1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри места за излегување

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

 1. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Кои според вас се најдобрите места за излегување во вашиот град? Ова може да му биде корисно на секој што сака да посети некој од градовите во Македонија.
   
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Еве да кажам, јас сум од Охрид, и следниве места ги препорачувам :)

  Ако сакате да испиете едно убаво кафенце или што и да е, секогаш убава, опуштена атмосфера има Aquarius.
  Ако сакате да си поминете убаво петок навечер, да се изжуркате, Liquid e супер место. Ама потенцирам петок бидејќи сабота има гужви. (а јас мразам гужви) Исто и Cuba (Havana).
  Ако сте послободна личност која сака во позадина да слуша џез музика и воедно да води долги долги муабети, тогаш одете Jazz Inn.
  Добри рок свирки се прават Balance.
  ;)
   
 3. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Za zurkite i dobrite zabavi vo Skopje za sekoj e razlicno. Dobra e onaa vecerna shema po diskoteki i kafulinja, no, mene mi e potrebno neshto po adrenalinsko, na primer zurki i zabavi so pobrza muzika kako sto e elektronskata. Sovet za onie sto sakaat takvi zabavi e retoks, i kapanan i sekako zurkite sto se pravat na saem ili dr mesta,koi sto se organizirani od urban dance ili digital dance.. Dobriot provod e neminoven :D...
   
 4. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3

  oooooo za vo Skopje - posto jas gi sakam zivite svirki ,moze moze na pr. restoran Dion pogotovo vo cetvrtok svirat komas baend extra e........
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Мои места низ Скопје се Плаза дел торос,кубанскиот на кеј не знам како му се изговара тоа чудото од име нешто ла ботекблаблабла дел медио,Пјаца либерта,Ајриш паб,Костум паб,Ориент експрес и слични,а често како фина локација после пазарење ми е Дежа ву во рамстор,исто така и Аја лезет.

  Ајмо цуцки која е за пивце,мивце,па и собиранка женска да си направиме по кафиќиве!
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mmarija

  mmarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  32
  Па за во Битола според мене има повеќе места кои нудат добра журка, зависи каква музика слушате.

  База, Интермецо, Инстинкт, Де Ниро пивницата се добри места за до 1 навечер за кои типична музика е комерцијален рок и поп, и техно музика. За места каде има песни од македонската и српската сцена би ги препорачала Симбол и Милениум. Скоро сите се на Широк сокак или во близина на центар. За забави после полноќ најдобро е во Позитив, но како алтернатива може Расчекор и Инфинити.

  Добар помин ако одлучите да доаѓате во Бт ;)
  Поздрав
   
 7. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  skopjevo ima najdobra shema za iskacanje,Na kafe obavezno idam vo play, nekogas kartel i insomnia a za navecer nezaboravna zurka vo kabare klub despina
   
 8. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70

  vo odnos na Bitola, dodavam i Porta jazz i Pajton, kako bas najkulturni mestenca za muabet so fina muzika vo pozadina :)
   
 9. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  Za Skopje, definitivno kubanski ( Bodeguita del medio se vika- ova za Lilit :))
  i mesto koe osoben keif mi pravi -Koktel barot karsi Bristol.
  Dobra muzika, dobra klientela, super usluga, i ne-visoki ceni :)
   
  На sanaqualia и praski4e им се допаѓа ова.
 10. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.448
  Tuka sum so lillit i so sandra-di:) plaza de toros, kubanskiot,irish pub, lezet osobeno mi e za petoce navecer na grano vince, koktel barot...nedela pesacenje na vodno i posle toa rucece vo 6-te cesmi na sredno vodno so pogled na skopje...a se im e dobro...najdobri kebapi(samo tamu jadam kebapi zanci:))))pita, dzigerce na zar pecurki....(ama trgnav, ama jas sum si gurman pa taka :lol: )...kineskoto restornace, najdobro nesto...i obavezno ednas nedelno na ziva svirka....:))).... :lol:
   
  На sanaqualia му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  омилен кафич за дневна шема и релаксација ми е BARISTA, а во лето и кафичите на кеј :D
  а за журкање незнам сакам повеќе места во зависност од тоа каква музика пуштаат таа вечер....ама мојот омилен подиум е COLOSSEUM особено летното, има некоја магична атмосфера :lol: и сега многу се радувам што пак го вратиа доста беше на експериментот ARENA 8)
   
  На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. monikaa

  monikaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  26
  :D :D i jas go sakam colosseum
   
 13. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Za letno vrme kaficite na kej se NEZAMENLIVI, za zimno vreme deja Vu vo ramstor deka e toplicko haha Kubanskiot isto mi e mnogu top, muzikata osobeno :D :D
  A za navecer najubavo si pominuvam u b2 i vo colloseum zimnite, a od letnite diskoteki hard rock :D
   
 14. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.192
  Куабнски во лето обавезно на мохито, сегафредо - секој ден на кафе, бариста - во зима за варени вина и слично, плаза дел торос за салати, фиренца на плоштад за цезар салата и сендвич со лосос, дал мет фу - едно од моите омилени, за топло-ладен колач, лепчиња со кајмак, пица... и погледот што го има страшно ме смирува.
  Ања - не дека е нешто посебно, тпаа ми е местото, и келниерите исто, ама имаат најубаво кафе, а и акција кафе+ торта = 100 ден :D
  За јадење и густо ми прави мерак од време на време, и Кибоо пошо има најубава салата од цвекло.
  Амика горе во трговски не е лоша да смени човек, во Бисер во Грин го прават најубавото топло чоколадо...
  И да, најубавото кафе во кофи шоп - плоштад до Б2, штета што сега го упропастија погледот на плоштад, и во соравија, ама тоа е малце набиено...
   
  На praski4e му/ѝ се допаѓа ова.
 15. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  И јас како охриѓанка ги препорачувам истите места. Преку лето е секаде џган во дискотеките и затворените кафичи, па ги препорачувам терасите на плажите Куба Либре и Кадмо. Таму можеш да уживаш и преку ден, како кафичи на плажа и преку вечер, каде се прават разни латино и рок забави, а и присуствуваат голем број пејачи од естрадата.
   
  На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Се согласувам за кофи шопот, дефинитивно најубавото кафе е таму :D
   
 17. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  ete od mene naj dobri mesta za izleguvanje:
  osven gorenavedenite kafici i diskoteki niz , sakam da gi spomnam i :

  Seherzada za ekler i spricer (so boza i limunada) :lol:
  kebapcinja kaj DESTAN (iako vo posledno vreme nesto ne gi biva) ama moze i City Grill vo Ramstor (skara na zar) :lol:
  sladoled od Palma (Ramstor, Karpos ili Aerodrom) :lol:
  Brza hrana (hamburger, pomfrit, tost) 7ca :lol:
  Kafe vo Cao i Anja :lol:
  kikiriki dole vo zgradata na Pelagonija :lol:
  sokovi (ako ne e limunada ili borovnica od 30 den) togas od golemite Marketi se naoga se :lol:
  simit pogaca dole vo trgovski, a drugi peli peciva od vegera :lol:
  pa drugo mesto za iskacanje, moze prosetka niz Stara Carsija, Trgovski, ako e ladno obavezno Ramstor (ako ne drugo nema da trosis struja doma) :lol: mi se svigaat klupite kaj zena park... a i pored kej... ama ne sama... i ne da se baknuvame so maz mi (a od gore nekoj da ne gleda i masturbira)
  :lol:
   
 18. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  И јас ги сакам овие места посебно Куба Либре :D
   
 19. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  респекАт Сандра-Ди :lol: На ова уште би додала и Old Town Brewery и мојот омилен кинески Ѕвезден океан :up:
   
 20. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.987
  ех ми го уништија колосеум.... :(
  се деца пуштаат од 15 до 18 години....не е веќе тоа што некогаш беше...урбана дискотека со супер атмосвера :?

  последниве неколку пати кога бев во ливинг рум многу убаво ми беше па и тој кафич сега е на листата на мои омилени :D