1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Натприродно (Supernatural)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Leeloo, 25 јуни 2011.

 1. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Серија во која што настапуваат Џенсен Еклс и Џаред Падалецки како Дин и Сем Винчестер, двајца браќа кои патуваат низ земјата во потрага по нивниот исчезнат татко, а притоа се во борба со зли духови.

  Сем Винчестер е студент на правен факултет и е решен да избега од минатото на неговото семејство - за разлика од неговиот постар брат Дин. Уште од деца, татко им фанатично се обидува да ги најде злите сили што ја убиле неговата сакана сопруга, а како резултат на тоа, тој ги тренира своите синови за да можат да му помогнат во одмаздата. Тие израснуваат во ловци на натприродните суштества. Сем бега под изговор дека ќе студира право и води среќен живот со девојка му Џесика. На друга страна, Дин останува со татко му и му се придружува во „ловот“.

  Дин го замолува Сем да му помогне кога татко им исчезнува и Сем му се придружува на брат му во потрагата по татко им. Неговата краткорочна потрага по Џон Винчестер се претвора во долгорочна мисија откако ужасна трагедија ќе му ја уништи можноста на Сем за понатамошен среќен живот.

  Поврзани по крв и трагедии, двајцата браќа патуваат низ земјата и се среќаваат со ужасни и опасни сили за кои што се верува дека се само суеверие и митови. Во својот пат, тие ќе се соочат со девојката во бело, со демони кои што предизвикуваат авионски несреќи, со Крвавата Мери, вампири и многу други зли суштества.

  Ова е серија која веке редовно ја следам од самиот почеток до сега. Доста ми е интересна, смешна на моменти и поразлична од другите. Не ми е типична серија со вампири, за религија помегу бог и ѓавол и сл. А и Дин, :P :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На SummerLove26, katerina.koss и mileystar им се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Супернатурал (Supernatural)

  Баш пред некој ден се мислев да отворам тема за серијава. Зараза е, место да учам за колоквиуми или да спијам јас неа ја гледав. Ми бесе премногу интересна на почетокот. На шестата сезона сум и малку ми стана банално целото тоа со ангелите, па умри па оживеј.... едноставно мислам дека умреа премногу пати. Во секој случај ја обожавам серијата... одам одма да изгледам уште една епизода.
   
  На SummerLove26 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  ја од скоро почнав да ја гледам, уште сум прва сезона, не знаев дека се шест. интересна е, посебно браќата ловат натприродни нешта како тоа да е најобичната работа на светот. Едно не ми е јасно од каде пари за бензин,за сместувањата по хотелите? сум испуштила нешто...
   
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Супернатурал (Supernatural)

  Лажни кредитни картички, сигурно си го испуштила тој детаљ. Инаку, годинава ќе излезе и седмата сезона.
   
 5. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Фала ДАнгел!!!
  Првата сезона ја гледав така, колку нешто да се гледа. Откако почнав втората, ми станува се поинтересно, ме интересира само дали би можела да ми кажеш дали наскоро ќе го убијат жолтоокиот демон, и Сем каква врска има со него.
   
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Супернатурал (Supernatural)

  Сем е крвно поврзан со жолтоокиот демон, нема да ти кажам точно како.
  И ќе го убијат, ама многу ќе се изнамачат.
   
 7. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Од почеток не ја сакав серијава ама како што се одвиваа настаните, од сезона во сезона се поинтересна и поинтересна, така да сега едвај ја чекам 4епизода од 7та сезона.
   
 8. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Ај кажете каква врска има Сем со овај демонов? Не можам да дочекам јбг. :)
   
 9. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Супернатурал (Supernatural)

  Mи изгледа интересна за гледање,баш вакви сакам :D

  Kолку сезони има? Cакам да ја почнам :wasntme:
   
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Супернатурал (Supernatural)

  Сега е седмата. Првите 2-3 сезони се мноооооогу интересни, после почнуваат малку да претеруваат. Седмата уште ја немама почнато па не знам каква е...
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Супернатурал (Supernatural)

  Ги изгледав прва и втора сезона,и ми се допага серијава,иако на моменти се мочам од страв :D
  Cега ке правам пауза и ке ја почнам и 3 сезона,за 1 недела -две сезони изгледав :lol:

  A Дин повеке ми се допага,овај Cем како ме нервира со она косата,нека ја скрати малку :geek:
   
  На SummerLove26 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Супернатурал (Supernatural)

  Mи беа интересни до 5 сезона,некако 6 сезона ми е слаба,неинтересна :x

  Aј некој ако ја гледал 7 нека пише каква е
   
 13. talentirana

  talentirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Јас сум до 4та сезона на почеток ама некако страв ме фајќа на моменти.Ептен ми е хорорна.Ама ми рекоја да сум ја изгледала до крај. Како што поминувале епизодите била се подобра.
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Супернатурал (Supernatural)

  На мене 6та ми беше најслаба, 7ма е нешто подобра. Се си мислам дека првата најмногу ми се допаѓаше :D
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  Супернатурал (Supernatural)

  Ја гледам новава сезона и мислам дека е подобра од преходната. Инаку првите сезони беа подобри од последниве две, не знам што се случи, едниот продуцент мислам откажа и сега нема толку возбуда како во првите. Исто и музиката ми недостига. Серијава беше исполнета со рок музика, а сега ништо немам слушнато :(
  еве еден клип што едно време го гледав секој ден по неколку пати со ред :)

  http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0
   
 16. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Супернатурал (Supernatural)

  Jас ги изгледав сите сезони и сега ја чекам новата епизода што излегува на 6 јануари,на почетокот колку се плашев кога ги гледав,сега како навика ми стана и без страв си легнувам :wasntme:

  Cите сезони ми беа добри,освен 6та некако се беше измешано,не знаеа со кого си имаат работа,а 7ма не е лоша,за сега :!:

  Aбе зошто го тргнаа Kас бе? :doh: Mногу ми беше мил,така гревчуле,многу ликови тргнаа,е веке сега и Боби ако го тргнат нема да е интересно :|
  A Cем се разбуави многу детево бе,секси многу ми е,се израдував кога прочитав дека Pуби(бринетата-демонот) му била жена во реален живот,и таа лична е :D
   
  На SummerLove26 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Супернатурал (Supernatural)

  wolf4e, јас пак ич не ја сакав ... шознам, некако по ми се допадна плавата Руби.

  За Кас не ми се верува дека, скроз ке биде тргнат од серијата, секако ке се појави сега од овие епизоди навака (ај хоуп соу) пошто како шо кажа ептен ликови тргнаа и неможе серија само со двајца луѓе. |(

  Мило ми е шо го вратија хуморот во претходните неколку епизоди со венчавката на Сем, пошто ептен на сериозно ја затепаа, мислиш стварно на светот крајот ке му дојде. Не е како во првите неколку сезони ама ке пројде. И незнам сега, дали ова е последна сезона? Читав дека наводно ке била, посебно ке гледале се фокусираат кон врската помегу Сем и Дин, братството и се океј, ама ако ја планират за последна некако не ми оди кон тоа.

  Незаборавни моменти:
  http://www.youtube.com/watch?v=ASZkRM1vx54

  http://www.youtube.com/watch?v=eJ6iYN9f56c
   
  На SummerLove26 и wolf4e им се допаѓа ова.
 18. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Супернатурал (Supernatural)

  Eј не ми се верува бе,вистина го тргнаа на Bobby :worried: :x
  Ceга што ке биде од серијава? :|
   
 19. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Мојата нова опсесија денеска баш ја завршив 1-ва сезона утре либето ќе ми ја донесе 2-ра.Искрено дин е бонбонче :P
   
 20. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.626
  Допаѓања:
  4.429
  Пол:
  Женски
  Супернатурал (Supernatural)

  Најавиле 8 - ма сеозна јеееееееееееее