1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

 1. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
  Еднократни пелени

  Какви еднократни пелени користите? Ние на почетокот користевме Бекутан но многу се крути и сега преминавме на Виолета. ок се подобри се од бекутан но овие три вецери поцнаа да пропуштаат, дали оти е Сара поголема незнам размислувам за поголемо бројче например 3, затоа што сега користиме 2.
  Какви пелени вие користе?
   
 2. Biljana

  Biljana Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  16
  Користам Pampers 4 active baby и задоволна сум ама се мислам да ги сменам. Со првото дете користев и Pamper i Daipers и да ви казам дека Daipers не се лоши напротив презадовона сум.
   
  На LaLence му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  Мајки ве молам за помош. Моето бебенце е на пат и сакам да знам од лични искуства кои пелени се најдобри. Знам дека кај нас се најкористени Памперс и Бекутан, но сакам да бидам отворена и за други производи, така што ве молам кажете ми ги вашите искуства: позитивни и негативни страни на пелените што сте ги користеле. До сега прашував по пријателки и роднини, но вашето мислење особено би ми значело, ако е искрено.
   
 4. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Иако сеуште не сум мајка , сепак имам искуство сум тетка :) само Памперс и ништо друго , без алергии и без протопување цела ноќ позз и се најубавооо
   
 5. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.333
  PAMPERS :) jas moeto so pampers go izrasnav i sum zadovolna. Bi ti kazala deka, koja pelena ja pocnes od pocetok taa ke ja koristis do krajot, ne ja menuvaj zasto ke mu se isipe dupeto na bebeto.
   
  На sunnygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. NineAre

  NineAre Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0
  Zdravo nova idna mamicke Jas da bidam iskrena samo koga bevme vo bolnica zedov PAMPERS no da ti kazam mi bese skap PAMPERSOT potoa koristev Canbebe ama mnogu pocnaa da ni propustaat i zatoa moeto malo maze bese vodeno i potoa mi gi preporacaa Diapers i od niv sum prezadovolna i cenata im e dosta prifatliva i do den denesen samo niv gi koristam Taka da zdravje Boze koga ke si dojde na svet maloto toa ke ti kaze koi peleni se najdobri :lol: :rofl:
   
 7. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  А сте ги пробале ли Huggies? Мене една пријателка од Англија ми ги испофали, а гледам дека сега ги има и во Македонија :^)
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
 9. winniepooh

  winniepooh Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  И јас мислам дека ПАМПЕРС се најдобрите пелени ние ги користиме од првиот ден еден период ги сменивме и веднаш се појави осип на газето на нашето малечко
   
 10. lizardqueen

  lizardqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  11
  Леле, ова е нешто најинтересно за пелени што сум го видела :D Веќе замислувам мало фраерче/фраерка во пелени-фармерчиња.
   
 11. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31

  аауу се заљубив у детенцето срцко маленко фрарче е нема што :* :*
   
 12. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  632
  Памперс користевме до 8-9 месеци, ама 3000-4000 денари месечно не се малку, па ајде да пробаме нешто поефтино и земавме Виолета, се покажаа како добри и сега сме 17 месеци уште ги користиме и не сме имале никакви проблеми, како осип, црвенило и не пропуштаат.
   
  На jasmin му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DTM

  DTM Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  3
  Сите ги имам пробано,но како памперс нема други,незаменливи се.Вистина е дека се скапи ама си знам дека бепчето не ми е водено,нема алерги и такви други глупости.значи памперс за мене се бр 1
   
  На Elizabet Beti ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. happywithmylive

  happywithmylive Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  на почетокот користев памперс добри се али дефинитивно не вредат за парите и што е најтрагично од се почнаа да ми протекуваат :( решив да ги сменам земав can bebe ужасни се им испагаше гелот протекуваа и сега еве месец дена сум на виолета до сега ми нема протечено сум пре презадоволна..... :clap: :clap:
  идни мамички купете си виолета од првиот ден нема да згрешите квалитетни а евтини
   
 15. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  203
  Ама да не се крути како Бекутан, така слушнав.
   
 16. happywithmylive

  happywithmylive Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  не бе не се крути внатре се мазни и имаат лосион се чуствува со рака малку се подебели од памперсот ...ама ти гарантирам дека нема да ти протечат пробај со мало паковање
  јас уште неможам да си ги прежалам парите што сум ги фрлила за памперс овие се поевтини и поубави
   
  На Poisoon му/ѝ се допаѓа ова.
 17. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  157
  Моето синче користеше Pampers, никогаш не протекоа, никогаш не паднаа на долу, да му висат меѓу ноџиња, прави гакички. Упиваат многу, се лепат и по 10 пати, одлепи, нема ништо, залепи. Можда се поскапички ама незаменливи се. За бебето само најдоброто!
   
 18. Mujer

  Mujer Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  И јас мојот син го израснав со Памперс ама тогаш кај нас немаше Хагис. Еднаш ми донесе таткото на син ми од Косово и беа преубаво. Арно ама тоа не можеше да се случува постојано, па кога се потрошија жалев што и покрај финансиските можности, не можев да му ги овозможам на моето дете. А, сега кога ги видов фраерскиве, повторно останав без зборови. Денешниве македонски мајки се посреќни, се им е на тацна тука :Р
   
 19. matrjoska

  matrjoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Еднократни пелени

  Na moja kerka najveke i odgovarav Hugies.Nikad ne propustav a i elasticne su. skapi se ama koga e dete vo prasanje ne treba da se gleda na pari.
   
  На t.i.n.k.b.e.l.l му/ѝ се допаѓа ова.
 20. peperuga

  peperuga Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Еднократни пелени

  jas koristam pampers i sum mnogu zadovolna,ne mi propustaat