Најбизарни причини за отсуство од работа

Дискусија во 'На работното место' започната од Theodora, 30 јануари 2011.

 1. Cakica

  Cakica Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  7.657
  Пол:
  Женски
  Немав пудра да си ја покријам мозолката
   
 2. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Шефе, не беше вчера државен празник? :geek: (Следниот ден кога се појавив на работа и кога разбрав дека само јас сум била отсутна од на работа. :$ )
   
 3. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.065
  Снема струја па не можев да си ја испеглам косата :worried: а таква бушава немаше шанси да одам...нормално кажав дека сум болна :fubar:
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.890
  Една наставничка не можела да го најде лап топот и не дошла на работаи црвениот лак и го немало хахахха
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.018
  Мислев дека денес сум слободна! :D
   
  На rossonerka, pamelche и Hipica им се допаѓа ова.
 6. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  418
  Го изгубив клучот од колата дома пред 2-3 дена,морав да лажам дека не ми е добро :lol: .Паниката беше каде го изгубив,побитен ми беше клучот од се друго тој ден :!: :$