3. Deadhalf

  Deadhalf Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  ee i jas pred eden mesec odev vo skolata i oslabev 8 kg za 3 meseci pa planiram pak da se zapisam na skolata ama koga ke se stopli..inaku ne piev sejkovi i takvi raboti zaso nemav dovolno pari..znaci sejkovite ne se magicni nesta znaci tie se na prirodna baza so niv mozes da slabees dokolku se pridrzuvas do nekakov rezim i tie se pozdravi da gi pies otkolku za dorucek da jades gevrek ili kifla so jogurt isto taka moze so niv i kilaza da se pokaci taka da ova ne e magicen pijalok koj gi topi mastite
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  13.221
  Пол:
  Женски
  Жената за 3 месеци изгубила 19 кг??? :fubar:
  Тие ако се салам ќе знаат дека тоа не е здраво воопшто. Здраво слабеење е за еден месец максимум 2-3кг за телото да може да си ја меморира својата нова тежина.
  Значи со здраво слабеење можешда изгубиш за 3 месеци максимум 9кг. А ова е тотално нездраво и не го подржувам.(n)
   
  На cresa-jagoda и crimson им се допаѓа ова.
 5. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  363
  A da kazevte I po kolku plakate. Ogin I plamen :(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.