1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра дата за тргнување на одмор

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од MoonshineAnne, 16 јуни 2013.

  1. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    До сега нема ваква тема, па ајде која дата е по вас најдобра за летен одмор и кога тргнувате вие ?
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    Според мене,најдобро е средината на август..поради причина што не сакам гужви и се трудам постојано да ги избегнувам.Јули е сезона,така да и луѓе има,и цените се повисоки :D

    А јас,(се изјаснив и во друга тема) годинава одам на 1ви Септември-Паралиа :D
     
  3. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    Според мене најдоббро е во јуни,најефтино е ,а и најубаво.Но сепак зависи и од местото каде што одите.На пр. во Охрид ,јас мислам дека не се оди во јуни.Ако во Охрид сте тргнале за прошетка,да најубаво е во јуни,но за одмор (езеро),не баш.Јас поаѓав во јули секогаш.Од 1-10 јули сигурно веќе сум тргната за одмор.
     
  4. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    30.07-07.08 :)
     
  5. Evdoxia

    Evdoxia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    Ако незнаеш што е добро,прашај што е скапо. Хаахахха мала шала :) :)

    Најубав период се разбира тоа е од средината на Јули до средината на Август.Никој неможи да ме убеди дека Јуни или Септември било поубаво.Имам одено во секој периот т.е има лета каде што 2..3 пати само се враќам во Македонија и знам во кој период е најубаво(според мене).

    Пренствено во месец Јуни сеуште е влажна песокта на повеќето места....додека за Септември има можност да си поминиш ВКРАЈ НАЈУБАВО или пак да се ПРОТУРИ ВО ВРНЕЊЕ(ризикот е ваш). ;) :)
     
  6. digitron

    digitron Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    5
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    На одмор одам на 19.07 во Бугарија сопствена режија до кога имам пари ке седам,но сепак на работа треба да се појавам на 05.08:((
     
  7. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Кога поаѓате на одмор ( која дата ) ?

    Јаааа мајкатааааа, па да знаете кога ми е празна куќата :shake:

    најубаво е во Јуни, помалку гужва, почисто море и сонцето не е сеуште толку јако. Штета што никој не дава одмор во јуни :worried:
     
    На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    Абе ваака во септември па и па уште е топло морето како и да е али почетокот на јуни и мај никако дури сеа стопли а као беше предходниве денови ужас, ја иначе идам цело време почеток на август а сеа годинава 14 јули па видеќемо како е :* :* :D
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Според мене после 10/15ти август.
    Времето сеуште е топло, морето си го има истиот ефект...народ има....ама цените се каде каде поефтини.
     
  10. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Даваат даваат, топ беше! И за тебе се избањав да знаеш :d:

    Ич гужва, цени поефтини од кај нас, 90% од вилите затворени, а тие што работат преполни :D Морето чисто солза, топло, денот долг до бесвест, а ноќите пријатни.

    Дефинитивно јуни, а после пак крај август - почеток септември. Јас се откажав одамна од одење на одмор во шпиц сезона, прво на плажа од жешко не можам да доседам + со детето пола ден ќе треба внатре да го поминеме зошто сончаница ќе добие на 50 степени уште во 11 саат :doh:
     
    На Bozica1980, Annath, kravce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Грбно или на стомак? :D
    Со цените во сред сезона, можеш да си приуштиш два одмора во јуни и септември. Моиве сега беа и потрошија само 100евра :!: со се смештај и превоз (и пиперките од дома :rofl: )
     
  12. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    ^ Тука некаде + многу сладоледи од Лидл :D
    Ма и таверните во овој период се поефтини, и зеленчукот и овошјето, и рибата која секој ден свежа ја вадат на пристаниште.
    Настрана цените, мене и жештината ептен ме одвраќа од одмор во август...јес да и во Скопје се топиме, ама тука барем седам дома, не мора да излезам. Таму како да ја држам малава внатре, кога го гледа морето од прозор?

    п.с. И грбно и на стомак и малата ја фрлив да нурка! Викам Ова ти е за тетка ти Кравче, рипај! :D
     
    На Bozica1980, Annath и kravce им се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.011
    Допаѓања:
    198.824
    Пол:
    Женски
    Зависи од локацијата, нели ;) за наше море може јуни, ама повеќе сакам септември. Секогаш, ама буквално секогаш сме оделе на одмор во септември со моите, само кога одевме на училиште крајот на август и почетокот на септември го фаќавме. Турција исто е одлично во септември, во сезона е претопло. Ако сакате Египет, таму во април-мај и октомври-ноември е супер. Ако сакате Дубаи, февруари ви е најдобра опција. За други места, чичко Google ви е тука, прашајте го :D
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    Кога гледаме вака, најбитно е да отидеме, но дур отидеме .... :?: кје си дремеме на топлово дома или на базени или по факултети :|
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Крај на јули, почеток на август ми е најдобар период, а дата... 20/21 јули да речеме :)
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    неможам веќе да издржам уште денес би тргнала
     
  17. redheaded

    redheaded Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Секогаш ми била најдобра дата за тргнување крај на јули-почеток на август, некако тој период ми е средината на летото, така ако отидам во јуни, ќе треба дома да седам на жештините, а ако одам во септември пак цело лето - дома :| Цените се најскапи во јули-август но, се наоѓаат и добри понуди :D
     
  18. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    Срцки уште малку тргаммммм :*
     
  19. Femmince

    Femmince Активен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    8
    крај на јули, почеток на август дефинитивно :)
     
  20. MoonshineAnne

    MoonshineAnne Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    83
    иииии помна времето за одмори мх мх мх, колку сакам пак да идам !!! :((