Начин за одмазда

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Leala, 18 ноември 2010.

 1. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Навистина имаш 19 години? Мислам дека на таа возраст добро можеш да процениш кој ти мисли добро а кој не.И ако момчето е на твоја возраст или поголемо,како дозволува да потпаѓа под влијание на некои твои "другарки" кои зборуваат лошо за тебе?Зарем не гледа дека не ти се вистински?!Мислам дека ова може да се реши со разговор да му ја објасниш ситуацијата на момчето дека тоа било само обично кафе со друштвото и ако сака и тој да успеете довербата е најбитна!А што се однесува до другарките..Избриши ги! Знаеш уште колку многу девојки има кои може да ти бидат добри другарки! Ти зборувам од лично искуство.Ако некој ти пакости во животот,воопшто не треба да биде дел од него.Тргни си ги од патот. :!:
   
 2. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  11
  Па да ти кажам таков карактер има и потпага под туго влијание :( Сепак Ти благодарам за советот :angel:
   
 3. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  ^^ Само отворен разговор со него ќе помогне :) Нема проблем затоа сме тука :* Се најдобро!
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.479
  Допаѓања:
  26.785
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува дека на 19 години се замараш со вакви рекла-казала работи :x :x
  Ако дечково те сакал сигурно дека нема за такви глупости да ти раскине. Не сте деца мајка му стара. Па и плус тајна врска... Според мене проблемот е во него, ама ти од толку што си заслепена несакаш да сфатиш.
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  6.403
  Пол:
  Женски
  фрлаќи го некого во заборав и продолжување понатаму без да се звртиш назад е најголемата одмазда ...
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.897
  Значи не ми се верува дека некој на 19 години уште се замара со вакви работи. Ти девојче си опседната со твоите бивши другарки иако несакаш тоа да го признаеш. Тебе те боли тоа што те отфрлиле од друштвото. Впрочем јас сфаќам дека Македонија е мала и градовите во неа се мали скоро секој со секого се знае, ама сигурно можеш да ја избегнеш околината и опкружувањето на тие девојки. Најди си ново друштво што нема додирна точка со предходното и уживај. А тој копук што потпаѓа под туѓо влијание батали го. Слабаци во животот не ти требаат.
   
 7. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  320
  Таквите другарки во наводници, стави ги на игнор! Значи тргни ги на страна и не се дружи со нив! Поарно сама него со лошо друштво!
  А и тој дечкото чим не ти верува, а му верува на нив, значи дека не е дозреан сеуште!
  И на крај, биди успешна во учењето, истакнувај се барем во таа сфера, едноставно биди секогаш на врвот ете во тој поглед, ќе видиш колку ќе ти љубоморат! Таквите дури си им од корист ќе те користат, а од зад грб си ги покажуваат своите вистински лица, затоа те советувам прекини го изворот на користење...и едно големо игнор!
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 8. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  не знам зошто воопшто се замараш со вакви глупости, и јас се имам најдено во идентична ситуација, па воопшто не се замрав, едноставно и реков на девојката, што ти е тебе, што проблем си имаш со мене? следуваше ама не јас вака мислев, ова она.. |( и баталив, ме мрзеше да се расправам...
  најдобра одмазда ти е насмевката, само насмевка на лице и ќе си пукни од мака, немој да ја тераш да мисли дека успеала да те наневира, нанервирај ја ти :P
  и за дечкото, што се замараш бре не е единствен на светов
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Leala

  Leala Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  11
  Јас одамна сум тргната од тоа друштво ,и воопшто не ми е криво што не се дружам со нив,единствениот проблем е што тие се замешуваат постојано(уште како недораснати)
   
 10. natalina

  natalina Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Најдоброто решение е IGNORE верувај тоа најмногу ќе ги боли кога ке видат дека не се оптеретуваш и замараш со нив и дека не те допира тоа што го прават и запамети не е случајно што не останале во твојот живот тоа значи дека не се вредни да бидат во него гледај си се себе и за тебе да биде убаво има луѓе сто сакат и заслужубаат да бидат твои пријатели :D
   
 11. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.440
  Допаѓања:
  49.056
  Пол:
  Женски
  негде низ форумов го сретнав ова, ете за тука е... If a girl ever steals your man, there is no better revenge then letting her keep him, because no good man, can ever be stolen...
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Они недораснати а ти што си? Бараш начини за одмазди,се опседнуваш со глупости,е аман де |(

  Да не се сватиме погрешно,значи јас не мислам дека си ти психолошки случај како што ми напиша погоре,само ти кажав каква слика ми оставаш во главата со сето тоа што го кажуваш,а од кога сега и ја обелодени причината искрено веќе ми станува смешно.
  Да имаш 12 год па да речам ајде,мала е уште нема изградено свои ставови ама ти имаш 19 год,епа извини ама јас не сфаќам.

  Жалосно е што го губиш времето на небитни нешта,кога прв пат го објави постот помислив кој знае каква трагедија ти се случила не дај боже,ама твоите таконаречени другарки стварно не се причина за такви размислувања.Да не се повторувам,останувам на она што ти го пишав и во првиот пост,живеј го животот а не се труј со глупости,има многу поважни работи во животот ;)
   
  На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  150
  Најдобар начин за одмазда е заборавот и игнорирањето на таквите луѓе.И се разбира живеење на твојот живот најдобро што можеш! :)
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  А зошто упорно простуваш? Одмаздата не треба да ја насочиш кон нив, ти си си крива што си реагирала така на нештата и што упорно си одела со глава во ѕид.
  Болна е оваа желба за одмазда.

  Извини, ама доста си смешна со мислењево.
  Кој црн врв бре? :rofl: Ќе се отрујам.
   
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  4.293
  Пол:
  Женски
  Најдобар начин на одмазда би им била кога би те виделе среќна и со насмевка на лицето,не дозволувај да те видат скршена, порази само пред своите пријатели и пред оние во кои си сигурна дека не би ти наштетиле, пред останатите секогаш имај ја насмевката!
  не мора ти да вратиш за ништо Господ ќе врати дупло за тебе ;) !
   
 16. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Одмаздата може да направи да се чувствуваш подобро, но само за кратко.
  Затоа според мене најдобриот начин за одмазда е игнорирањето на таквите личности. Продолжи си со својот живот, биди насмеана, дружи се со луѓе кои те ценат и со кои се чувствуваш убаво. Другото само по себе ќе си дојде.
   
 17. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Остави, продолжи си ти со животот и гледај си ја својата работа. Нема потреба да се замараш со такви небитни луѓе, впрочем зошто и се ставаш на исто ниво со нив и да се однесуваш како нив. Биди над нив и покажи дека никој не може да те повреди, биди насмеана, среќна и уживај во животот. А шанса за да им вратиш ќе ти се појави кога најмалку очекуваш :)
   
 18. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  хахахах земи едени стара и иди реши ги сите кои ти стојат на патот и оп троп на врвот си :D :D :D

  шала на страна да не се повторувам само ќе кажам дека се согласувам со девојките :clap:

  упсс мислев да земеш Сатар :D
   
 19. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  820
   
 20. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Понекогаш на некои луѓе кои ти имаат многу згрешено, треба да им се одмаздиш.
  Но во спротивно не треба деновите да си ги расипуваш со такви мисли!