1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра е зимската љубов

Дискусија во 'Канта' започната од marija28, 17 февруари 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. marija28

    marija28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    smetam deka e najdobra zimskata ljubov bidejki koga nadvor vrne duva veter i studeno e mnogu mene mi e najtoplo .peperutki mi letat krvta mi vrie eeeee zalubena sum uste.
     
    На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. blagica-sweet

    blagica-sweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    5
    :D i jas go mislam istoto :) zatoa s to i jas sum mnoooogu zaljubena ;)...i se custvuvam isto kako tebe :up:
     
  3. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Не би рекла дека годишните времиња влијаат на тоа каква ке ти биде љубовта:)
    Ама еве ако можам да бирам во пролет најдобро :D
     
  4. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека пролет е годишното време на заљубените....ммм...се е распеано разиграно, а јас сум весела и скокам од радост! Мислам дека поубаво од тоа нема! Во зима па и не е многу раманти4но зошто нема да се осеќаш пријатно кога ке врне дожд и ти ќе бидеш жива вода или ќе ти протопат патиките и чизмичките па ајде наредната половнина од месецот ќе лежиш дома болна. Незнам дали се согласувате со мене, но го мразам ова времееееееееее :evil: Сакам Пролеттттт !!! Ммммм Иако мислам дека годишните времиња и не се баш мнгу важни во љубовта!!
     
  5. Verver

    Verver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    16
    mislam deka godisnite vreminja nemaat mnogu vrska kakva ke e ljubovta, no sigurno, sekoe od niv nosi razlicno dozivuvanje.. mene zimata mi dava sigurnost toplina vo vrskata, nekoe mesto koe e samo nase, na mene i na decko mi, nekako e misticno skrishno, vistinsko i silno... proletta da, e raspeana, vesela, topla da se setkas, letoto isto taka, sepak esenta i zimata pogotovo mi se pomokni..ti dozvoluvaat da stignes najdlaboko, najdalecno, sekoj dozdliv den ko da ti nosi samo novi prekrasni iskustva :)
     
    На Inna15 и annnni им се допаѓа ова.
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    :up: mnogu ubavo kazano :)
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ХМ најубава е да....зошто не се потиш :lol: Кебенце мх мх мх милина....Се шалам! Незнам некако поопуштена сум во зима..Самата атмосфера, снегче крцка под нозете, уфф кога само ке се сетам. ;(
     
  8. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Јас мислам дека годишното време нема врска со заљубеноста, кога сме заљубени еднакво сакаме и во зима и во пролет, лето и есен, но доживувањата се различни, а тоа не значи дека се само во љубовта. Во зима можеш да создадеш милион спомени и да имаш преубави поминати денови не само со дечко, туку и со друштво и со сите они луѓе со кои се чувствуваш пријатно.
     
  9. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    :lol: Зимска љубов, па... И вака и така-не може нешто да не го провоцира. Зимно време провоцира тоа што носиме 500 партали на нас, па е голема возбудата додека се соблечат сите тие партали, а летно време провоцира голотијата, па тера на закачкање. :lol: Летно време е добро, пружа добри можности за (брзи) авантури-на плажа, на тераса, под туш со младичот, а зимно време-да, стварно не се потиш, ама коа ќе се збутате под тоа кебиња и јамболии-исто како викинзи. :lol: Секогаш е право време за љубов, а највише тогаш кога не ти се може. :lol:
     
  10. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Боже каква тема... :worried:hock:
     
  11. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Максимално се согласувааам* кога надвор е ладно и неподносливо, ние уживаме гушнати и стоплени некаде домче :D
     
  12. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    дефинитивно е најубава зимската врска.
    колку е само романтично да се штеаш со тој што го сакаш додека полека си вее снег.
    па у натре да си се топлиме :P :)
     
  13. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Добро е има и некој друг што мисли како мене, обично сите лето ги асоцира на љубов ама јас не мислам така, во зима се е поубаво :P
     
  14. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Ехх зимска романтика...Надвор се што капне-замрзне,а јас и тој излезени се шетаме на снегот гушнати со црвени обравчиња :$ :inlove:
     
  15. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ама дали вие сте сериозни со темава?! :o
    Зарем постои зимска љубов?
    За вас значи има и есенска, пролетна и летна , а? :headbang:
     
  16. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Под зимска љубов се подразбира љубовна романса со некој Снешко? :rofl:
     
  17. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Темата е заклучена бидејќи не потикнува дискусија.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.