1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри македонски емисии за сезона 2009/10

Дискусија во 'Канта' започната од Barbica, 25 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Кои беа најдобрите македонски емисии прикажани на нашите телевизии за минатата сезона?
  Гласајте за вашиот фаворит и напишете го неговото име во секоја од категориите


  ;)


  Најдобра детска емисија
  Ај ти замижи (Сител)
  Во светот на децата (Скај Нет)
  Лилипут (А1)
  Пет Плус (Телма)


  Најдобра спортска емисија
  Спортско студио (Сител 3)
  Топки Плус (Канал 5)
  Македонски спортски легенди (Наша тв)
  Спортрет (АБ Канал)


  Најдобра контактна емисија
  Пулс (Алфа)
  Заеднички ручек (Канал 5)
  Не дека се мои (Телма)
  Вртелешка (Канал 5)


  Најдобра хумористична емисија
  Балкан бенд (Сител)
  К-15 (К 15, Алфа)
  Зевзекманија (Канал 5)
  Еднооки (Канал 5)


  Најдобра политичка емисија
  Х/0 (Канал 5)
  Во центар (Канал 5)
  Отворено со народот (МТВ 1)
  Студио 2 (А2)
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Браво за темата и категориите ;)

  Јас сега за сега ќе гласам само Зевзекманија :y: :y: :y:
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Од овие само за Зевзекманија ќе гласам , бидејќи само таа ја гледам :)
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Јас гласам за „Ај ти замижи“, ептен ми е интересна емисијата и тој Ивце Пивце како знае да им го сврти муабетот на дечињата :)
   
 5. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Најдобра детска емисија
  Ај ти замижи (Сител)

  Најдобра спортска емисија
  Топки Плус (Канал 5)

  Најдобра контактна емисија
  Заеднички ручек (Канал 5)

  Најдобра хумористична емисија
  Балкан бенд (Сител)
  К-15 (К 15, Алфа)
  Зевзекманија (Канал 5)
  Еднооки (Канал 5)
  овие сите ме засмејуваат, па гласам за сите

  Најдобра политичка емисија
  Х/0 (Канал 5)
  Во центар (Канал 5)
  Отворено со народот (МТВ 1)
  Студио 2 (А2)
  а и овде, кај сите се водат дебати на актуелни теми
   
 6. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  7.770
  Пол:
  Женски
  Од сите овие ги гледам само Зевзекманија и Еднооки,ама па во иста категорија се.....Сепак,Зевзекманија го има мојот глас. :y:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Најдобра детска емисија
  Ај ти замижи (Сител)
  Најдобра контактна емисија
  Вртелешка (Канал 5)
  Најдобра хумористична емисија
  Зевзекманија (Канал 5)
   
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  6.357
  Пол:
  Женски
  Најдобра детска емисија
  Ај ти замижи (Сител)

  Најдобра спортска емисија
  Топки Плус (Канал 5)

  Најдобра контактна емисија
  Вртелешка (Канал 5)


  Најдобра хумористична емисија
  К-15 (К 15, Алфа)
  Зевзекманија (Канал 5)

  Најдобра политичка емисија
  Х/0 (Канал 5)
   
 9. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Најдобра детска емисија
  Ај ти замижи (Сител)

  Најдобра спортска емисија
  Топки Плус (Канал 5)

  Најдобра контактна емисија
  Пулс (Алфа)

  Најдобра хумористична емисија
  Балкан бенд (Сител)

  Најдобра политичка емисија
  Во центар (Канал 5)
   
 10. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.317
  Допаѓања:
  5.822
  Од сите само зевзекманија ја гледам :)
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Мене Опуштено со Тони и Део ми е нај закон емисија! :rock:
   
 12. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  4.525
  Опуштено и Кој те шиша и ме нервира што се во исти термин :@
   
 13. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  24
  Зевзекманија :y:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.