1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натпревар по програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 19 јануари 2013.

 1. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  425
  Оваа година ќе одам на натпревар по програмирање, па сакав да ве замолам да ми кажете доколку имате некакво искуство со тоа. И ако знаете некои задачи или пак страни каде што има задачи за решавање. Ќе работам во Pascal. Однапред ви благодарам. :)
   
 2. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Слабо програмерки нешто, а? :D Баш барав некоја тема за програмирање, ама ништо... само овој пост ми го даде. Штета... баш имав волја со програмерка да се дружам и да разменуваме знаење пошто константно апсорбирам огромни волумени на знаење од областа на програмирањето и тоа ми донесува $ на крајот. :lol: Long live programming. :)
   
 3. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  ти беше на натпреварот што го организира финки или? :)