Најголемиот успех на светот (Ог Магдино)

Дискусија во 'Книги' започната од smiley22, 24 мај 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Нејзините заповеди на успехот се мошне силни и даваат инспирација-тоа е план за постигнување на душевен мир,среќен и успешен живот.
  Прекрасна книга, и мислам дека ќе ја прочитам уште еднаш.Се ми се допадна од книгава,а најмногу првите десет реченици од книгава кога писателот ни кажува колку е убав животот,колку е лош бесполезниот живот.......
  А и многу ми се допаднаа 9 заповеди за успехот,кои вредат да се знаат и кои се многу корисни..
  Дали вие сте ја прочитале книгава,дали ви се допага и кој дел ви беше најинтересен?? :) :)
  Пребарав и видов дека ваква тема нема,а ако има нека се заклучи и многу се извинувам..