1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобра колекција за чисто лице?

Дискусија во 'Лице' започната од Scarlet88, 2 април 2010.

  1. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Епа ако се водам според тоа што го кажуваш би требало да има ефект, ама кај секоја кожа различно бидејќи сум тука некаде
    за малку пред 18, ама се издадов сега
    ______
    Нејм лосионот ваѓа црнки ? Јас користам од галафарм некој дермогал лосион ама не сум задоволна, дур не ги истегаш не излегуваат.
    Фала девојки на одговорите бај д уеј ;)
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    сликиче ја да си залепам :$

    па незнам за црнките..ваљда вади по малку..види тоа неможе да влезе у црнката и да ја извади комплетно..али сепак мислам дека чисти онака убаво..моментално немам, ми се потроши..но според мене лосионот е закон..и другарка исто ми го има фалено..покрај вечерното чистење, нормално, се чистам и пред бањање и ПОСЛЕ бањање пак поминувам и пак вади прљаво..тоа од што се отворени порите после бањање и мислам дека тогаш највеке вадам прљаштини црнки се..
    за тој дермогал од галафарм не знам...
    али сепак можеш да го пробаш..ништо не губиш, башка доста ефтин е.
    17 години имаш бтв? :) е де, големо чудо ако кажеш години.. јас сум тазе 17ка :)
     
  3. blue.rose

    blue.rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    28
    ЛЕПТЕН = ИЗМАМА!

    Се извинувам, но морам вака со големи букви да го напишам. Лептен се „произведува“ во стан во Софија и претставува евтин грозен крем. Всушност не го прават сами, туку го купуваат најевтиниот крем кој може да се најде некаде и го обојуваат зелено. Чини 20-30 денари да се „произведе“ колекцијата, а ја продаваат прескапо. Сите „доктори“ кои се појавуваат во нивните реклами не се никакви доктори, туку обични актери и се претставени со лажни имиња. Девојката со мозолки во рекламите е Бугарка која немала проблеми со лицето никогаш во животот, туку ја нашминкале со црвени точки.

    Еве како се снима една од нивните реклами во „ординација“ на „дерматолог“:


    И се разбира, колекцијата нема ниту „А“ од австриска.

    Со сето ова кршат еден куп закони и заработуваат уште поголем куп пари. Забележав дека се рекламираат на Фејсбук... Сигурно многу луѓе што имаат проблеми се лажат да го купат ѓубрето. Не ми е јасно само како одговорните институции не си ја вршат работата. Инаку, колку што ми е познато, г*мново се продава само во Македонија и Бугарија.

    Меѓу другото, толку многу сум револтирана затоа што моја блиска личност пред доста години одлучи да оддели пари за Лептен, и лицето не само што не и се подобри, туку за два дена и се нафрли со огромни грозни мозолки какви што немала никогаш во животот.

    Еве и линк со повеќе информации за бугарската измама наречена Лептен:
    http://www.razkritia.com/32193/разкрихме-измамата-на-„лептен”/
     

    Прикачени фајлови:

    • lepten_5.jpg
      lepten_5.jpg
      Големина на фајлот:
      18,6 KB
      Прегледи:
      710
  4. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    јас искрено немав ни чуено за колекцијава...
    али зарем до толку да е измама?? до толку катастрофа??
    ако одиш на гугл слики и пишеш лептен кирилично ти дава убави слики од зелени продукти, лица ова она...мислам не е да речеш ништо не дава..па до толку да е катастрофа?
    а за тоа со снимањето, е добро де, па како другачје да снимаат, на платно нормално :)
    а тоа дека докторите не се ни дерматолози ни ништо..тоа незнам..
    не ми се верува...
    а колку ги продаваат производите?? и каде се наогаат?
    па добро бе како така продаваат а да не се тестирани?? :o
    не се осмелувам да купам, само ме интересира..
    фала многу за податоков :)
     
  5. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ех, кога станува за Македонија, а богами и Бугарија, ништо чудно. Впрочем само нај нас можат да успеат такви производи. Нека пробаат да продаваат во некоја друга земја и толку од кариерата нивна. Прост пример со апчињата за слабеење слим лајн. Пола нација е со нарушено здравје, ама никој со прст не мрда да провери што и како со апчињата. Јас има нешто слушнато муабети за ова, ама незнаев дека волку е опасна работата
     
  6. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    страшна работа е ова стварно..алиса, блу роуз, знаете колку ги продаваат производиве? баш ме интересира
     
  7. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Околу 1000 ден.е Лептенот. Порано на телевизија го рекламираа, можеби не ви текнува. За ништо не чини, па не ме чуди и ова што го прочитав.
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    1000??? бо бо бо, да не додаде една нула несакајки? :D
    па тоа е скапо бе ц ц, каква измама леле..ај што не делува..али ко што викаат дека и го воспалувало лицето и дека ја влошувала состојбата? како можат бе...
    не...јас од бугарски производи сум одамна опростена...ништо бугарско несакам искрено :) единствено нешто што го имам е здраве кремчето и го бендисвам..али САМО и САМО него бидејки неколку другарки го користат и беа задоволни и ми го препорачаа..не е којзнае што, али добро си е..помага колку толку :)
     
  9. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Прочитав повеќе постови дека сте користеле производи на Avene, па ме интересира кај можат да се најдат производите по аптеки или козметики?
     
  10. Rozevo

    Rozevo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    32
    Во поснабдени аптеки ги има нивните производи. Во Зегин мислам дека ги имаше, а имам налетано и на неколку помали аптеки кои се нивни застапници. Да не должам, во аптеки барај :)
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Young derm Лосионче, после тоа крема Yung derm и лесна пудра по желба.. Заштита за цел ден.. И има резултати. ПРОВЕРЕНО :D
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Порано користев Avene гел за миење лице и крема[​IMG][​IMG]
    Двете работи ми излегуваа по 1500ден,иако од гелот имав неколку месеца ама кремата одма се трошеше па затоа сега се префрлив на нивеа-пилинг и тоник,ама некако многу ми ја исуши кожата а имав мрсна т зона а суви образи,па гледам сега пилингот да го користам еднаш на десетина дена,2недели...инаку во почеток го користев 2пати неделно,може зато ми се исуши кожата и дури и лишички ми се појавија :(
    ако имате чисто лице а само на одредени места акни,мој совет е само хлорамфеникол лосион и крема ;)
     
  13. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    можеби е така , да се призведуваат во подруми и слично, затоа што навистина евтино делуваат онака на изглед, и пакувањата се ко од пазар ......али!!!!! сестра ми пред 3години користеше само еднаш и личето и стана ко на бебе а бесе полна бубуљици...........може не е од тоа..ама ете и делуваше. не нарача друго заради цената а и немаше потреба
    п.с. за масна кожа е а масно е ..мноогу (ама делуваше барем кај нејзе)
     
  14. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Мојата нова љубов :)
     

    Прикачени фајлови:

    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    и јас се заљубив во ова дури и мм примети колку ми е почисто лицето и како имам некој убав сјај го користам неколку дена ама одма има ефект
     
  16. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Откога ке ја извадам шминката со една ракавица од Божен козметик ( феноменална е ), се мачкам со лосион од Јанг Дерм, и имам и крема таква, па после мирно си спијам :)
     
  17. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    дефинитивно е и моја љубов ти ја крадам :devil:
    и не само ова туку сите производи од оваа линија конечно нешто што одговара на оваа моја проблематична кожа :)
     
  18. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Дали за нормална кон посува кожа,а и осетлива на пилинзи може да се употребува Garnier Pure Active гелот 3 in 1 ,и тоа што е со четкичка што имате ставено слика во претходните постови,да не ја суши премногу кожата? Благодарам однапред на тој што ке ми каже мислење.
     
  19. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.834
    Пол:
    Женски
    јас не би ти препорачала бидејќи сепак имаш сува кожа а баш сега загледав во тема производи од кои сте и не сте задоволни indie girl напишала дека има мрсна кожа со акни а тоа со четкичката и го исушило лицето, сепак кај секој посебно но ако имаш сува кожа подобро земи си производ наменет за сува кожа вака само ќе си направиш поголем проблем
     
    На CrystalNoir му/ѝ се допаѓа ова.
  20. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    simoncelicius благодарам за одговорот
    Ај некој нека предложи пилинг за лице за посува кожа (не премногу сува), а пред се осетлива на пилинзи
    или нешто слично на пилинг што би ја чистело ''мртвата кожа''.