Наше маало

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lebedev, 1 октомври 2010.

 1. Miss666

  Miss666 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  1.086
  Допаѓања:
  2.486
  Пол:
  Женски
  Жаре го глумел Диме? Не знам, прв пат читам.. Може и да, ама и мене како и тебе не ми личат многу, скоро ич.. Не е можно бе Жаре да бил Диме... Не сакам, не може :) :) :) :)
   
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Дајте слика со Диме да видиме :D
   
 3. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Е слика тешко дека ќе најдиме... :D

  Инаку Мисс666 и мене не ми личат многу, посебно не во очите. Ама сите велат така.
   
 4. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Дефинитивно. 100% Жаре е Диме. ;)
   
 5. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  За кој жаре зборите? Жаре Бербер ?
   
 6. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.451
  Неее. Жарко Димитриоски. :)
   
 7. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Не е Жаре, Жаре беше Диме Такси во Големи и мали. :)

  Диме од Наше маало се вика Дамјан, другар ми е. :)
   
  На JoxyTheFreak и Neytiri им се допаѓа ова.
 8. selekt3

  selekt3 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дрвца народот слики ви бара постирајте ако имате ;)
   
 9. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  леле колку само ја сакав емисијата колку имам скокано на песната мн мала бев ама памтам го пуштав тонот до крај кога ќе почнеше :D ееееххх :) или снимано на касета го гледав :?:
   
 10. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.235
  Допаѓања:
  970
 11. primrose

  primrose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Поучна серија, пораснав со неа. Чат пат ќе им текне да пуштат по некоја епизода и се присетувам на едни од најубавите денови од детството. Ах, тие времиња :)
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  773
  Кога ќе се спомне Наше Маало прво нешто што ми текнува е епизодата со тортата за Кармен мислам беше... :D
  Инаку и мене Бени ми беше многу убав но сега како што видов на фб не личи на себе.
  Најинтересен ми беше Мали... :D

  И да, песната е безвременска. :)
   
 13. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Како се вика правилно Мали? И ако има некој негов фб, нека ми даде линк... :$
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  ^ Владимир Петровиќ се вика.
   
 15. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
 16. planet

  planet Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  73
  Омилена ми беше! Од нив научив дека луѓето не се делат по никакви верски или било какви правила, туку дека сите сме исти, и дека добрите луѓе не постојат само во одредени групи на луѓе кои во општеството ги нарекуваат христијани, муслимани, дебели, слаби, богати или сиромашни.
  Мали ми беше симпатија. :wasntme:
   
 17. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  Мене Бени ми беше симпатија :$ А мали најубав му е треба да почнат пак да даваат да знаат малите што е детство а не на компјутери само.. :worried:
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.947
  Допаѓања:
  55.747
  Пол:
  Женски
  А како да не сеќаваме, ни го обележа детството. Омилен лик ми беше Мали.