1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. lady.N

    lady.N Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    710
    Допаѓања:
    1.130
    Земав од Зегин 890 без Ленор се сега. Гледам како парфимирани се, ќе видиме како ќе се покажат? Вас добри ли ви се?
     
    На srekice му/ѝ се допаѓа ова.
  2. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Еднаш ми дадоа ленор а другиот ден не .Да,ептен се погодија .Ми се свиѓаат и парфемот испарува брзо после отварање.
    Значи уште се на акција,да си купам пак
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.071
    Пол:
    Женски
    Јас порачав од тука од Гр пелени Пафис , три пакувања од 2-5 кг по 26 парчиња и 3 пакети од 3-6 кг по 56 пелени внатре.
    плус 3 пакувања влажни марамици исто Пафис , се ова за 45 евра
     
  4. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Земав пакет голем Бекутан. Задоволна сум.
    Ги земав за проливот, мушки издржаа. И потенки се од што ги памтев.
    Ептен ме бендисаа.
    А и цената. 300 денари поефтини од Памперс, а исто 78 парчиња.
     
    На Мариаа. и mariz им се допаѓа ова.
  5. holly33

    holly33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    780
    Majki od kade kupuvate Sleepy broj 3? Vo zegin veke 2 nedeli baram mi velat deka nemalo vo magacinot. Imaat samo mali pakuvanja, a jas baram golemo.
     
  6. Малечкоxxx

    Малечкоxxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2019
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Нема нигде и јас барав
     
  7. Hulya1901

    Hulya1901 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2018
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Sleepy во Турција веќе не се произведува таа серија, сега имаат нова серија на пелени, а тие сигурно сеуште не се пратени во Мк. Јас планирам да им пратам маил бидејќи се знае дали ќе бидат пуштени.
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Bupalu

    Bupalu Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2019
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    375
    Пол:
    Женски
    Им
    Имаат и 3+ ама кај нас ги немаше...јас зимав 4ка и по грешка земав 4+ гледам поише ми одговараат и продужив со нив сеа за сеа.. Заборавам дека ни растат бебињава :D

    Иначе користиме слипи скоро од почеток и беа океј сеа почнаа многу да мирисаат посебно кога е мочана, ме знам дали е до пелените или е нормално дека почна со храна?
     
    Последна измена: 24 септември 2019
  9. LoveHope

    LoveHope Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2015
    Пораки:
    1.371
    Допаѓања:
    4.171
    Пол:
    Женски
    Истото е и кај нас. Јас од Кан бебе преминав случајно на слипи. А и поголем калап е од кан бебе, но многу мириса кога е мочкана.
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    Има ли некои пелени кои воопшто не пропуштаат ноќе?
    Син ми е ептен мочко ноќе,пелената ја ставам околу 9,а станува околу 7,8,па да не ми пропуштаат. Ноќе ако ја менувам обавезно ми се буди,па некогаш заспие одма,некогаш додека да заспие помине цел саат,па на целото неспиење уште тоа ми фали.
    Досега се Миниес од Рамстор користевме,супер ни се,имаше еден период од 1,2 недели кога ми пропуштаа и потоа престана. Пелените се исти,не верувам дека е до нив,можеби има такви периоди кога мочка повеќе,ама ми треба за ноќе поиздржлива. Еве 3 дена како го наоѓам измочкан,среќа што на 1 саат станува па не седи долго измокрен,а ноќва му го сменив,да не се намокри пак,ама ми се разбуди.
     
  11. Hulya1901

    Hulya1901 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2018
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Значи ова КАН БЕБЕ многу ме иритира кога ќе го видам, да ве поправам сите не е Кан, Џан бебе се вика турска марка е. :) поздрав имајте убав ден
     
    На Kitten, NEA, cinderella5 и 4 други им се допаѓа ова.
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Нормално ако навечер повеќе цица и ќе мочка па ти стави што сакаш. Единствено што ми паѓа на ум е за навечер да ставаш поголема пелена зашто има поголема апсорпциона моќ ама добро да ја стегнеш на мешето за да не пропушти. Земи мало паковање само за навечер па пробај.
    Јас користам Памперс и дали 4-5 пати ми има пропуштено ама во случаеви кога повеќе се будел преку ноќ и висел на цицка а ако се буди 2-3 пати тогаш немам гајле од пропуштање.
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    И да знаеш дека е така. И претходно кога му пропушташе,исто нон стоп се будеше за цицање,по цели ноќи само тоа работевме,па морав да му менувам пелена,инаку цел беше мокар.
    @lackygirl кои пелени користиш ти,со оглед на тоа дека и вие сте будни и цица твоето по цела ноќ?
     
    На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Нема таква пелена кога ке измочка пола литро течност:rofl:
    Јас ставам во 8 навечер и во 5 сабајле обавезно мењам.Полна е,инаку памперс актив бејби ставам.
    До сега не пропуштила,а и малата и покрај полна пелена.
     
    На hello-kitty.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Koristev od pocetok can bebe, no koga kakase 90 posto bese lom napravena. Aj rekov da smenam na 2ka tie golemi pa beter bese. I pred 2 3 dena zedov pampers. Sega koga podolgo spie najcesto navecer ili koga se setame pa koga ke ja krenam osekam vlaznost. Nez dali e ispotena ili propustaat. Ama se mislam deka propustaat zas samo na gazeto i polovinata nadole e vlazno. Baska grdo mi mirisaat nez dali jas taka osekam ili stvarno taka mirisaat
     
    На Presrekna му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Presrekna

    Presrekna Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2019
    Пораки:
    2.173
    Допаѓања:
    12.911
    Пол:
    Женски
    Да грдо мириса памперсот. Јас 6 недели користев памперс но вчера купив Кан бебе 2 и бекутан 2. Кан бебе се ок барем не мирисаат и не пропуштаат а бекутан 2 се поголеми па ги чувале за понатака.
     
    На Leo-nora му/ѝ се допаѓа ова.
  17. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од Бекутан. Втор пакет зимам.
     
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Не знам дали некој ги знае памперсите Fiona ги има во кипер. По 20 парчиња се. Денес зедов 3ка да ги пробам претходно користев nanys
     
  19. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Bekutan ni e osnoven, a paralelno koristev Sleepy i se ok, sega sme na Evy baby i sum zadovolna isto, Can bebe nekako ne se pronajdovme, plitki mi se. Bekutan mi e najgolema pelena ama nema mnogu elasticnost no za preku nok se ok, a Evy baby preku den. I za dvete cenata i kvalitetot se dobri i ne mirisaat sto e dosta bitno.
     
  20. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    од каде ги земаш Еви бејби? Многу се убави со првото ги користев сега не можам да ги најдам