1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натпревар по историја

Дискусија во 'Образование' започната од petkovska97, 18 април 2012.

 1. petkovska97

  petkovska97 Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здраво :) Сакам да ве прашам дали некој од вас бил на натпревар по историја и да ми каже отприлика какви прашања имаше.. Јас сум во сабота на 21 Април.. :)
  Еве ги темите :
  -100 години од првата балканска војна 1912 - 2012
  -100 години од создавањето на Албанската држава и Лондонскиот мировен договор 1912 - 2012
  -70 години од Втората светска војна 1942 - 2012
  -190 години од Његушкото востание 1822 - 2012
  -240 години од раѓањето на Кирил Пејчиновиќ 1772 - 2012
  -140 години од раѓањето на Гоце Делчев и Јане Сандански 1872 - 2012
  -110 години од раѓањето на Методија Андонов Ченто 1902 - 2012
  Кој бил ако знае нешто нека ми каже :)
  Фала однапред :)
   
 2. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  150
  Пол:
  Женски
  Што поточно ти треба за темиве?
   
 3. petkovska97

  petkovska97 Активен член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Не за темите туку ако знаеш ( ако си била на натпревар ) да ми кажеш какви прашања има :)
   
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  дали на натпреварот може да одат и од 7 одд или само од 8 одд????
   
 5. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.397
  Допаѓања:
  30.914
  Пол:
  Женски
  Од Битола си?
  И јас бев минатата година на ваков натпревар-истите теми ни беа тогаш :3
   
 6. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  Ќе има годинав? :)