1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Еднократни пелени

    Какви еднократни пелени користите? Ние на почетокот користевме Бекутан но многу се крути и сега преминавме на Виолета. ок се подобри се од бекутан но овие три вецери поцнаа да пропуштаат, дали оти е Сара поголема незнам размислувам за поголемо бројче например 3, затоа што сега користиме 2.
    Какви пелени вие користе?
     
  2. Biljana

    Biljana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    16
    Користам Pampers 4 active baby и задоволна сум ама се мислам да ги сменам. Со првото дете користев и Pamper i Daipers и да ви казам дека Daipers не се лоши напротив презадовона сум.
     
    На LaLence му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Мајки ве молам за помош. Моето бебенце е на пат и сакам да знам од лични искуства кои пелени се најдобри. Знам дека кај нас се најкористени Памперс и Бекутан, но сакам да бидам отворена и за други производи, така што ве молам кажете ми ги вашите искуства: позитивни и негативни страни на пелените што сте ги користеле. До сега прашував по пријателки и роднини, но вашето мислење особено би ми значело, ако е искрено.
     
  4. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Иако сеуште не сум мајка , сепак имам искуство сум тетка :) само Памперс и ништо друго , без алергии и без протопување цела ноќ позз и се најубавооо
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    PAMPERS :) jas moeto so pampers go izrasnav i sum zadovolna. Bi ti kazala deka, koja pelena ja pocnes od pocetok taa ke ja koristis do krajot, ne ja menuvaj zasto ke mu se isipe dupeto na bebeto.
     
    На sunnygirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. NineAre

    NineAre Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Zdravo nova idna mamicke Jas da bidam iskrena samo koga bevme vo bolnica zedov PAMPERS no da ti kazam mi bese skap PAMPERSOT potoa koristev Canbebe ama mnogu pocnaa da ni propustaat i zatoa moeto malo maze bese vodeno i potoa mi gi preporacaa Diapers i od niv sum prezadovolna i cenata im e dosta prifatliva i do den denesen samo niv gi koristam Taka da zdravje Boze koga ke si dojde na svet maloto toa ke ti kaze koi peleni se najdobri :lol: :rofl:
     
  7. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    А сте ги пробале ли Huggies? Мене една пријателка од Англија ми ги испофали, а гледам дека сега ги има и во Македонија :^)
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
  9. winniepooh

    winniepooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    И јас мислам дека ПАМПЕРС се најдобрите пелени ние ги користиме од првиот ден еден период ги сменивме и веднаш се појави осип на газето на нашето малечко
     
  10. lizardqueen

    lizardqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    11
    Леле, ова е нешто најинтересно за пелени што сум го видела :D Веќе замислувам мало фраерче/фраерка во пелени-фармерчиња.
     
  11. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31

    аауу се заљубив у детенцето срцко маленко фрарче е нема што :* :*
     
  12. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Памперс користевме до 8-9 месеци, ама 3000-4000 денари месечно не се малку, па ајде да пробаме нешто поефтино и земавме Виолета, се покажаа како добри и сега сме 17 месеци уште ги користиме и не сме имале никакви проблеми, како осип, црвенило и не пропуштаат.
     
    На jasmin му/ѝ се допаѓа ова.
  13. DTM

    DTM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    3
    Сите ги имам пробано,но како памперс нема други,незаменливи се.Вистина е дека се скапи ама си знам дека бепчето не ми е водено,нема алерги и такви други глупости.значи памперс за мене се бр 1
     
    На Elizabet Beti ❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
  14. happywithmylive

    happywithmylive Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    на почетокот користев памперс добри се али дефинитивно не вредат за парите и што е најтрагично од се почнаа да ми протекуваат :( решив да ги сменам земав can bebe ужасни се им испагаше гелот протекуваа и сега еве месец дена сум на виолета до сега ми нема протечено сум пре презадоволна..... :clap: :clap:
    идни мамички купете си виолета од првиот ден нема да згрешите квалитетни а евтини
     
  15. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Ама да не се крути како Бекутан, така слушнав.
     
  16. happywithmylive

    happywithmylive Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    не бе не се крути внатре се мазни и имаат лосион се чуствува со рака малку се подебели од памперсот ...ама ти гарантирам дека нема да ти протечат пробај со мало паковање
    јас уште неможам да си ги прежалам парите што сум ги фрлила за памперс овие се поевтини и поубави
     
    На Poisoon му/ѝ се допаѓа ова.
  17. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    Моето синче користеше Pampers, никогаш не протекоа, никогаш не паднаа на долу, да му висат меѓу ноџиња, прави гакички. Упиваат многу, се лепат и по 10 пати, одлепи, нема ништо, залепи. Можда се поскапички ама незаменливи се. За бебето само најдоброто!
     
  18. Mujer

    Mujer Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    И јас мојот син го израснав со Памперс ама тогаш кај нас немаше Хагис. Еднаш ми донесе таткото на син ми од Косово и беа преубаво. Арно ама тоа не можеше да се случува постојано, па кога се потрошија жалев што и покрај финансиските можности, не можев да му ги овозможам на моето дете. А, сега кога ги видов фраерскиве, повторно останав без зборови. Денешниве македонски мајки се посреќни, се им е на тацна тука :Р
     
  19. matrjoska

    matrjoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Еднократни пелени

    Na moja kerka najveke i odgovarav Hugies.Nikad ne propustav a i elasticne su. skapi se ama koga e dete vo prasanje ne treba da se gleda na pari.
     
    На t.i.n.k.b.e.l.l му/ѝ се допаѓа ова.
  20. peperuga

    peperuga Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Еднократни пелени

    jas koristam pampers i sum mnogu zadovolna,ne mi propustaat