1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Начини на манипулација

Дискусија во 'Канта' започната од Crvche, 6 април 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Crvche

  Crvche Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2018
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Тема за оние кои манипулираат или кои биле манипулурани.
  1. Кои начини ги користите за манипулација?
  2. На кои начини сте биле манипулирани?
  3. Дали и колку е во ред да се користи манипулацијата?
  4. Кога сте сфатиле дека имате работа со манипулатор?
  5. Искусни манипулатори vs манипулатори во обид
  6. Кога користите манупулации?
  Има премногу прашања, а темава ја отворив за да се споделуваат искуствата и да дадеме одговор на нив. Она што мене ме интересира е прашањето "Кои луѓе се потпираат на манипулации и ги користат најчесто?". Да погледнеме подлабоко у и да размислиме на што е последица ваквото однесување и што го поттикнува уште од најрано детство па натаму.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.040
  Допаѓања:
  55.854
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.