Натпревар по програмирање

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 19 јануари 2013.

 1. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  280
  Оваа година ќе одам на натпревар по програмирање, па сакав да ве замолам да ми кажете доколку имате некакво искуство со тоа. И ако знаете некои задачи или пак страни каде што има задачи за решавање. Ќе работам во Pascal. Однапред ви благодарам. :)
   
 2. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  721
  Слабо програмерки нешто, а? :D Баш барав некоја тема за програмирање, ама ништо... само овој пост ми го даде. Штета... баш имав волја со програмерка да се дружам и да разменуваме знаење пошто константно апсорбирам огромни волумени на знаење од областа на програмирањето и тоа ми донесува $ на крајот. :lol: Long live programming. :)
   
 3. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  192
  ти беше на натпреварот што го организира финки или? :)