1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наше маало

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lebedev, 1 октомври 2010.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Убава серија, онака за пуштање на мозокот на пасење у слободно време, имаше доста поучни моменти, но лично не ја обожавав многу многу. Не сакам да звучам како главен мрчатор :lol: ама лично мислење ми е дека најдобрите емисии за деца (македонски) беа до пред едно 10-15 години. Ствар укуса тоа ти е :D
     
    На antilla му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    949
    Пол:
    Женски
    НАШЕ МААЛО!! :D

    леле емисијава е многу интересна.. сеа ја има на скај нет и ја глеам секад хахаха најинтересно баш глеав вчера кога татко и на таа комшиката нова Марина е директор на школо мислам дека.. и само овој Мали мислеше дека е змеј хахаха и цело време им викаше на Бени и тој незнам како го викаат ѓубреџија мислам дека хахахах и само Мали на секои пет минути абе тој човек е змеј сум се згазила од смеење,, а порано коа бев мало имав мали симпатии кон Бени хаха :D а најсмешен ми е МАЛИ :D
     
  3. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Наше Маало! :inlove:
    Ахх, не прошуштав ни една епизода. Многу ми беше интересна серијава.
    Покрај тоа.. снимана е во и во околината на моето школо. Сега секој ден поминувам покрај "Кармен" :D и се присеќам на серијава. Кога ќе ја фатам на СкајНет ја гледам.
     
  4. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Ееее Наше Маало.
    Се снимаше во она време кога бев 1во, 2ро одделение и тоа во близина на моето училиште кај што учев основно, па и земаа и деца за да учествуваат во една епизода, за малце и мене ќе ме имаше, да. :D

    Си ја гледав редовно, а и ако ја сретнам некогаш на Скај нет си ја гледам пак. Немам срам да го кажам тоа, има доста поучни работи, само кој да го гледа тоа. Поинтересно им е шоуто на Кардашијанс да го гледаат, или Парис Хилтон БФФ'с, ама тоа е.
    Други вредности, други принципи.



    А ретки се исклучоците, ретки. Ама постојат, шуќур.
     
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Многу ја сакав серијава :inlove: Едвај чекав да почне :)
    Иначе најмногу го сакав Мали,многу ми беше сипматично детенцето. :$ :inlove: :inlove:
     
  6. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Го делам мислењето на Теси.

    Серијата не беше лоша, баш напротив, но не ја пратев редовно. Признавам дека не ги знаев ни имињата на повеќето главни ликови :) . Иако бев на тие години, не ми привлекуваше многу внимание.
    Ама затоа песничката од најавната шпица кога и да ја начекав, не ја одминував :D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Лелеееее серијава, мноооогу беше убава, бев малечка некаде 3-4 одделение (ако не се лажам),можеби и помала.
    Не пропуштав да ја гледам, со сестра ми пред ТВ и не дишеме :D (мама велеше дека тие минути додека траеше серијата-беше мир во куќата)
    Штета што денес не се прават вакви емисии за деца, инаку и ден денес кога ќе ја начекам на скај нет,обавезно ја гледам
     
  8. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    Пораснав со серијава!
    Додека сите ја гледаа „Во светот на бајките’’ јас подзината седев пред телевизорот и зјапав во оваа.
    Поучна серија е! :!:
    Песната и ден денес кога да ја слушнам си ја пеам од почеток до крај. Едно време ја даваа на Алфа и си ја гледав, се потсетив на добрите времиња.
     
  9. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Оооо вљубена бев во серијава. Сакам и мојата зграда да зборува и ние да си седиме во подрумот ама нашиот имаше болви и беше редовно ограбуван.

    Бени ми беше најголема љубов. Ако случајно некој знае некоја престава со него обавезно да ме извести, баш ме интересира како изгледа сега :)

    Во секој случај една од подобрите детски серии, далеку подобра од денешниве (неколкуте што ги има)

    http://www.youtube.com/watch?v=roizZxbBapI
    Мали беше со мене во генерација, ист ми е во фаца како на видеово :)
     
  10. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Многу ја сакав серијава...Мали ми беше омилен, а другите ги сакав подеднакво. Како мала татко ми ме однесе на местото каде што се снимало дејствието.Чувството неможам да го опишам, дури и барав да ме однесе во подрумот, но таа желба не ми ја исполни...Сега ја даваат на ЕДО мислам и на Телма во прилог на некоја саботна емисија со Петко... :)
     
  11. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571

    И мене ми беше Бени љубов!! :lol: :lol:
    Толку многу ја сакав серијава и толку бев внесена во неа, што со другарка ми решивме да пишуваме нови сценарија за нови епизоди и да им ги испратиме!! Хахаха.а..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. Special.Someone

    Special.Someone Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    635
    лелееееее само кога ќе се потсетам на серијава ми текнува што се се случуваше во тоа време а сега слушнав дека тој што е Мали мислам дека го викаа во серијата сега матурирал стварно?
     
  13. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Еееј што се вика до лани израснав со Наше маало.Треба некој да се најде да осмисли пак вакво нешто.
    Децава се прославија алал нека им е :*
     
  14. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Многу ме интересира Бени како изгледа сега.Ако има некој слика нека ја постира :)
     
  15. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    http://www.youtube.com/watch?v=roizZxbB ... _embedded#!

    ххахахах моментот 1:43 кога мали ја бутка есма за да почне да РАПУВА :lol: :lol: :lol: PRICELESS :rofl: :rofl:
    Инаку серијава ја обожав, ја гледав во еден здив, а често знаев да останам после часови бидејќи учев во училиштето веднаш до маалово, за да гледам како се снима серијата. На мајка ми косата и се креваше кога немаше на време да се вратам дома, а мобилни сеуште ние децата немавме (а не како сега од 1во со ајфон во рака) па често знаеше и да ме искара. Ама во секој случај вредеше! Наше маало RULES !

    ps.и јас бев заљубена во Мали :lol:

    едит- сеа се сетив дека брат ми еднаш беше статист во една епизода хахах
     
    На TheaEsposito и Cija-si им се допаѓа ова.
  16. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    Машала машала, децава навистина пораснале.. Пријатно изненадена.. :) Маженца се сега.. :)

    Нон стоп порано ја гледав серијава и многу ми се допаѓаше.. Колку пати и да ги имам гледано епизодите, никад не ми станувале досадни.. Само многу ми беше жал што Диме многу малку глумеше, мислам само на почетокот.. Најубав ми беше, баш ме интересира како изгледа сега и колку години има.. :?: :?:
     
  17. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Е,многу убави спомени ми буди серијава :)
     
  18. Shekerka

    Shekerka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    25
    А дали некој ги знае вистинските имиња на децата??
     
  19. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
  20. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457

    Па нели Жаре го глумел Диме ? Така велеа. Мене не ми личи многу.
    Мали и Ице исти ми се како што беа тогаш. :)