1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобриот облик за вашите нокти

Дискусија во 'Тело' започната од m3a3c3a3, 30 мај 2014.

 1. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  259
  Сигурно се прашувате кој облик ви одговара на вашите нокти?
  Еве ви интересен начин како да дознаете :)
  Мене ми испадна полузаоблени, а вас?

  Ако е глупава темава не мислете му ја одма клуч
   

  Прикачени фајлови:

 2. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Eве неколку форми.
  [​IMG]
   
 3. m3a3c3a3

  m3a3c3a3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  259
  Целта е од сликата и прашањата да дознаеш какви нокти тебе ти одговараат..Значи почнуваш од првото прашање.. :)
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.016
  Пол:
  Женски
  Коцкасти ми испадна :D какви што и сакам, а такви и ги правам слични само не до толку коцка :D
   
 5. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  43.235
  Пол:
  Женски
  Мене ми испадна полузаоблени. :)
   
  На m3a3c3a3 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.917
  Пол:
  Женски
  Мене ми испадна полузаоблени и нема врска :D јас си сакам заоблени :)
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Финтата беше да кажам дека не се само тие облици :) Има и други,но се брзав и не напишав :)
   
  На m3a3c3a3 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  35.873
  Пол:
  Женски
  Спред тестот,најдобар облик за моите нокти е полузаоблен,а ги носам коцкасти.
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  26.891
  Допаѓања:
  175.474
  Пол:
  Женски
  Коцкасти ми се паднаа и коцкасти ги сакам :)
   
 10. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Полузаоблени,обично и така ми се ..
   
 11. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  854
  Полузаоблени ми се паднаа. Такви ги сакам и такви и ги носам :)
   
 12. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Според тестот полузаоблени ми испадна, а и такви ми се.
   
 13. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.451
  Допаѓања:
  16.459
  Полузаоблени ми испаднаа. Ама и такви ми се..
   
 14. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.046
  Полузаобленки ^_^
   
 15. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.796
  Мене ми испадна заоблени :D
   
 16. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.428
  Допаѓања:
  19.873
  Округли, баш какви и што ми се ноктите :)
   
 17. cute-32

  cute-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  346
  Полузаоблени-такви ми се :)
   
 18. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  425
  Со облик на бадем, такви и ми се. А ги сакам и заоблениве. Другите не одговараат на обликот на прстите и самата рака воопшто. :)
   
 19. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.898
  Допаѓања:
  80.242
  Пол:
  Женски
  Заоблени :$
   
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.706
  Пол:
  Женски
  Коцкасти, ама не со ептен остри агли, дискретно заоблени.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.