1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра е зимската љубов

Дискусија во 'Канта' започната од marija28, 17 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. marija28

  marija28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1
  smetam deka e najdobra zimskata ljubov bidejki koga nadvor vrne duva veter i studeno e mnogu mene mi e najtoplo .peperutki mi letat krvta mi vrie eeeee zalubena sum uste.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. blagica-sweet

  blagica-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  5
  :D i jas go mislam istoto :) zatoa s to i jas sum mnoooogu zaljubena ;)...i se custvuvam isto kako tebe :up:
   
 3. ForeverYoung

  ForeverYoung Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  643
  Допаѓања:
  1.888
  Не би рекла дека годишните времиња влијаат на тоа каква ке ти биде љубовта:)
  Ама еве ако можам да бирам во пролет најдобро :D
   
 4. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека пролет е годишното време на заљубените....ммм...се е распеано разиграно, а јас сум весела и скокам од радост! Мислам дека поубаво од тоа нема! Во зима па и не е многу раманти4но зошто нема да се осеќаш пријатно кога ке врне дожд и ти ќе бидеш жива вода или ќе ти протопат патиките и чизмичките па ајде наредната половнина од месецот ќе лежиш дома болна. Незнам дали се согласувате со мене, но го мразам ова времееееееееее :evil: Сакам Пролеттттт !!! Ммммм Иако мислам дека годишните времиња и не се баш мнгу важни во љубовта!!
   
 5. Verver

  Verver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  16
  mislam deka godisnite vreminja nemaat mnogu vrska kakva ke e ljubovta, no sigurno, sekoe od niv nosi razlicno dozivuvanje.. mene zimata mi dava sigurnost toplina vo vrskata, nekoe mesto koe e samo nase, na mene i na decko mi, nekako e misticno skrishno, vistinsko i silno... proletta da, e raspeana, vesela, topla da se setkas, letoto isto taka, sepak esenta i zimata pogotovo mi se pomokni..ti dozvoluvaat da stignes najdlaboko, najdalecno, sekoj dozdliv den ko da ti nosi samo novi prekrasni iskustva :)
   
  На Inna15 и annnni им се допаѓа ова.
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  :up: mnogu ubavo kazano :)
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  ХМ најубава е да....зошто не се потиш :lol: Кебенце мх мх мх милина....Се шалам! Незнам некако поопуштена сум во зима..Самата атмосфера, снегче крцка под нозете, уфф кога само ке се сетам. ;(
   
 8. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Јас мислам дека годишното време нема врска со заљубеноста, кога сме заљубени еднакво сакаме и во зима и во пролет, лето и есен, но доживувањата се различни, а тоа не значи дека се само во љубовта. Во зима можеш да создадеш милион спомени и да имаш преубави поминати денови не само со дечко, туку и со друштво и со сите они луѓе со кои се чувствуваш пријатно.
   
 9. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  114
  :lol: Зимска љубов, па... И вака и така-не може нешто да не го провоцира. Зимно време провоцира тоа што носиме 500 партали на нас, па е голема возбудата додека се соблечат сите тие партали, а летно време провоцира голотијата, па тера на закачкање. :lol: Летно време е добро, пружа добри можности за (брзи) авантури-на плажа, на тераса, под туш со младичот, а зимно време-да, стварно не се потиш, ама коа ќе се збутате под тоа кебиња и јамболии-исто како викинзи. :lol: Секогаш е право време за љубов, а највише тогаш кога не ти се може. :lol:
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.642
  Допаѓања:
  149.350
  Боже каква тема... :worried:hock:
   
 11. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Максимално се согласувааам* кога надвор е ладно и неподносливо, ние уживаме гушнати и стоплени некаде домче :D
   
 12. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  дефинитивно е најубава зимската врска.
  колку е само романтично да се штеаш со тој што го сакаш додека полека си вее снег.
  па у натре да си се топлиме :P :)
   
 13. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.680
  Добро е има и некој друг што мисли како мене, обично сите лето ги асоцира на љубов ама јас не мислам така, во зима се е поубаво :P
   
 14. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Ехх зимска романтика...Надвор се што капне-замрзне,а јас и тој излезени се шетаме на снегот гушнати со црвени обравчиња :$ :inlove:
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Ама дали вие сте сериозни со темава?! :o
  Зарем постои зимска љубов?
  За вас значи има и есенска, пролетна и летна , а? :headbang:
   
 16. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Под зимска љубов се подразбира љубовна романса со некој Снешко? :rofl:
   
 17. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Темата е заклучена бидејќи не потикнува дискусија.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.