1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобар автомобил за девојка

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Leonaaa, 25 октомври 2012.

 1. Leonaaa

  Leonaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Незнам дали има некаде ваква тема,ако има слободно пратете ја оваа во канта :D Сакам да слушнам ваши мислења за тоа која според вас е најдобра кола за девојка...Бучетот е до 20 000 евра...
   
  На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.323
  Најдобра кола за девојка

  Се зависи каква е девојката.
  Ама најчесто, никаква кола не е за девојка.

  Јас би си одбрала некој џип за себе.
   
  На meckicka, Kathlin и Gordana10 им се допаѓа ова.
 3. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Најдобра кола за девојка

  Џип е најдоброто возило што постои

  Бидејќи може да иде насекаде :!:
   
  На Kathlin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.323
  Најдобра кола за девојка

  Јипмен,особено за жени. Еј тротоар,ма нема врска, шибај! Еј вир,немам мука, вррр низ него. Еј пешак, нема врска,неам време да прикочам,нема ни да го осетам,врррррр. Се паркира на десет паркинг места,па џип е човече шо сакаш?! :D Ме мрзи да одам пешки од гаража до дома,штикливе убиваат, ма дај бре, у љубичиците у тревник, до врата од дома се паркираш!
  Затоа девојче,бирај џип! :D
   
  На do-re-mi, Espadrila, LittlePinky и 7 други им се допаѓа ова.
 5. PussyHunter

  PussyHunter Нов член

  Се зачлени на:
  15 август 2011
  Пораки:
  636
  Допаѓања:
  723
  Најдобра кола за девојка

  Имаш добар буџет за добра кола. Кола си е кола, освен по боја, нема друг критериум за дефинирање “кола за девојка“.

  Јас би ти препорачал да си купиш Audi A6 ама цената е многу помрсна. :D

  Земи си Golf 6 и Господ да те види. ;) Чини околу 15 000€ и супер авто е. Абе доста више со тој збор “кола“, кога се вика авто. :rofl: Се шалам, на кого како му е позгодно при изговарање на врвот на јазикот. :)

  Audi A6:
  [​IMG]
  [​IMG]

  Golf 6:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 6. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.519
  Допаѓања:
  94.183
  Пол:
  Женски
  Најдобра кола за девојка

  Ако си почетник во возењето,мое мислење е да си купиш половно возило.Ако плеснеш 20000 евра за возило сметај дека вредноста на автомобилот се намалува штом ќе ја изнесеш од салон,и никогаш нема да можеш да ги повратиш парите.Е сега можеби парите тебе не ти се проблем.Тогаш што и да те советуваме џабе е :D .Купи си што ти срце сака, ама со џипче нема да погрешиш.
   
 7. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.625
  Најдобра кола за девојка

  AUDI A6 PussyHunter тука се сложувам,а за голфот не се фалат многу од него,најдобра серија била на голф 2 а од другиве се жалат.
   
 8. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.658
  Најдобра кола за девојка

  Џипче од поновиве потешко за 20 000 евра. За ауди, биемдаблју не ни сонувај освен екстра половно да најдеш. И навистина не знам како правите разлика од кола за жена и кола за маж. Колата ниту ќе ти ги поправи возачките способности ниту пак ќе ти направи да ти израсне меѓуножен израсток. Гледај да вреди за парите, ете голфот ти е топ за 15 000 што ти го препорачал Пуси, и јас, спротивно на Витомир, сум презадоволна од голф 6, не се чувствува дека се возиш.
   
 9. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  5.409
  Пол:
  Женски
  Најдобра кола за девојка

  Ауди А1 е со многу фин изглед, за перформанси да не збориме. Го има пријателка, и иако на око делува како тесен модел, удобна кола е, а со цени е од 17 500 бензинец, па докај 23000 и нешто дизел, со разни цени помеѓу овие 2 цифри, зависно од опремата и моторот.
   

  Прикачени фајлови:

  На NoU-NoLove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Најдобра кола за девојка

  Бар за мене е само порше најдобра кола за девојка[​IMG]
   
 11. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.100
  Пол:
  Женски
  Најдобра кола за девојка

  Јас ќе си имам еден ден едно вакво бубаче

  [​IMG]

  или пак уште подобро, вакво кутивче

  [​IMG]

  Никаква кола не ми прави мерак како овие две, па нека е и најновата и најбрзата.
   
  На Chocolate.me, pamelche, Cacy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Најдобра кола за девојка

  Точак :rofl:
   
  На Glossy-girl и Trendafilka им се допаѓа ова.
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Најдобра кола за девојка

  И јас ќе речам џип :D :inlove: :angel: Барем едно такво џипче да имам, не ќе биде лошо :D :wasntme: Убаво е, елегантно.Добро, настрана што јас сакам :D сепак тоа си е индивидуален избор, со тоа различна перцепција на нештата.
   
  На rak4estip, Sara123 и Kathlin им се допаѓа ова.
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.581
  Најдобра кола за девојка

  Немам никаква желба да полагам, и немам поим каков возач би била (веројатно очаен).
  Доколку се решам некогаш, би сакала да имам смарт-че за себе, или мицубиши колт, мини мориВче или нешто од линијата на Сеат, ама нешто помалечко.
  :)
  Тоа се моите фаворити за женски количиња.
  И оние пежо 106 или 306, поправете ме, не се лоши.
  Слатки количиња, брм, брм.
   
 15. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.215
  Допаѓања:
  41.874
  Најдобра кола за девојка

  Ја сум невозач.

  Точак е најдобра кола за девојка :rofl:

  Немам положено, знам онака, да седнам и упалам, и да тргнам, ама чисто ради општи побуди.

  Ако некогаш возам, а реално не сакам, ќе возам Мини Морис, црвено.

  Од мала си го ценам тоа количе. Онака, каприциозно.
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Најдобра кола за девојка

  Новите буби ми се многу сркасти, исто и Пежото.
  За жена помала кола, И најбитно од овие новиве со сензори, да не се потиш кога се паркираш или кога искачаш у рикверц.
  Мини Морис е убедливо прецената кола, преубава е да, али за тие пари Мерцедес ќе си купиш.
  Го мркам бубчево едно месец дена, али сепак изгледа ќе треба да уште некоја година за вакво.
  Али добра цена е, а количево е бомбонче
  http://www.pazar3.mk/mk/Listing/Detail/ ... 4587&Idx=4
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.116
  Најдобра кола за девојка

  Умирам за еден ваков :inlove:
  [​IMG]
   
  На mssuniquee, K.Karanfillova, Sara123 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Најдобра кола за девојка

  Hикогаш нема да полагам за кола, немам апсолутно никаков мерак, ни ќеиф да возам, едноставно не сум родена да бидам зад воланот :D
  A за женско, некоја помала количка, е сега марки, не знам не се разбирам, ама да е мала, мене така ми оди за жена, мало количе :D
   
  На Micheleljubov и crazylady им се допаѓа ова.
 19. Kathlin

  Kathlin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  232
  Најдобра кола за девојка

  Дефинитивно некој џип како:Bmw x5,x6,Nissan Qashqai,Audi q7,Chevrolet Captiva 8)
   
  На N.Kety и Sara123 им се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.327
  Најдобра кола за девојка

  [​IMG]
  Вакво нешто ама :!: понов модел. Не за друго туку за трето што сите мажи ќе се вртат по тебе а жените оговараат позади грб ;) .
  Денес ретко кој купува кола за потреба туку за престиж, па со 20 000 во џеб можеш слободно да ги прошеташ автосалоните :wasntme:
   
  На pamelche и ludoto19 им се допаѓа ова.