Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

 1. Mikicka

  Mikicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  25
  Користам исклучиво само памперс откако се роди малиот па се до сега а тоа е 14 месеца. И сум презадоволна од нив и не планирам да ги сменам.
   
 2. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  188
  Pampers Sleep & Play, задоволна сум
   
 3. matrjoska

  matrjoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Еднократни пелени

  Hugies su mnogo bolji od Pampers.
   
 4. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  87
  Еднократни пелени

  Од кога се роди син ми користам canbebe и сум многу задоволна од нив.
   
 5. 2manydjs

  2manydjs Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  pampers дефинитивно најдобри, пробавме неколку пати со други, катастрофа колку пропуштаат, а највише што ме нервираше кога нема ластичиња и не стои убаво, ке и се спушти до колена целата издрпана, така да се вративме на pampers, a за спиење користиме pampers active girl pants и никад не се десило да пропуштат :clap:
   
 6. LaLence

  LaLence Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Според мене најдобри се даиперс,такви користев и беа супер
   
  На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kalimerka

  Kalimerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Хагис се многу подобри од памперс. Барем тоа е нашето искуство. Никогаш ни немаат пропуштено нити па предизвикале некоја алергиска реакција. А држат цела ноќ и бебушот е целосно сув. Додека со памперс имавме неколку несакани случки и се откажавме од нив.
   
 8. Nine25

  Nine25 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  1.723
  Пол:
  Женски
  Ние користевме Дајперс ама Ултра тин и стварно беа супер многу ни се погодија ама сега ги нема нив фи има флекс со растегливо ластиче и многу почнаа да пропуштаат.Почнуваме сега со Кан бебе па ќе видиме како ќе се покажат.
   
 9. lelena

  lelena Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Nie pocnavme so BECUTAN, pa posle 1 godina se prefrlivme na VIOLETA i od niv sme prezadovolni.
   
 10. gocika

  gocika Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Pampers-најдобри се ...
   
 11. samovilla

  samovilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  И јас сум за Huggies. На моето малечко откога е родено му ставам само од нив и супер се. Сме немале проблеми никогаш и имам само пофални зборови.
   
 12. mare16

  mare16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  sum probala poveke vidovi i seuste ne mozam da najdam soodveten pampers.sega probuvame label pa ke videme.

  [mod-kirilica:1o8piijf][/mod-kirilica:1o8piijf]
   
 13. meba85

  meba85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  EVA не се скапи и многу се добри
   
 14. mili4kask

  mili4kask Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  Ние за ќерката користевме памперс, сега прејдовме на кан бебе и задоволни сме не ми пропуштила до сега..Сепак мислам дека е индивидуално на кое бебе каква пелена му одговара....
   
 15. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  100
  До 1год .користевме памперс,потоа прејдовме на канбебе и баш сме задоволни не се случило да ни пуштат
   
 16. Shana

  Shana Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  1.497
  Две дечиња израснавме исклучиво со Памперс. Синчето сеуште ги носи. Сега се малку редизајнирани, целите у туфнички, свиленкасто меки и уште потенки а упивтана моќ не е намалена.
  Сме пробале и со Бекутан и со Хагис, ама ниту едни не се ни приближно добри како Памперс.
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.010
  Допаѓања:
  77.450
  Пол:
  Женски
  Ние земавме Памперс , од пуста радост само ја гледаме кутијата со маж ми цел ден :lol: :rofl:
  се надевам и ние ке бидеме задоволни :)
   
 18. ohoho

  ohoho Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  98
  јас првото дете го израснав строго со памперс и сум презадоволна.За второво дете почнав со памперс но се скапи имам повеке трошоци па сменив со памперс sleep & play ефтини се и се екстра никогаш не пропуштиле презадоволна сум!!!
   
 19. veliborka

  veliborka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  jas za mojata 8 mesecna kerka koristam Pampers i sum prezadovolna, i vlaznite maramici gi koristime od pampers i do sega se nema isipano iako imame mnogu nezna koza.

  [mod-kirilica:1t5iyoi9][/mod-kirilica:1t5iyoi9]
   
 20. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Дури користевме пампрс, беше супер, но од кога купевме бекутан :x со секое менување пелената, менував и облеката. Или цел беше помочан, или до петите беше покакан. Че и купивме голем пакет. Пишман станав...Повеке бекутан не купувам!