1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра дата за тргнување на одмор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од MoonshineAnne, 16 јуни 2013.

 1. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  До сега нема ваква тема, па ајде која дата е по вас најдобра за летен одмор и кога тргнувате вие ?
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.061
  Допаѓања:
  1.357
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  Според мене,најдобро е средината на август..поради причина што не сакам гужви и се трудам постојано да ги избегнувам.Јули е сезона,така да и луѓе има,и цените се повисоки :D

  А јас,(се изјаснив и во друга тема) годинава одам на 1ви Септември-Паралиа :D
   
 3. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  1.257
  Пол:
  Женски
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  Според мене најдоббро е во јуни,најефтино е ,а и најубаво.Но сепак зависи и од местото каде што одите.На пр. во Охрид ,јас мислам дека не се оди во јуни.Ако во Охрид сте тргнале за прошетка,да најубаво е во јуни,но за одмор (езеро),не баш.Јас поаѓав во јули секогаш.Од 1-10 јули сигурно веќе сум тргната за одмор.
   
 4. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  30.07-07.08 :)
   
 5. Evdoxia

  Evdoxia Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2012
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  Ако незнаеш што е добро,прашај што е скапо. Хаахахха мала шала :) :)

  Најубав период се разбира тоа е од средината на Јули до средината на Август.Никој неможи да ме убеди дека Јуни или Септември било поубаво.Имам одено во секој периот т.е има лета каде што 2..3 пати само се враќам во Македонија и знам во кој период е најубаво(според мене).

  Пренствено во месец Јуни сеуште е влажна песокта на повеќето места....додека за Септември има можност да си поминиш ВКРАЈ НАЈУБАВО или пак да се ПРОТУРИ ВО ВРНЕЊЕ(ризикот е ваш). ;) :)
   
 6. digitron

  digitron Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  5
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  На одмор одам на 19.07 во Бугарија сопствена режија до кога имам пари ке седам,но сепак на работа треба да се појавам на 05.08:((
   
 7. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

  Јаааа мајкатааааа, па да знаете кога ми е празна куќата :shake:

  најубаво е во Јуни, помалку гужва, почисто море и сонцето не е сеуште толку јако. Штета што никој не дава одмор во јуни :worried:
   
  На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Абе ваака во септември па и па уште е топло морето како и да е али почетокот на јуни и мај никако дури сеа стопли а као беше предходниве денови ужас, ја иначе идам цело време почеток на август а сеа годинава 14 јули па видеќемо како е :* :* :D
   
 9. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Според мене после 10/15ти август.
  Времето сеуште е топло, морето си го има истиот ефект...народ има....ама цените се каде каде поефтини.
   
 10. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.642
  Даваат даваат, топ беше! И за тебе се избањав да знаеш :d:

  Ич гужва, цени поефтини од кај нас, 90% од вилите затворени, а тие што работат преполни :D Морето чисто солза, топло, денот долг до бесвест, а ноќите пријатни.

  Дефинитивно јуни, а после пак крај август - почеток септември. Јас се откажав одамна од одење на одмор во шпиц сезона, прво на плажа од жешко не можам да доседам + со детето пола ден ќе треба внатре да го поминеме зошто сончаница ќе добие на 50 степени уште во 11 саат :doh:
   
  На Bozica1980, Annath, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.680
  Допаѓања:
  51.759
  Грбно или на стомак? :D
  Со цените во сред сезона, можеш да си приуштиш два одмора во јуни и септември. Моиве сега беа и потрошија само 100евра :!: со се смештај и превоз (и пиперките од дома :rofl: )
   
 12. Moira

  Moira Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.937
  Допаѓања:
  7.642
  ^ Тука некаде + многу сладоледи од Лидл :D
  Ма и таверните во овој период се поефтини, и зеленчукот и овошјето, и рибата која секој ден свежа ја вадат на пристаниште.
  Настрана цените, мене и жештината ептен ме одвраќа од одмор во август...јес да и во Скопје се топиме, ама тука барем седам дома, не мора да излезам. Таму како да ја држам малава внатре, кога го гледа морето од прозор?

  п.с. И грбно и на стомак и малата ја фрлив да нурка! Викам Ова ти е за тетка ти Кравче, рипај! :D
   
  На Bozica1980, Annath и kravce им се допаѓа ова.
 13. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  19.844
  Допаѓања:
  172.285
  Пол:
  Женски
  Зависи од локацијата, нели ;) за наше море може јуни, ама повеќе сакам септември. Секогаш, ама буквално секогаш сме оделе на одмор во септември со моите, само кога одевме на училиште крајот на август и почетокот на септември го фаќавме. Турција исто е одлично во септември, во сезона е претопло. Ако сакате Египет, таму во април-мај и октомври-ноември е супер. Ако сакате Дубаи, февруари ви е најдобра опција. За други места, чичко Google ви е тука, прашајте го :D
   
  На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Кога гледаме вака, најбитно е да отидеме, но дур отидеме .... :?: кје си дремеме на топлово дома или на базени или по факултети :|
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Крај на јули, почеток на август ми е најдобар период, а дата... 20/21 јули да речеме :)
   
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  неможам веќе да издржам уште денес би тргнала
   
 17. redheaded

  redheaded Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Секогаш ми била најдобра дата за тргнување крај на јули-почеток на август, некако тој период ми е средината на летото, така ако отидам во јуни, ќе треба дома да седам на жештините, а ако одам во септември пак цело лето - дома :| Цените се најскапи во јули-август но, се наоѓаат и добри понуди :D
   
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.695
  Допаѓања:
  145.747
  Пол:
  Женски
  Вистина ние секогаш со моите родители одиме тој период :rofl:
   
 19. MoonshineAnne

  MoonshineAnne Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  83
  Срцки уште малку тргаммммм :*
   
 20. Femmince

  Femmince Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  8
  крај на јули, почеток на август дефинитивно :)