1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри места за излегување

Дискусија во 'Слободно време' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. MightnightGirl

    MightnightGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Mesto za iskacanje.

    Ako moze nekoj da mi dade predlok kade da iskacam,kade sto idat deca 14-16 god.(vo skopje).Celo vreme samo vo malo i centar idam i preku glava mi e se edno isto...Fala odnapred :)
     
  2. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Па летниов период за жал во Скопје и нема некоја којзнае каква забава. Празно е и пусто најчесто. Кафичите покрај кеј се добра опција секогаш, парк ако имаш добро друштво.
    Едно прашање до поискусните форумџики...дозволено ли е да се напише(препорача) име на кафич, ресторан, дискотека? Не е ли тоа еден вид на реклама?
     
  3. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Па во парк има најмногу тинејџери, ама сега преку лето е пусто, каде и да одиш. :lol: Инаку во Скопјево, најубаво во некој од кафулињата, за во лето најдобар избор се кафулињата покрај кеј.
     
  4. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    летово најдобро место за излегување ми е хард рок во сабота :rock:
    диско селекшн - вреди да се посети, нема уште долго да биде отворено летното :dance:
     
  5. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Хавананананана :)
     
  6. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Лето - чаршија, кафулињата на Ленинова, дефинитивно Излет или Кино Карпош и Хавана во парк.
    Зима - Излет ќе го спомнам повторно, Алка, Бастион, Кино Карпош, Колосеум, Миднајт...и секако кубанскиот Ла Бодегита Дел Медио.

    Ама во глобала, во најголемата дупка да се пикнете, ако сте со добро друштво, ќе си поминете незаборавно :)
     
  7. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.179
    Допаѓања:
    23.856
    Додавка.. биртија Крчма за опивање :D и Сектор за после 12.
    Исто така порано и Мамас правеше добри журки ама сега незнам како е, не сум отишла
     
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Оу да Сектор го заборавив и Мамас! Иако последен пат сум била пред година дена, ама си поминавме незаборавно. Веројатно до луѓето е, така ни се погоди спонтана вечер. Почнуваш со кафе - завршуваш во Балет.
    И да - да не заборавам, Балет ми е на листата многу често кога не ми се оди дома веќе во 3 :lol:

    Додавам нови местенца кои ми станаа пријатни во последно време, Чао - за денско кафенце и коктел барот на ул. Македонија, не знам точно како се вика :) Apple martini :rock:
     
  9. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Од кафичи би ги издвојила како најомилени Интермецо,Кино Карпош,Коктел бар,Кубанскиот бодегита дел медио,Тренд( може нешто и да се касне),Фиренца,Bастион,Aлка сакам поопуштени места без многу галама и гужви,а од дискотеки омилени ми се Mиднајт,Хавана понекогаш и Динамик
     
  10. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    За Скопје ќе се согласам со претходните постови, но би ги додала и Арапскиот,горе во трговски, и Енрико. Прекрасна храна имаат.Сакам и во кинескиот да одам да видам каква е храната ама никако да соберам храброст :D
     
  11. Krisi88

    Krisi88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    30
    Преку ден периодов најчесто одам во Њујорк на кеј или во Дежа ву , а за навечер најмногу ми се допаѓа Коктел Бар спроти Бристол и Лонг Ајлендите што ги прават неверојатно , за после неверојатно да не можам да стојам на нозе и Мамас,Маракана и прекрасниот Пингвин Паб кај што освен најдобрата музика и најдобриот коњак уживам во атмосферата, а некогаш ми е убаво и во Кастро на Новата манџа на старата школа. Летно време секогаш пијам во парк некаде на трева или на сепариња , а Хавана во последниве неколку години ми е секогаш непогрешлив избор.
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Дали сте биле во скоро време во некое убаво и не многу скапичко ресторанче? и дали сте биле во рагуза, ми кажаа дека било многу убаво и евтино, па ако сакате да препорачате некое :)
     
  13. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.626
    Допаѓања:
    251.170
    Пол:
    Женски
    Јас последно бев во ресторанот ИнВино, се наоѓа во склоп на салата МЗТ со тоа што има навистина голема бавча. Атмосверата е малку свадбарска кога има жива музика ама се на се не е лошо. Ние бевме 4ца а плативме некаде 3000 за богата трпеза, на фб имаат профил и ценовник па можеш да си видиш подетално. Убав помин :)
     
    На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Амигос, Ла Бодегита дел медио и останатите ресторанчиња од тој тип. Сакам различни кујни. :)

    Ремецо, Излет, Маракана, Ленинова преку лето е прекрасна...
    Потоа Торос, Амика ја сакам многу кога излегувам навечер со мама :$, Soul pub и Тренд во последно време многу повеќе ми се допаѓа. :)
     
  15. Trnche

    Trnche Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    241
    Покрај наведените, би ги додала и двете местенца на паркингот кај Холидеј Ин, не ги знам точно имињата, мислам дека беа Куќа и Кула. Добра атмосфера, прекрасна храна, пристојни цени. Посебно ги сакам летно време, во тоа летните бавчи ;) Исто би го додала и Ли, кај Млечен. Имаат милион видови прекрасни кафиња, де со млеко од соја, де со рум, со ова она, мммммм.
     
  16. Bellatrix

    Bellatrix Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2012
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    26
    можеби прашањево не ми е за темава, но не знаев каде да прашам..
    предложете ми некое местенце со пријатна атмосфера и добар чај? (поопуштено за едно есенско попладне)
     
  17. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    ме интересира да не бил некој во ова станица 26 (Скопје), многу ме интересира каков е амбиентот да знам дали да се заберам до таму :) ...го замислувам џубокс стил :)
    И дали знае некој да каже што има и кога отвара? (наводно) од 20 до 5 е работно време, ама да не е уствари од 12-1?
    Благодарам унапред :)
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Викендот бев, Станица 26 е многу добро место ептен убаво направено и голем простор, со Џубокс нема блага веза, џубокс е дупка ова е цела дискотека. Убаво средено убав народ и ме изненади што ептен имаше расположение и атмосфера внатре. Само ако одите ви препорачувам да си резервирате пти инаку тупат на врата.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    аа го проверив јас одма истиот ден, ме интересираше најмногу за одењето кое време се оди ама добро го истемпирав :) И мене топ ми беше. Ќе го форсирам сеа периодов, ќе им станам домашна таму :rofl:
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    И јас би играла така, 8)
    време беше нешто фенси да се отвори... :makeup: