Наше маало

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lebedev, 1 октомври 2010.

 1. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.974
  Пол:
  Женски
  Абе оваа серија уште ја има на Скајнет од 15:30 мислам. :D
  Иначе мноооогу си ја сакам серијава а даре и мали се најинтересни :D
   
 2. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  522
  Пол:
  Женски
  Само едно е наше мааалооо :dance: Пораснав со серијава, купував цединја со нивни песни и што уште не!
  Ги обожавав и уште ми се интересни кога пак ги гледам. Убави спомени од детството. :)
   
 3. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Ја обожавав серијава, ниту една епизода не ми избегала од вид. Колку се внесував во сето тоа со Кармен, дете бре. Иначе бев заљубена во Бени, го обожавав детето баш пред некое време го сретнав на фејсбук и си се потсетив на тоа време и мојата славна симпатија :lol:
   
  На mimiiii и la-chicka им се допаѓа ова.
 4. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  ејј луѓе кажете бе негде на нет да го гледамм...одамна го неам гледано :///
   
 5. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  ^^ Го даваат на Скај Нет..Зависи на која кабловска си..Јас уште си ги гледам :wasntme:
   
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Денес ја гледав на телма и баш ме потсети на времето кога за прв пат се емитуваше. Ептен ја сакав. Тогаш немаше многу емисии и серии за дечиња, па ми беше убава занимација. :)
   
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.748
  Допаѓања:
  20.488
  Пол:
  Женски
  Мислам дека пораснав со серијава, и ден денес кога ќе ја сретнам на некоја од нашиве телевизии се радувам, ептен ми беше интересна :D Инаку омилени ликови ми беа Мали и Диме, а и Бени :)
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Серијата беше прекрасна. Е колку ми е мило што пораснав со такви убави серии и емисии за деца
   
 9. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Порано ја гледава многу оваа серија и не пропуштав ни една епизода. Секогаш на серијава ќе се сеќавам како на убав спомен од моето детство :) :) :)
   
 10. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Како помала многу ја гледав оваа емисија, прред некој ден додека вртев на каналите ја начекав, ама не знам на која програма беше. Не се сеќавам многу на ликовите.
   
 11. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Ах „Наше мало“ каков спомен :inlove: Омилени ми беа Мали, Даре :lol: и Бени.
   
 12. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Само едно е едно е наше маалоооо :D :D Едвај чекав да дојде недела и да гледам, а мали ми беше симпатија :) :) :D :D
   
 13. mimiiii

  mimiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Се сеќавам со сестра ми ја гледавмее многу ја сакаам серијаваааа !!
  иначее мојата симпатија беше Бени .. :$ случајно да не го има некој неговиот фејсбук ?
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.209
  Допаѓања:
  41.316
  :lol: :lol:
  бени изгледа ќе ни беше симпатија на сите!!!
  немаше девојче што не се палеше на него :angel: :angel: 8) :lol: :rofl:
  а сега кога го гледам, се смеам ли се смеам :D
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  ја гледав ко мала серијата останата бев пред телевизор..хахах..сакам пак да ја гледам..па ја нема на нет нигде.. :(
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.209
  Допаѓања:
  41.316
  Jа има ја има на бтр ромската програма или шутал, не сум сигурна, ако ги фаќаш т.е ако си од Cк, јас прееска гледав :)
   
 17. mimiiii

  mimiiii Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Да не го има некој на фејсбук Бени?
   
 18. apple12

  apple12 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  3.036
  Пол:
  Женски
  Не пропуштав епизода од Наше Маало т.е Кармен :) аииии тоа беа времиња, не сега децава само на фб дремат и играат покер.... Исто така мн сакав да гледам "Во светот на бајките".....
  И сега кога и да начекам на ТВ, ја даваат мислам дека на БТР, обавезно ја гледам.....
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.877
  Допаѓања:
  20.026
  Пол:
  Женски
  не сум од ск..за жалл..а стварно е јака и интересна :)
   
 20. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  лелее пораснав гледајќи го. Највеќе се радував кога го даваа. И ден денес го гледам кога ќе го фатам. Нема епизода што не сум ја гледала 3 пати најмалку. Сите ги знам напамет.Од машките најубав ми беше Диме а многу ми беа слатки и даре и мали :) :)