Најбизарни причини за отсуство од работа

Дискусија во 'На работното место' започната од Theodora, 30 јануари 2011.

 1. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Еве листа на бизарни причини кои биле користени од припаднички на нашиот си поубав пол за отсуство од работа-
  -Ми падна кучето и ги скрши сите четири нозе :D ,
  -Заборавив каде работам :fubar: ,
  -Ми влета гулаб в стан |( ,
  -Не можев да платам превоз, зашто не сум доволно платена :!: ,
  -Не можев да ги најдам чевлите :D .
  Дали имате нешто да додадете на листава некому може ќе му се најдеме во животот :D ?
   
  На oneday му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Anjichka

  Anjichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  71
  Еднаш една колешка се јави за да побара отсуство затоа што и избегал папагалот, застанал на некое дрво и морала да го чува цел ноќ за да не побегне некаде, викнала и пожарна и се, ама ништо...(да напоменам дека не дојде на работа 3 дена по ред )

  Друга пак, не можела да дојди на работа затоа што не можела да си ги најде панталоните :!:

  Трета, не можам да си ги најдам клучевите од колата, ко мислиш бара игла во сено :rofl:
   
  На machorka, stilas7 и Theodora им се допаѓа ова.
 3. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.402
  Допаѓања:
  9.128
  Пол:
  Женски
  Абе ако веќе треба нешто да смислам, барем ќе умрам некој, баби и дедовци имам еден куп :D
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.814
  Допаѓања:
  2.105
  Како прво не ми замеравајте ама мислам дека темава е многу глупа и нема баш што да се дискутира. :lol:

  И како второ, ако сакате да добиете отказ слободно кажете нешто од гореспоменативе причини. :lol:
   
 5. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  Бизарнииии :^) :?:
  Еден од најчестите изговори е дека сум болна,имам температура или ме болел желудникот и сум повраќала цела ноќ...некогаш велам -особено петок-дека во родниот град сум на веридба,кршевка,свадба... па морам порано да си одам и да барам превоз
   
 6. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Темава е баш интересна и смешна :D Мислам дека можеме и да додаме и некои смешни изговори за доцнење на работа. Баш пред некој ден прочитав на еден сајт дел од најинтересните изјави -

  Шефе жалам, ме нападна мачката :D

  Вработениот упорно тврдел дека не задоцнил, туку часовникот во фирмата одел напред :D

  Вработениот тврдел дека не можел да го користи својот автомобил, бидејќи пчелите направиле кошница во автомобилот :|

  Вработениот се повредил вадејќи ја вилушката од машината за миење садови :D
   
  На enca.69 и Theodora им се допаѓа ова.
 7. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Замислата на темава е да се посмееме, не ја сфаќај толку сериозно не се наведуваат причини за некој да добие отказ ;) .
  Инаку има каде-каде поглупави теми ако веќе тоа сакаш да биде темата.
   
  На miss.ella и TennisBabe им се допаѓа ова.
 8. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Леле темава :lol: Не да се фалам јас сум многу одговорна, да не речам до толку будала, што дури и вистински да ми е лошо одам на работа. Ама мојот колега , да го поживее господ мува не го лази. Фино лепо ако е втора смена од 16,00, се јавува во 14.00 и почнува. Леле сега пред малку станав од спиење и не знам што ми е ама се истурив од повраќање, не доаѓам денес , смени ме или најди ми смена :lol: Или пак , окото ми се затвори не можам да гледам, мора на бајачка да одам :D Жена ми во последен момент мора да оди на испит, јас ќе ја чувам ќерка ми. Или пак милион изговори околу ќерка му : Плаче не го пушта да излезе од дома, болна е жена му не може сама да и го избрише носето,или па едноставно тој ден има сонце и мора во парк да ја носи. Го мењавме, што ќе му правиме за доброто на бракот негов :D
   
  На zara му/ѝ се допаѓа ова.
 9. emma-chan

  emma-chan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  9
  Она што е со италик е интересно за некои расеани xD (meeeee)
  А болдираното е НАЈСУПЕР xDDDDDDD

  сепак знаеме после овие изговори што следува. .. мислам .. отказ ...
   
 10. argentina

  argentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  неможам да дојдам на работа ми се спие
   
 11. brazilia

  brazilia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  36
  заборавив дека не е недела!
   
 12. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Му умре козата на комшијата. :lol:
   
  На firequeenn му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  822
  хаххахахахха не ми е сув долниот веш :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Dead-mouse, Espadrila, SoNi55 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  проблеми со столицата шефе...
   
 15. MrsH

  MrsH Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  131
  Мислев дека е недела не понеделник
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.833
  Многу врне а немам чадор
   
 17. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  мислев дека денес ми завршува одморот, а не вчера
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Пред 7-8 год кога америте - КБР беа на Петровец нели се работеше турбо по 12 часа и пола и повеќе од Ку-во беа таму вработени. Работеше секој ама буквално секој.
  И еден ден еден работник се јавува кај претпоставениот да му каже на шефот, а шефот е американец дека утре нема да дојде на работа затоа што на третото дете, кој е син (еурека :) конечно има син) ќе му правел ,,стрик,, :lol: :lol: (нели порано кога бебето прв пат се шиша го шиша кумот....селски адети некои таму појма немам).
  Претпоставениот целиот :o :o . Како бре на американец да му кажам дека правиш ,,стрик ,, на дете :D и нема да дојдеш на работа. Абе кажи му, вели работникот а после го чекам кај мене на прасе печено.
  Оди претпоставениот и му кажува и овој амер ,,е ако де нека го шиша, па сите се шишаме,, ,,ама чекај да ти објаснам, по селска и традиционална филозофија тоа е адет кај нас,,.....едвај некако успеа да му објасни и помина без дневница тој ден работникот.
  И ден денес се смеам на тоа и ја паметам фацата на американецот :o :geek: :^)
   
 19. Darko80

  Darko80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  16
  не можев да дојдам прва смена на работа, јас сум вампир и морам да работам само трета смена
   
  На Cakica му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  едно утро мајка ми отидоа на работа и се јавува чистачката и вели
  Ми ја нема четката за заби не доагам
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  цел ден сум се смееела и после кажувам кога си дојдоа и мама вели сега ке и јавам и ке и кажам да не си бара четката затоа што вејке не ми треба
  И и се јавува и и вели не си барај четката вејке нема да ти треба и овааа молим и мама и спушти и после се јавува и вели молим што ми рековте и јас се јавув на телефонот и и кажав во црква се моли.....