Натпревар за губење тежина

Дискусија во 'Диети' започната од 94kickey, 28 јануари 2015.

 1. 94kickey

  94kickey Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  Здраво :hai:
  Ја почнувам оваа тема со цел да ви пренесам свое искуство и да ви помогнам. Не има многу што сакаме да ослабнеме или да си го држиме своето тело во форма. Не знам дали сте слушнале дека постои школа за правилна исхрана. Јас почнав пред 3 месеци. Толку и трае школата -12недели. Јас се зачленив во 3тата недела бидејќи тогаш дознав дека постои. За останатите 9 недели изгубив 12кг. Од утре почнувам нова школа. Многу е интересно. Имаат награди за најдобри резултати, казни за покачени килограми, казни за нередовност.Всушност како натпревар е. Ти прават посебна програма за исхрана. Не е диета! Сите прават одлични резултати. Запознав една жена од друга школа која намали 19кг за 12недели. Доколку некој сака да се придружи нека ми пише, па ќе му дадам подетални информации. И да 2-пати неделно има вежбање т.е зумба и military.
  :inlove::party::dance:
   
  На macence4 му/ѝ се допаѓа ова.