1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најголема сличност имам со....

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од maca99, 26 јануари 2012.

 1. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.671
  Вака,идејата на темава ми е да наведете со која Феминка мислите дека најмногу сте слични во поглед на размислувањата,ставовите напишани овде...
  Сигурно многупати ви се има случено кога ќе прочитате нешто од некоја девојка да изгледа како вие да сте сакале тоа да го кажете :)
   
 2. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.791
  Јас мислам дека имам многу сличности со Bright .. и многу мило ми е поради тоа. :nod:
   
  На Bright му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Snow-Queen
  откривме некоја сличност,ќе има уште се надевам... поздрав најголем за неа...
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски

  Според она што сте го пишале во СП, и јас имам сличност со вас :D
   
  На LaDyDoLl и Snow-Queen им се допаѓа ова.
 5. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Поздрав и до тебе тогаш 8) 8) 8)
   
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.689
  Инди грл, Багуфче, Гранџ и Неврмор. :)
   
  На Nevermore, Grunge, baguf4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Марама. Имаше и уште една ама не ми текнува која беше ке пишам ако ми текне. :)
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Со Теси најголема сличност.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Со MandyLane дефинитивно.
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.536
  Некако најмногу се поврзувам со Фемина90 и Иренна. :)
  Во областа сексологија - со Лакримоса, :P а во хумор и ренесанса, овај обнова и ентузијазам со Дузи. ;)
   
  На Lacrimosa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Во однос на временскиве услови сличност пронајдов со La reina del sur
   
  На La.Reina.Del.Sur му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  41.332
  Jуле,Боависта, до некаде со Роси, а за сексот Тредафиљ :lol:
  Мада и Лаки не ми бега :)
   
  На JuLleE, rossonerka и BoaVista им се допаѓа ова.
 13. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Прва што ми дојде на памет е Tрендафилка,во секое мислење се пронаогам,потоа Pоси,Mаја8,J. Ивановска со нив имам најмногу сличности,барем според мене :D
   
 14. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.718
  Пеликуна, се пронајдов некако во ставовите во врска со љубовните проблеми.
  Во врска со сексот-Стронгер, Лакримоса.. :?:
  Други што ми текнуваат-фемина90, БоаВиста...
   
  На Lacrimosa, Pelikuna и BoaVista им се допаѓа ова.
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  По се изгледа дека најмногу сум слична со Wild.Child :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Со мене никој не е сличен? “ :( „ Па нема ни да биде! ;)
  Бидете уникатни, бе, глупа е темава со големо Г, не поттикнува никаква дискусија! |(
   
 17. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Мислам дека најголема сличност имам со Pelikuna. :) И во ЛП целиот тој реферат беше ко да сум го пишала јас, и според мислењата речиси секогаш се сложувам со неа. И откако сум зачленета на форумов она ми е онака ... шознам... најмила :) :*
  Сите сте срцки, само шо таква е темава нели :)
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.494
  Допаѓања:
  123.242
  ^ Постојаност,ми се допаѓа.
   
  На Minnie 1, mims-89, Elennaa и 7 други им се допаѓа ова.
 19. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Cynthia е првата која забележав дека имам најмногу сличности.
  Потоа Вајлд, до некаде и Лин.

  Во иднина се гледам како нашата Пирамитка. :$
   
  На Phyramide, Wild.Child и Cynthia им се допаѓа ова.
 20. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Иако Л-енна е помала од мене, си имаме некои сличности кои и јас сум ги имала како помлада (да речам) кои сепак си се како корен на она што сега сум. :hug: И многу ми е интересно кога ја читам ^_^

  АнаКаренина - начинот на размислување и опишување на нештата ме потсетуваат на мене. :)
   
  На L-enna и AnaKarenina им се допаѓа ова.