1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобар македонски машки вокал во моментов

Дискусија во 'Музика' започната од Anja.F, 15 јули 2011.

 1. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  Мислам дека ќе се сложите сите со мене дека имавме еден незаменлив , перфектен и непофторлив машки вокал ТОШЕ!!!!
  Но , и покрај тоа што никогаш нема да го заборавиме , ме интересира кој во овој момент од останатите ( а богами се појавија многу ) според вас го заслужува епитетот **најдобар машки вокал**
   
 2. nikolika

  nikolika Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2011
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  11
  Од овие што се појавија во последниве 4-5 години и што секојдневно се појавуваат? АПСОЛУТНО НИКОЈ Абе земјава демек расадник на таленти била и ги има со лопата да ги ринеш (Боже, Боже). Жалам за она време од пред 10-15 години кога македонската музика беше стварно квалитетна сега ни останаа само уфилмани мамини дечиња со "џастинтимберлејковски денс покрети" и разни стаклари, бозаџии или така нешто, у суштина закоравени фолкери а лошо глумат рапери (не знам на која основа). Мислам дека овие не ни заслужуваат тема P.S: неповторлив со В се пишува
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.093
  Допаѓања:
  45.738
  Пол:
  Женски
  Лозано :)
   
 4. sanja-banana

  sanja-banana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  и за мене е Лозано
   
 5. mamita

  mamita Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  176
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно Владо Јаневски
   
 6. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  Лозано :*
   
 7. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  иако на почетокот не го сакав воопшто , сега и јас мислам дека Лозано е најдобар
   
 8. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Лозано и Владо Јаневски иако тој отсекогаш бил најдобар машки вокал, заедно со Тоше.
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Лозановски-у почеток не го сакав,а и сега само да го слушам ,не и гледам :lol: Btw сите му се убави песни,со преубав текст,одма влагаат во уво...ама сепак некако единствениот никој никој неможе да го замени...Може да се каже дека бил и ќе остане иако не е меѓу нас :worried:
   
 10. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Добри вокали кај нас машки се:Влатко Лозаноски,Ѓоко Танески,Даниел Данн,Стефан(Некст Тајм)..за жал малку и сите далеку од тој што беше најдобар ама млади се па да им пружиме шанса! :)
   
 11. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Влатко Лозаноски :)
  Не дека е од Кичевооо 8)
   
 12. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Влатко дефинитивно и Владо Јаневски
   
 13. female07

  female07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Владо Јаневски, единствен човек што нема лоша пасна! Во секој текст се пронаоѓам, да му изградиме и на него споменик на плоштад, вреди човекот!
   
 14. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  димитар андоновски , влатко лозаноски =)
   
 15. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  Владо Јаневски. :inlove:
   
 16. cinderella5

  cinderella5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  3.017
  Пол:
  Женски
  PETAR MARKOSKI :D
   
 17. Anja.F

  Anja.F Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  13
  :lol: МОРА ДА СЕ ШАЛИШ
   
 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Влатко Лозаноски дефинитивно ;)
   
 19. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.985
  Пол:
  Женски
  Владо јаневски ,Ламбе Алабаковски .. :inlove:
   
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.828
  Пол:
  Женски
  Владо Јаневски :D