1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најглупавиот филм што сте го гледале

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од TeaRock, 1 јуни 2012.

 1. TeaRock

  TeaRock Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Пишете кој ви е најглупиот филм што сте го гледале :rofl: :tmi:
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.364
  Најглупиот филм до сега..

  Jаck and Jill.

  [​IMG]
   
  На mileystar, JuLleE и TeaRock им се допаѓа ова.
 3. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Најглупиот филм до сега..

  Не ме прашувајте зошто го гледав (у очајни моменти и телевизија гледам) :tmi:
  [​IMG]

  незнам ни дали да ви напишам за што се работи, не вреди да се опишува :D глуп филм, глупа тема, глупи актери, глупо се.
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Најглупиот филм до сега..

  Голема кокуренција има во оваа категорија.
  Во последно време, повеќе има глупи него добри и интересни филмови |(
  Немаат кокуренција овие а и неможам да ги прогласам победнник,сите ми се на пиедесталот |(
  Hot tub time machine :tmi:
  [​IMG]
  Филм на деценијата, не златна малина, златна шлаканица треба да добие решисеров и посебно John Cusack, ме разочара начисто, барем он е прекрасен глумец со одлични улоги.
  Не вреди ни да образложувам зошто, самото име си кажува дека е глуп |(
  Norbit
  [​IMG]
  Eди марфи ја претера со овие улоги, ај следен пат нека ги глуми сите ликови од филмот |(
  Нека се вика only Eddie Murphy и нека биде се, од режисер до статист во филмов |(
  Miss March
  [​IMG]
  Фаците ми се глупи на самиов постер, кој ме натера да го симнам и да го гледам :tmi:
  ГЛУП, ДОСАДЕН, ГАДЕН, НЕВИДЕНО СТУПИДОЗЕН И СМЕШЕН ФИЛМ.
  Без поента и без ЛОГИКА!

  Јас и питите тука би ги сместила, па и оние Valentine's Day, New Year's Eve и Love Actually триста добри глумци кои само се изрезилија со вакви комерицијални филмови, без поента. Милион приказни, никоја од нив интересна да ти привлече внимание. Јас овие ги викам манџа филмови, од се по нешто во нив |(
  Листава може да оди до бесконечност....
   
  На TeaRock му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  The Hunger Games пред некое време го глеав филмов и само 2 реченици разбрав....го глеав само заради глумецон Лиам Хемсворт :D
   
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.537
  Ах, да беше само еден...
  :D

  Norbit
  Mене Еди Mарфи и онака не ми е нешто интересен и смешен... ама ајде да речеме има подносливи филмчиња како Coming to America.
  Ама Норбит... |( не сфаќам како некому му е смешен. Очаен е, трагичен. Просто глупав филм.
  Мислам дека е направен специјално за ретардирани и им го пуштаат кога треба да се гледа филмче во заедничката просторија.


  Orgazmo
  Името кажува се! :D

  Shoot Em Up
  |( :rofl:
  Ем глупав, ем лош.
  Mоментот кога му заби морков во око... прајслес.

  Titanic II
  Дека првиот беше тоооолку добар, заслужува и продолжение.
  :D
  Rејтингот на IMDB од 1.8 кажува доволно. ;)

  Red State - почнува ентузијастички, а продолжува и завршува патетично.
  Lеле колку глупав филм луѓенца, никакво гледање.

  Snakes on a Plane
  Змии во авион... :^) на крај еден од патниците, глупчо глупчовски, ќе успее да го спушти авионот, само затоа што играл игрица на плејстејшн со управување на летала. |( Мислам боже.

  Mirror Mirror
  Еден од посвежите глупави филмови кои сум ги погледнала во последно време.
  Срам ми е што е направен.
  Срам ми е што Џулија Rобертс прифатила да глуми во филмов.
  Срам ми е што се фрлени пари за ваков тип на ѓубре.

  Филмови од типот на - Знам што направи минатото лето, Урбани легенди, Врисок итн... не ми се верува дека порано сум ги гледала.
  :D
  Глупост до глупост.
   
  На irrelevant, figgiMK и Vikica.cuci им се допаѓа ова.
 7. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  стварно нема поглуп..една сцена се повторува по 250 пати |(
   

  Прикачени фајлови:

 8. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Dude where's my car.

  Ова сериозно требаше филм да биде? |( Па и за комедија е никаков.

  Twilight: New Moon

  Овој секаде го ставам како лош, глупав, преценет...ужасно туп филм. Мислам, додуша само овој дел го имам гледано и ќе заспиев на средината.

  И тука ги ставам и сите пародии како Scary Movie, Disaster Movie итн. Барем интресни да беа иако се пародии. Глупости во боја.


  Воглавно сум гледала уште некои глупи филмови ама не можам да се сетам на сите...
   
 9. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Norbit
  [​IMG]
  Глупост, воопшто не ми е смешно ништо во него, особено дебељуцката, т.е. дебелата на која сите мои другарки се кљаштеле.

  Scary movie
  [​IMG]
  Многумина ми рекле дека е страшно смешен филмот, а мене ми е страшно глуп.

  Jackass
  [​IMG]
  Незнам како некому е интересно да гледа вакво нешто. Па ми се гади во текот на филмот, органски неподнослив е. Глупости во боја!

  Dumb and Dumber
  [​IMG]
  Јас најглупа што воопшто се залажав да го пуштам, мислејќи дека е интересен и смешен.

  Jack and Jill
  [​IMG]
  Заслужено добиена е малината...
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.842
  Twilight :yawn:

  Сите делови се катастрофа, никаква глума, за содржината кажано е се, така да секој коментар плус, би бил излишен.
   
 11. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  17.998
  Сите тинејџерски комедии што ги имам гледано !
   
  На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.511
  Допаѓања:
  27.258
  Пол:
  Женски
  Сега најтазе гледан беше Wanderlust, со Џенифер Анистон во главната улога, ни до пола не можев да издржам од што беше глуп.
  [​IMG]
  Исто така и Jack and Jill со Адам Сендлер, Young Adult со Шарлиз Терон и One day со Ен Хатавеј. Ептен глупи филмови... залудно потрошено време!
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
   
 13. Witchy-style

  Witchy-style Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2012
  Пораки:
  684
  Допаѓања:
  3.788
  Пол:
  Женски
  Jack and JIll
  [​IMG]

  Mirror, mirror
  [​IMG]
   
 14. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.390
 15. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  [​IMG]

  Уште не можам да си објаснам како го изгледав цел.
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Засега, само на овие ми текнува, во моментов.
  Definitely, Maybe (2008)
  [​IMG]
  Friends with Benefits (2011)
  [​IMG]
  The Break-Up (2006)
  [​IMG]
  College (2008)
  [​IMG]
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.064
  Допаѓања:
  11.929
  Како бе Џек и Џил најглупав? Мене ми е еден од омилените :D

  А мене најглупав ми беше П.С. Те сакам.
   
 18. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  449
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 19. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Сите нереални филмови. :(
   
 20. LadyPizama

  LadyPizama Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Frozen
   
  На the.vampire.girl и SimonaTino им се допаѓа ова.