1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Начин на нанесување на парфемите

Дискусија во 'Парфеми' започната од RedRose97, 29 август 2010.

 1. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Каде и како ги нанесувате парфемите? Јас лично ги нанесувам на пулсните точки бидејќи слушнав дека така најмногу траат. Кое вашето мислење?
  Барав и не најдов ваква тема но ако има слободно заклучете ја
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  јас ставам на косата,таму најмногу дејствува.
  на облеката не ставам затоа што ми се прават флеки 8)
   
 3. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  :D

  Јас секаде ставам, коса облека кожа лице.... :lol:
   
 4. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  5.697
  Пол:
  Женски
  Највеќе ги ставам под увото тој дел,од двете страни , и на коса :inlove:
   
  На nady12, mirindaa, water.drop и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ludacaa

  ludacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  180
  ма секадеее :rofl:
   
  На vickyy90 и Independent.girl им се допаѓа ова.
 6. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Najmnogu stavam na pulsnite tochki,na vratot i veruvale ili ne stavam onde kaj shto se vitkaat nozete,ti doagja toa nekako zad kolenata. :) Na kosa retko stavam.
   
  На PandinusImperator му/ѝ се допаѓа ова.
 7. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  98
  Винтер и јас таму ставам....на пулсните точки,кај ушите таму на вратот,таму кај што се превиткуваат колената одзади и на деколтето :lol:
   
 8. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  На пулсните точки, рацете, деколтето, косата.. секаде! :)
   
 9. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  јас ставам на рачните зглобови (од внатрешна страна) и на вратот кај ушите :D
  понекогаш знам и ако носам поотворена блуза да прснам оддалеку у на деколтето, ама строго на кожата зошто може флека да ми се направи на облеката :)
  имам многу пати прочитано дека откако ќе се нанесе парфемот нетреба да се трие местото, како што вообичаено правиме со зглобовите на рацете, затоа што се губело дејствоти (сега стручно незнам како да го кажам ама се уништувале тие молекули што ширеле мирис ако го триеш местото каде што е нанесен парфемот) :)
   
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  Секаде :D Буквално се бањам со парфем :P :D
   
  На WildCherry, annie.bt.97, dusicka.musicka и 3 други им се допаѓа ова.
 11. cacaa

  cacaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  5
  оооооо немам осет че се загусам некојпат ]:)
   
 12. jassna

  jassna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  хахаххаха и јас многу ставам...ама пак не сум задоволна не ја осекам миризбата :)
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  И јас слушнав дека не е добро да се трие коа ставаме на рацете . Инаку јассна , не го осеќаш ти ама другите осеќаат , не се секирај :)
   
 14. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Позади ушите и на пулсните точки... Сосем доволно! 8)
   
 15. WildAngel

  WildAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  108
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  не ја чувствуваш миризбата зошто по некое време се навикнуваш на мирисот, ама кога ќе се приближиш до другите тие можат да го осетат парфемот и покасно....се разбира ако е доволно квалитетен, зошто има парфеми кои многу брзо испаруваат :)
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  И јас тука. Иако понекогаш знам да се напрскам насекаде па да си ја исфлекам облеката бидејќи сум многу несмасна
   
 18. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Позади ушите позади колената и на рачните зглобови...а кога треба баш спешл да биде ондак прскам со парфемот во воздух правам облаче :lol: и поминувам низ него и после целата си мирисам :inlove:
  :D :D
   
  На bluberry му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Најчесто нанесувам парфем позади ушите,вратот, на рацете кај лактот од внатрешната страна,некогаш си правам облачиња кога прскам со парфемот и поминувам низ нив :) а некогаш и секаде ставам,може да ми се случи и премногу да се напрскам со парфем :) ралично секогаш ама гледам да е во нормала со нанесувањето на парфемот, обожавам парфеми и се давам во нив :lol:
   
 20. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски

  се пронајдов :D :D :D
   
  На Sun-shine му/ѝ се допаѓа ова.