1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра колекција за чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Scarlet88, 2 април 2010.

  1. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    новите колекции на нивеа young, тоник, крема... предобри се, сите што ги користат се задоволни, и козметичарката ми ги препорача.
     
  2. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    јас ја користам колекцијата од EUCERIN еве веке месец дена може има и задоволна сум
     
  3. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Ja isprobuvam kolekcijata Ziaja,za mrsna, kombinirana i normalna koza od Beaty Shop sto ja kupiv! Inace zedov gel za lice od maslinovo maslo, i tonik i krema od krastavica! Zasega mozam samo da se falam, dosta se dobri, a posebno tonikot koj sto ne sodzri alkohol, a e bogat so enzimi,mikroelementi , organski kiselini i silica, sto ja smiruva, osvezuva kozata i go regulira lacenjeto na masnotii! Ako ima nekoj sto koristel nekoja linija od Ziaja, Kolastyna, neka pise da spodelime iskustva, a voedno da im pomogneme na onie sto baraat pomos za problematicnata koza! :call:
     
  4. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Nivea ;) за ништо на свет не ги менувам нивеа производите, веке пет години редовно ги употребувам и сум презадоволна
     
  5. evelin

    evelin Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Koza so dobar izgled moze da ima sekoj covek od sekoja vizras, no toa sekako bara sekojdnevna nega nanesuvanje na proizvodi koi se pravilno izbrani za soodvetnata vozrast i soodveten tip na koza.Sekojdnevnata griza na kozata podrazbira: cistenje, toniziranje i navlaznuvanje.Koga bi gi primenuvale ovie cekori nema sansi da nemate cista koza i ubavo lice....
     
  6. evelin

    evelin Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    A inaku jas ja koristam kolekcijata solutions od avon i sum prezadovolna ne bi ja menuvala za nisto , kozata mi e prerodena
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    јас имам користено некои од кремите од beauty shop и задоволна сум. повеќе мајка ми ги користи, тие за зрела кожа и можам да кажам дека се многу квалитетни. инаку јас како помлада си купувам шминка од таму, а за чистење на лице nivea користам ;)
     
  8. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328

    Beaty Shop........mozam da kazam samo WOW....+eftino......! Naredniot pat koga ke odam vo Beaty Shop....so cela torba ke izlezam od tamo :lol: :rofl: ;)
     
  9. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Колку чини колекција од Nivea? :?:
     
  10. duplo.a

    duplo.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    7
    Неутрогена пилингот за лице и L'oreal Pure Zone кремата за лице од која што сум презадоволна :)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. ivushh

    ivushh Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    8
    Clean&Clear доста време ги користам и ми помогнаја многу :)
     
    На glazy.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    За оние што имаат проблем со акни, од сопственото искуство (после и на други им кажав, и тие сега немаат акни) можам да го препорачам гелот за миење и кремата со цинк и еукалиптус на Гарниер, еве овие од сликата...
    [​IMG]
     
    На cucibuci му/ѝ се допаѓа ова.
  13. lokumce

    lokumce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    18
    Јас ја користам колекцијата Boreade на Noviderm за чуствителна и проблематична кожа...и сум презадоволна....
     
  14. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Девојки кои производи за целосна нега на лице се поубави, лептен или на докторс ?
    Се двоумам помеѓу овие две од кои да купам или би ми препорачале нешто трето ?
    Нивеа имам користено таа одпаѓа.
     
  15. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Лукс за лептен не знам да ти кажам. За докторс дома имам прашок и крема од камилица се и двете против акни. Нема благе везе. Никаков ефект. Ги купивме за сестра ми, и џабе. Така да малку сум јас скептик за докторс, што не мора да значи дека другата козметика за нега на лицето им е исто така лоша.
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  16. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.425

    Јас имав користено колекцијата на Докторс од камилица и имаше ефекти на почетокот, ама откако го земав второто шишенце лосион некако ептен беше сменет и чуден лосионот.. и веќе го немаше тој ефект како на почетокот..
    Пробај јанг дерм.. не се скапи а се добри..
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    ^ Јанг дерм ги има по аптекиве или ?
     
  18. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.425
    да да.. иначе алкалоид ги произведува :)
     
    На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
  19. bitter-girl

    bitter-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    530
    Јанг дерм е многу убава колекција ама за многу млада кожа, јас користев лосион, крема и пудра ама во пубертетските години (13-14) Нема ефект на кожа по стара од 18-19 год.
    Не знам ти Лукс колку години имаш.

    Ги има во сите аптеки и сите производи се по 70-80 ден. воопшто не е скапо, многу ја сакав целата нивна колекција ама кога бев мала :)
     
  20. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас ги користам јанг дерм, лосион дневна крема и нокен гел и сум многу задоволна..лосиони имам потрошено 3 по ред..брзо ми идат :) евтини се и стварно ја вадат нечистотијата..
    нокната крема ми е скоро пред фрлање а дневната ми е прилично полна пошто слабо ја користам.