Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наше маало

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lebedev, 1 октомври 2010.

 1. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Се сеќавате ли на серијава? Кој ви беше омилен лик и што ве насмејало? Што ве натажило? Било што, некои спомени врзани за неа...Бевте заљубени во некое од децата во тоа време?
   
 2. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  NASE MAALO...

  ти да не глумеше во серијата? :D :D мала шала :lol:
  инаку си го сакав диме, ама и бени не ми беше лош тогаш :lol:
  убава и весела серија беше... а кармен највеќе ја сакав, срцка ми беше... и сакав мојата куќа да зборува :worried: ама ништо, збор не ми кажа :D
  интересно ми беше и тоа малечкото дебелко (не ми текнува како се вика сега) на марсовски демек што зборуваше во една епизода :rofl: ептен лом ми беше фраерчето :D

  http://www.youtube.com/watch?v=0lDTiAG0Wic :rock: :rock:
   
  На ana.ubavkata и Adi888 им се допаѓа ова.
 3. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  NASE MAALO...

  Od kade pa sega toa? :D se zaebav sto pisav deka sum akter hahahahaha... da igrav vo serijata... ama aj sega od prva da pogodis koj lik go igrav. pomos : od glavnite likovi. ama i da pogodis nema da ti otkrijam dali e taka, ama sepak, ako sakas gagjaj... pozz - L.
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  NASE MAALO...

  100 % си бил ице, а? :D :D :D
  и никаде не прочитав дека си актер :) онака се сетив... интуиција :lol:
  ааа и џејлан ја сакав (со напрченки ушиња беше малку) :lol:
   
 5. Anggie

  Anggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  36
  NASE MAALO...

  Еј ја сакам многу серијава, пред некое ја гледав на една програма ама не ми текнува на која и незнам дали уште ја даваат :D ... Инаку Мали ми е симпатија за озбилно до ден денес :| :rofl:
   
 6. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  hahahahahaha dzeljan... stvarno. so ushinjata. hahahahahaha... e sea stvarno me razocara... zasho pa ice?? inace buckoto se vikase dare.
  [mod-kirilica:o1avbacv][/mod-kirilica:o1avbacv]
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  NASE MAALO...

  даре мали :^) така беше? :D :D
  зошто ице? :wasntme: е па вака по постови некако ептен зборлест си :D како него :rofl:

  а инаку да, ја даваа на алфа мислам дека беше :^) ама веќе не :worried: ај нека ја даваат пааак. сакам да си ја видам кармен бе луѓеее :D :D
   
 8. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  NASE MAALO...

  A od kaj pa znaes deka ice e zborlest? od serijata?... inace da te prosvetlam - ne sum ice... ako go znaes, i ako go vidis, pozz go od Lebedev - znae on... ne sum go videl so meseci. fati devojka, dolgo vreme idat i ko zamaen e...
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  NASE MAALO...

  ајдееее мубаетот во спротивна насока :^)
  неее, не го знам ице... и така :)

  ајдеее идемо даље.... што ќе кажете за серијата? :)
   
 10. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  NASE MAALO...

  :rock: :rock: :rock: :rock: :rock:
  Едвај сум чекала Недела да дојде да го гледам. Во 12 мислам беше или нешто така :)
  А Даре и Мали најомилени ми беа. Сега ми текна на една епизода кога Џелјан ќе и ги земе на мајкаи бисерите да оди на забава, а таа ќе си мисли дека чистачката ги украла :clap: :D
  А како се викаше девојчето ромче што играше знае некој? и на неа се сетив сега
  Најзакон, многу поучна серија ех ми недостигаат тие времиња..
  P.S мене Диме ми беше симпатија :$ :rofl:
   
 11. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  NASE MAALO...

  Редовно гледав како помала, а и распустов гледав на алфа ги имаше. :)
  Мали и Бени ми беа омилени ликови. :D

  http://www.youtube.com/watch?v=0FqNG4Gi4Wc
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
  NASE MAALO...

  Мноооогу ја сакав серијата, сите ликови беа супер, прекрасно глумеа и беа многу природни и откачени :) Мали и Бени најмногу ги сакав :inlove: Ех значи колку убави детски емисии имаше во наше време, Дајте музика, Светот на бајките, Наше маало, народните приказни... А сега децата само пред компјутер седат и на ФБ се дружат :worried:
  И преубави беа песните од Наше маало :)

  Едит. Ме викаат Мали, ама ништо не ми фали.. хахаха :lol: Закон :up:

  http://www.youtube.com/watch?v=2Cnd0hwf ... re=related
   
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  5.727
  NASE MAALO...

  Не пропуштав ниту една епизода. Сите ми беа интересни. Сакав и јас да бидам таму кај нив и со нив да се дружам. :lol: Беше пред неколку години, а се сеќавам како мнооогу од дамна да било. Сакам пак да се емитува. Ако треба и некои нови епизоди, но сепак нека почне пак. Само едно е, едно е наше мало.
   
 14. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  Наше мало

  еее како заборавив да кажааам :o па јас добив награда од наше маало :lol:
  имаше една наградна игра, сега не ми текнува како беше... и знам дека на домашната адреса ми стигна плик од наше маало (цд со сите песни од серијата) :lol: лелее колку бев радосна и среќнааа :angel: ама братуцед ми ми го зема пред некое време, а тоа дете не знае ништо да чува брееее |(
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.989
  Допаѓања:
  4.778
  Пол:
  Женски
  Наше мало

  Само е едно е , едно е наше мааало! ....:music:

  Ги сакав, Ги сакам и ќе ги сакам нивните серии. Сите ликови ми беа посебно интересни.
  Диме и Ице ми беа најубави, и Мали. Баш сакам да ги видам сеа...
  Сигурно се поубави :lol: :D
  П.С. Јас живеам тука некаде до „наше маало„ . И идев во школо таму, и секогаш после школо бевме кај тие љуљашки кај што е снимано :lol:
   
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Наше мало

  Малии :inlove:

  Да не знае како му е право име некој ? :wasntme:
   
 17. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  396
  Наше мало

  Мали се вика Владимир Петрович
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Наше мало

  Абе, а да не е снимано ова некаде позади Олимписки. Или јас сум грешка? :tmi:
   
 19. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Да Хипи , таму е снимано, населба Пролет такозвана Пролече :)
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.989
  Допаѓања:
  4.778
  Пол:
  Женски
  Познато ви е ова? :wasntme:
  [​IMG]
   
  На sleepingbeauty, Lebedev и blond им се допаѓа ова.