1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.735
    Допаѓања:
    39.860
    Пол:
    Женски
    Мене со памперс хаварија кога ќе ми се случеше знаев дека е време за наредно бројче. Користам и премиум(за навечер), актив драј за преку ден, ама да ги довршам и останувам само на премиум. Дефинитивно ми се најдобри. Се полажав еднаш за пуфис зошто шарени купив, ама на синко газот лом и ене стои недотрошено паковањето, ќе го фрлам.после ова страв ми е воопшто да експерументирам со други пелени.
     
    На kukla21, emkaemka, eli25 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Хаварии па и бодињата лом му беа:( Цело пакетче имам одма сменив на памперс. Маж ми се налути рече менување пелени прв и последен пат ти е :^)
     
    На kukla21, duffi и emkaemka им се допаѓа ова.
  3. sofi2107

    sofi2107 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2014
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    5.881
    Пол:
    Женски
    И со памперсите беше до врат утоп колку и да стргнев лепенки ( мада неможев ни многу за да не го стега на стомак и струк ) и од притисокот кога какаше како вулкан ерупции :D џабе позади пропушташе и хаос. И бројче мењав и џабе мпјов мн какаше и количински многу. Тоа е нормално зашто е течна столицата и пелената нема таква моќ за какашките да ги апсорбира како мочта. Но, после кога смени столицата не му беше течна и одма подруго. Памперс не мењам си останувам со нив, а за навечер Baby love.
     
  4. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Ми се смачи, покиснувај, триј на чешма да не остане флека.

    @Ano мислсм рано е за друго бројче. Скоро 7 кг има девојче, овие до 9 се.
     
  5. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    A zosto stavate razlicni peleni za spienje?
     
    На Kitten и eli25 им се допаѓа ова.
  6. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.735
    Допаѓања:
    39.860
    Пол:
    Женски
    Ова за памперсот го кажав, всушност повеќе во насока дека ми пропуштаа само кога беше време за ново бројче, а дека во суштина сум задоволна.

    Јас зошто ги имав купено актив драјв па за да ги дотрошам ги ставам денски, а ноќе премиум зошто ми се поиздржливи за цела ноќ, а газето не му е мокро. Да ги завршам и цело време си премиум ќе терам додека ни одговараат.
     
    На kukla21 и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
  7. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.630
    Допаѓања:
    104.430
    Пол:
    Женски
    Јас не воочив голема разлика меѓу 3-4ри, пример 2-3 ми беа баш разлика.
    Јас прејдов на 4ка кога бебе беше отприлика 7кг+ бутчиња има убави и меше, па некако многу ,,лузни,, му оставаа 3ката, а и во висина му станаа кнап, а не ми пропуштија до последно..
     
    На kukla21 и stevemila им се допаѓа ова.
  8. stevemila

    stevemila Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    5.633
    Допаѓања:
    41.535
    Пол:
    Женски
    Mojata e veke nad 7kg.Do denes bevme na 3ka.Pocnavme so 4ka.I pravese crveni linii po nozinjata i nas kako kaj na emka sinceto
     
  9. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Nekoj sto koristel can bebe cena, kolku parcinja se vo pakuvanje i kade gi ima
     
  10. butterflysk

    butterflysk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2013
    Пораки:
    1.725
    Допаѓања:
    3.366
    Постојано прашуваш по темиве, и ова прашање ти е смешно, каде може да има пелени сигурно не на пазар. Секој број има различен број на пелени .
     
    На Meckicja и mariz им се допаѓа ова.
  11. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Јас не знам што е пропуштена пелена. Озбилно до сега дали 2-3 пати да му има сосема малку пропуштено кај бутчињата. Дали дека синко слабичок па му лежат убаво, не знам. :?:
    Веќе долго време користам Виолета и сум многу задоволна, и од цена и од квалитет и од издржливост. А и се најдобро впивачки во конкуренција на сите попознати пелени. https://www.crnobelo.com/novosti/do...t-na-peleni-i-otkrieno-e-koi-najdobro-vpivaat
     
    На i-v-a-n-4-e и alisijad им се допаѓа ова.
  12. Black girl

    Black girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2015
    Пораки:
    5.700
    Допаѓања:
    13.142
    Породена си и се уште не знаеш кај може да се продаваат пелени? Па во аптека или во големите маркети (Веро, Стокомак имам видено) може да најдеш, сигурно не во библиотека , мајка. Извини, но смешни ти се прашањава.
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  13. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Уште какви не пробав памперс, бекутан, дајперс, виолета, слипи, ама како памперс премиум нема други, од нив сум најзадоволна ама реално скапи ми се, ама незаменливи. Која бројка премиум сте и кое е најголемо пакување, кај нас има само мали пакувања ми викаат нема поголеми во зегин 52 пелени 4ка,кога бевме 3ка 60 пелени беше најголемо. Да има поголеми би биле поефтинки, незнам дали во поголемите места има поголемо пакување. Кај нас ги има само во зегин во маркети и други аптеки ги нема.

    Ако најде некој слицен квалитет на премиум нека ме израдува :*
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Едно време за синчето користев Babylino, Грчки и ептен убави, баш во Космо во Грција во собата за доење и пресоблекување ги начекав, таму ги имаше во сите броеви, едно 7 броја имаше сигурно. Ги имаше во Стокомак кај нас, но само големи бројчиња.. Да не знае некој дали ги има сеуште? :)
     
  15. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.251
    Допаѓања:
    7.978
    Пол:
    Женски
    Gi ima, bas pred nekoe vreme gi vidov. Ama ne se osmeluvam da menjam veke peleni :)
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.757
    Допаѓања:
    72.676
    Пол:
    Женски
    Јас би ги земала кога ке отидеме на 4ка... тогаш бар ептен задоволна бев од тие.. :)
     
  17. alisijad

    alisijad Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    3.305
    Допаѓања:
    6.761
    Пол:
    Женски
    Исто и јас :) само бејби лав му пропуштија два три пати кога беше ептен мал, и од тогаш навака за 19 месеци дали три пати кога пиел многу течност ке било мокро бодито. Каки никогаш не му пропуштиле, и моево е слабичко може до тоа е :D

    Назад на темава, јас не сум јас ако не испробам нови пелени :wasntme: последно ги зедов Тенера од Хедис, 390 денари, 64 пелени во пакување, поевтини и од Минис, меки се, убави, малку не ми се допага што се миризливи ама воглавно за цената се одлични.
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. stevemila

    stevemila Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    5.633
    Допаѓања:
    41.535
    Пол:
    Женски
    Jas ke ti odgovoram majka.Jas kupuvam Can Bebe od Zegin sekogas.Deka imam karticka.Pred nekoj den mm kupi,okolu 650den mislam ne me fakaj tocno za zbor,80 parcinja.Preminavme na 4ka zasto 3kata i pravea crveni linii.Inace prezadovolna sum.Dosega bebe ne mi bilo mokro .

    Zosto ste vakvi be,neli zatoa sluzi forumov.Ama ja podbravte zenata(facepalm)
     
    На *Лорена*, Sexybaby86, Skorpija989 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Minnie-e

    Minnie-e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    1.774
    Допаѓања:
    7.304
    Пол:
    Женски
    DA019407-2013-46D7-B6C8-EEFB01DC0927.jpeg
    Ги користи некоја?
     
  20. JoyJoy

    JoyJoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 март 2017
    Пораки:
    4.545
    Допаѓања:
    27.865
    Пол:
    Женски
    Нас Бекутан ни беа добри се додека не прооде. Потоа му беа гломазни за одење.
    Памперс пелените му го правеа газето жар црвено. Исто и влажните на Памерс му правеа реакција. На Бекутан немаше реакција и само такви користам за него кога користам влажни (ги зибегавам и го бришам со вода)
    Така што нека се роди бебе па ќе му најдеш соодветни пелени. На почеток купувај мали пакувања додека не најдеш нешто што ти се допаѓа и му одговара на бебе.
    BСум пробала пелени Пуфиес ама сега и тие не му одогвараат зашто се ист модел со Бекутан па му пропушаат кога се движи.
    На Виолета мојов доби алергиска реакција.
    Babylove сега па почнав да користам зашто имаат новите дишечки слој па ќе видиме како ќе се покажат.
     
    На stevemila, pile30 и Mimmi39 им се допаѓа ова.