1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наша проза (на членовите на фемина)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од free, 17 март 2010.

 1. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Почитувани,
  во оваа тема сакам да создадеме една проза која никогаш нема да има крај, а секој ке напише по нешто, па да видиме што можеме заеднички да направиме :D
  еве јас ке почнам прва, а секој од вас ке пише по една реченица... се надевам дека убаво ке звучи...

  Се разбудив утрово со мислата дека денес е „мој ден“
   
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Станав и ширум го отворив прозорецот, за да ме погалат зраците на утринското сонце.
   
 3. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Денот беше прекрасен и се чувствував среќна што сеуште постојам.
   
 4. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  сирнав низ прозорецот и си помислив: колку е жив светов
   
 5. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Луѓе брзаат на работа, учениците на училиште, детскиот џагор на далеку се слуша... ми се измами блага насмевка.
   
 6. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Поитав и јас во бањата, да се спремам, и да се придружам во брзаницата. :)
   
 7. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Znam deka denes mozam da zaglavam vo soobrakajot, kako i sekoj petok.
   
 8. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Но овој петок чувствував дека имам сила да се справам со секој предизвик.
   
 9. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Denes sum podgotvena za se...
  Duri da ja trpam komsikata kako vristi so nejzinite serenadi od mladosta.
   
 10. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  И комшијата од карши како се жали за пропуштената шанса, па дури и неговото куче кое везден вие.
   
 11. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Denes posakuvav se da vidam, se da slusnam i se da doziveam.
   
 12. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Бев полна со елан и ентузијазам за секое можно доживување кое ми го носи денешниов ден.
   
 13. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  mozebi se cudite, zosto, kako i sto dovede do vakvo raspolozenie?
   
 14. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  До ова прекрасно чувство на љубов кон светот и глад за спознавање..
   
 15. LaFille

  LaFille Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  1.358
  Допаѓања:
  57
  Не знам како и не знам зошто, но одеднаш, длабоко во мене почувствував нешто интересно, нешто туѓо, нешто непознато за мене.
   
 16. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Nesto koe mi dade svetlina odnadvor a toplina odvnatre.
   
 17. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Нешто кое сакав да го носам и чувам во мене засекогаш.
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Тогаш сваќам дека после дождот иде сонце, и не било се така црно. Имаше светлина на крајот од тунелот, и се фаќам себеси како тргнувам по неа.
   
 19. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  Vaka zamislena, izleguvam od doma, svesna deka moram da pobrzam.
   
 20. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
  Брзањето во последно време ми стана дел од моето секојдневие.