Наше маало

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lebedev, 1 октомври 2010.

 1. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Ја даваат на Телма во сабота, од сабајле мислам дека, не сум сигурна :wasntme:
  Инаку да, многу интересна серија :lol: Омилена ми беше Кармен, а пак кога ке ги внесеше некаде :lol:
   
 2. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  омилената серија на скоро сите хехе, иначе ја даваат на наша тв секој ден околу 3 и 30 часот.
   
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Многу убава серија...омилена ми беше во тоа време :)
   
 4. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.091
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав серијата. И ден денес ако ја фатам си гледам. Најинтересни ми беа Мали и Дарко (поготово во епизодата со тортата за Кармен). А заљубена бев во Бени. Многу ми беше убав, поготово во последните епизоди.
  Се на се, многу убава серија беше. Доста поучна, за разлика од денешниве Бакугани и што ти ја знам. И не учеше да се сакаме сите, без разлика на верата
   
 5. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Многу ја гледав како мала :D
  Имаше и постери во Наш свет од нив и песната како се викаше :?:
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Супер серија, со неа пораснав. :)
  На времето (основно) го знаев Ице и Мали го гледав понекогаш..
  Инаку наше маало беше и моето мало бидејќи тука живеам :lol: :)
  И често на снимања си поминував, и гледав кога се снима, гајтани имаше насекаде.. :lol:
   
 7. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.382
  Пораснав со серијава. :)
  И пак да налетам на некоја епизода, би гледала, само да се присетам на тие безгрижни денови од детството. 8)
   
 8. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Ја обожавав серијата, и сега кога ја даваат реприза ако се најдам пред тв ја гледам. Омилен ми беше Мали, срцка детенце, онака слатко, мило, сакав да го гушнам додака го слушав како зборува. Од пред две години живеам во маалото каде што е снимена серијата и секогаш коа ја гледам зградата си велам ,,Ех Кармен, Кармен ... ,, :lol:
   
 9. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  Знам понекогаш да ја фатам на Телма и на Алфа ли беше, не ми текнува.. Ај ако знае некој кога се дава точно да ми каже да ја гледам. :) Кога бев помала ја гледав постојано и многу ми беше интересна. А инаку и јас го обожавам Бени, преубав ми е, ех сега кујзнае колкав е.. Ама сигурно има едно 21-22 години.. за жал. А Ице - Бојан Велевски го имам и на фејсбук, да видите како пораснал, маж веќе станал. Само некако кога бил помал, во серијата е многу поубав сега слабо некако.
   
 10. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Ја гледав серијата, ми беше супер интересна, ама скоро на ништо не се сеќавам (како да не сум од овој век :lol: ). Не можам да се сетам на ниту една конкретна случка, ниту на имињата на ликовите. Ми се допаѓаа песните и тоа. :$ :P
   
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  На чичо маалото! :D Колку се радував кога снимаа една епизода кај него дома. Ле ле!

  Наше маало...
  Брее колку гледав. :x
  Бени ми беше љубов. Многу си го сакав, таков типче ми беше.

  Ме иритираше гласот на Кармен и се нервирав што не изгледа како зградата во која се снима тоа.
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  Aбре девојки, а знаете како се вика Бени, да го побарам на фејсбук? :wasntme: Гледам на сите тука ни бил симпатија, де бре што не бев јас малку поголема. :lol: :lol:
   
 13. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  190
 14. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.029
  Допаѓања:
  8.002
  Не ми беше симпатија Дени мене Ице ми беше мислам дека така се викаше ај мене линк негов од Facebook ако може ;) :lol:
   
 15. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  5.371
  ^ Може, може.. Јас го имам Ице на фејсбук, и извини ако те разочарам ама има девојка. :P А и не е нешто убав сега, во серијата е сто пати поубав, барем за мене. :)


  http://www.facebook.com/home.php#!/prof ... 1081178318
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Slika od Mali ; Dare ; Ice ; od levo kon desno ...
   

  Прикачени фајлови:

  На gothchick, eutixismena и Doozy им се допаѓа ова.
 17. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.946
  Аоо, пу пу машала, сте пораснале. :D

  Ја има некаде онлајн серијава, сакам на сестра ми да и ја пуштам ?? :?:
   
 18. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Колку што знам јас нема... Иначе кој не би сакал да има...
  Луѓе стварно се заебаав дека глумам у Наше Маало... јако ќе беше да е така ама не е :P
  Едина врска со серијата ми е Ице пошо се знаеме и сме се дружеле на времето... Ова го пишувам бидејќи примив едно 10 пораки до сега поврзано со мојот пост дека играм у серијава... едно девојче ме напна пред некој период и морав ова да го напишам... знам дека нема везе со темава ама ова е едино место каде што дотичната особа ќе го прочита и ќе преќине да ме гњави... :envy:
  БлагодарИм за вниманието... 8)
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав, затоа што тое е моето маало ;)
  ги имам гледано сите епизоди како се снимаат скоро и дури и ташните ни ги позајмија еднаш за една епизода, најсреќна бев на светот :lol: :lol: :lol:
  Ми буди спомени кога бев дете :inlove:
  Пролече-најубаво мало во цело Скопје :rofl:
   
  На ludacaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.715
  Какви спомени ми разбуди темава...
  Ептен ја сакав серијава, ни една епизода не пропуштав. :)
  А омилени ликови ми беа Бени и Ице.