1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри места за излегување

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. Mireto

    Mireto Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    22
    Кои според вас се најдобрите места за излегување во вашиот град? Ова може да му биде корисно на секој што сака да посети некој од градовите во Македонија.
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Еве да кажам, јас сум од Охрид, и следниве места ги препорачувам :)

    Ако сакате да испиете едно убаво кафенце или што и да е, секогаш убава, опуштена атмосфера има Aquarius.
    Ако сакате да си поминете убаво петок навечер, да се изжуркате, Liquid e супер место. Ама потенцирам петок бидејќи сабота има гужви. (а јас мразам гужви) Исто и Cuba (Havana).
    Ако сте послободна личност која сака во позадина да слуша џез музика и воедно да води долги долги муабети, тогаш одете Jazz Inn.
    Добри рок свирки се прават Balance.
    ;)
     
  3. Bamboolina

    Bamboolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    Za zurkite i dobrite zabavi vo Skopje za sekoj e razlicno. Dobra e onaa vecerna shema po diskoteki i kafulinja, no, mene mi e potrebno neshto po adrenalinsko, na primer zurki i zabavi so pobrza muzika kako sto e elektronskata. Sovet za onie sto sakaat takvi zabavi e retoks, i kapanan i sekako zurkite sto se pravat na saem ili dr mesta,koi sto se organizirani od urban dance ili digital dance.. Dobriot provod e neminoven :D...
     
  4. Jovanka27

    Jovanka27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3

    oooooo za vo Skopje - posto jas gi sakam zivite svirki ,moze moze na pr. restoran Dion pogotovo vo cetvrtok svirat komas baend extra e........
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Мои места низ Скопје се Плаза дел торос,кубанскиот на кеј не знам како му се изговара тоа чудото од име нешто ла ботекблаблабла дел медио,Пјаца либерта,Ајриш паб,Костум паб,Ориент експрес и слични,а често како фина локација после пазарење ми е Дежа ву во рамстор,исто така и Аја лезет.

    Ајмо цуцки која е за пивце,мивце,па и собиранка женска да си направиме по кафиќиве!
     
    На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mmarija

    mmarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2009
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    32
    Па за во Битола според мене има повеќе места кои нудат добра журка, зависи каква музика слушате.

    База, Интермецо, Инстинкт, Де Ниро пивницата се добри места за до 1 навечер за кои типична музика е комерцијален рок и поп, и техно музика. За места каде има песни од македонската и српската сцена би ги препорачала Симбол и Милениум. Скоро сите се на Широк сокак или во близина на центар. За забави после полноќ најдобро е во Позитив, но како алтернатива може Расчекор и Инфинити.

    Добар помин ако одлучите да доаѓате во Бт ;)
    Поздрав
     
  7. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    skopjevo ima najdobra shema za iskacanje,Na kafe obavezno idam vo play, nekogas kartel i insomnia a za navecer nezaboravna zurka vo kabare klub despina
     
  8. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70

    vo odnos na Bitola, dodavam i Porta jazz i Pajton, kako bas najkulturni mestenca za muabet so fina muzika vo pozadina :)
     
  9. Sandra-Di

    Sandra-Di Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2009
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    70
    Za Skopje, definitivno kubanski ( Bodeguita del medio se vika- ova za Lilit :))
    i mesto koe osoben keif mi pravi -Koktel barot karsi Bristol.
    Dobra muzika, dobra klientela, super usluga, i ne-visoki ceni :)
     
    На sanaqualia и praski4e им се допаѓа ова.
  10. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Tuka sum so lillit i so sandra-di:) plaza de toros, kubanskiot,irish pub, lezet osobeno mi e za petoce navecer na grano vince, koktel barot...nedela pesacenje na vodno i posle toa rucece vo 6-te cesmi na sredno vodno so pogled na skopje...a se im e dobro...najdobri kebapi(samo tamu jadam kebapi zanci:))))pita, dzigerce na zar pecurki....(ama trgnav, ama jas sum si gurman pa taka :lol: )...kineskoto restornace, najdobro nesto...i obavezno ednas nedelno na ziva svirka....:))).... :lol:
     
    На sanaqualia му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    омилен кафич за дневна шема и релаксација ми е BARISTA, а во лето и кафичите на кеј :D
    а за журкање незнам сакам повеќе места во зависност од тоа каква музика пуштаат таа вечер....ама мојот омилен подиум е COLOSSEUM особено летното, има некоја магична атмосфера :lol: и сега многу се радувам што пак го вратиа доста беше на експериментот ARENA 8)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. monikaa

    monikaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    26
    :D :D i jas go sakam colosseum
     
  13. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Za letno vrme kaficite na kej se NEZAMENLIVI, za zimno vreme deja Vu vo ramstor deka e toplicko haha Kubanskiot isto mi e mnogu top, muzikata osobeno :D :D
    A za navecer najubavo si pominuvam u b2 i vo colloseum zimnite, a od letnite diskoteki hard rock :D
     
  14. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.758
    Куабнски во лето обавезно на мохито, сегафредо - секој ден на кафе, бариста - во зима за варени вина и слично, плаза дел торос за салати, фиренца на плоштад за цезар салата и сендвич со лосос, дал мет фу - едно од моите омилени, за топло-ладен колач, лепчиња со кајмак, пица... и погледот што го има страшно ме смирува.
    Ања - не дека е нешто посебно, тпаа ми е местото, и келниерите исто, ама имаат најубаво кафе, а и акција кафе+ торта = 100 ден :D
    За јадење и густо ми прави мерак од време на време, и Кибоо пошо има најубава салата од цвекло.
    Амика горе во трговски не е лоша да смени човек, во Бисер во Грин го прават најубавото топло чоколадо...
    И да, најубавото кафе во кофи шоп - плоштад до Б2, штета што сега го упропастија погледот на плоштад, и во соравија, ама тоа е малце набиено...
     
    На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    И јас како охриѓанка ги препорачувам истите места. Преку лето е секаде џган во дискотеките и затворените кафичи, па ги препорачувам терасите на плажите Куба Либре и Кадмо. Таму можеш да уживаш и преку ден, како кафичи на плажа и преку вечер, каде се прават разни латино и рок забави, а и присуствуваат голем број пејачи од естрадата.
     
    На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Се согласувам за кофи шопот, дефинитивно најубавото кафе е таму :D
     
  17. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    ete od mene naj dobri mesta za izleguvanje:
    osven gorenavedenite kafici i diskoteki niz , sakam da gi spomnam i :

    Seherzada za ekler i spricer (so boza i limunada) :lol:
    kebapcinja kaj DESTAN (iako vo posledno vreme nesto ne gi biva) ama moze i City Grill vo Ramstor (skara na zar) :lol:
    sladoled od Palma (Ramstor, Karpos ili Aerodrom) :lol:
    Brza hrana (hamburger, pomfrit, tost) 7ca :lol:
    Kafe vo Cao i Anja :lol:
    kikiriki dole vo zgradata na Pelagonija :lol:
    sokovi (ako ne e limunada ili borovnica od 30 den) togas od golemite Marketi se naoga se :lol:
    simit pogaca dole vo trgovski, a drugi peli peciva od vegera :lol:
    pa drugo mesto za iskacanje, moze prosetka niz Stara Carsija, Trgovski, ako e ladno obavezno Ramstor (ako ne drugo nema da trosis struja doma) :lol: mi se svigaat klupite kaj zena park... a i pored kej... ama ne sama... i ne da se baknuvame so maz mi (a od gore nekoj da ne gleda i masturbira)
    :lol:
     
  18. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    И јас ги сакам овие места посебно Куба Либре :D
     
  19. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    респекАт Сандра-Ди :lol: На ова уште би додала и Old Town Brewery и мојот омилен кинески Ѕвезден океан :up:
     
  20. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    ех ми го уништија колосеум.... :(
    се деца пуштаат од 15 до 18 години....не е веќе тоа што некогаш беше...урбана дискотека со супер атмосвера :?

    последниве неколку пати кога бев во ливинг рум многу убаво ми беше па и тој кафич сега е на листата на мои омилени :D