1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Завчера ги добиле,5 ка 48 парчиња 530 ден.
     
  2. EvieBabe

    EvieBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2019
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    2.550
    Пол:
    Женски
    Постои ли целосно добра пелена?
    Од старт користиме Памперс премиум и се чудев кога читав дека некои се жалат дека многу мирисаат - ние скоро два месеци немавме такво искуство, ама дали беше до последното пакување или бебево веќе е големо, па повеќе моча, абе Памперсот корне во последно време. И тоа јас никогаш не ја оставам повеќе од 2-3 саати во една пелена, само ноќе може 5-6 да врзе во последно време.

    Во меѓувреме имавме добиено за мекици Бекутан и Sleepy, Sleepy-to беа минијатурни па ми се најдоа кога беше бебе две килца, ама не впиваат доволно и не би ги купила, а Бекутанот ги ставав одозгора само како втора пелена за колкови. Денес на контрола во Систина и ставија Бекутан пелена и сега ми се искака, абе кога отворив пелената, хорор филм - тоа си тече внатре, пелената ништо не впила, некако целосно течно гомцето и потемно веќе 2-3 дена. А не ја соблеков баш одма, чекав да се докака скоро 10 мин, и пак не беше впиена каката во пелената. Значи, ни Бекутан нема шанси да купам.

    Е сега, препорачајте добри пелени ако воопшто постои подобро од Памперс Премиум?
     
  3. babydust

    babydust Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2017
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    1.696
    Пол:
    Женски
    После цели 11 месеци користење,им откажав љубов на премиумот заради миризбата.Сега сме на пуфис сензитив и сум презадоволна.И ластиците не оцртуваат толку и потенки се.Пробај ги,нема да зажалиш.
     
    На Someday, tetoviranta и EvieBabe им се допаѓа ова.
  4. Jana87

    Jana87 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    6.399
    Пол:
    Женски
    Baby love од dm пробајте ги, јас користев исто памперс премиум до 4 месеци и ок ми беа само некојпат кога какаше потечно се правеше лом по грбчето инаку не ми мирисаат и фино упиваа и нај памучни и меки се од сите што ги имам пробано, со baby love не му пропуштаат кај грбчето мислам поради лентичката позади и добри се убаво впиваат, чисто е газето. Имам пробано бекутан, виолета, памперс актив и канбебе ама најзадоволна сум од baby love.
     
    На EvieBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SevenHeaven

    SevenHeaven Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2019
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Женски
    Daipers ili Violeta probajte. Ne mirisaat i nikogas ne ni propustile do sega. Daipersot se malku potenki i pomeki od violeta
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. emkaemka

    emkaemka Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 јули 2013
    Пораки:
    7.627
    Допаѓања:
    104.368
    Пол:
    Женски
    Кој број користите?
    3ка можеби или 4ка :)

    Од старт користев Памперс и премиум и актив наизменично, ок беше се до 3ката, еднаш купив и 4ка абе корне на мочовина, страшно смрдеше :puke:
    Па потоа искочија гаќичките и оддамна користам 5ка гаќички, топ се тие (y)

    3ка и 4ка користев Пуфис и од Лидл на Лупилу, супер се и тие и тие.
    Од ДМ на Бејбилов само гаќички имам пробано и убави се, мекани, по состав се многу слични на Премиум, па ете земи ги првин види со нив..
     
  7. Flower123123

    Flower123123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2016
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Користиме и понатаму Бекутан и Еву Бејби кога ќе најдеме да купиме. Купивме Памперс гаќички што се, ги гледаш на реклама, интереснио, ново, си викаш ај да пробам, инаку сме бр. 3 од сите пелени и Памперсот ми се иде да го фрлам ама го плативме па ќе си го гледам или нешто друго ќе смислам, значи по секое менување на пелената бебето е мокро и морам да го пресоблакам, што е мокро газето што и бенкичето. Најголема мака е навечер менување за да не го расонам, а треба се да пресоблекувам уф. Рекламата дефинитивно е лажна, 12 саати суво газе, како па да не, ни 3 саати не е суво па и од страна. Килажата ни одговара се тоа како што треба, али самиот Памперс е таков и повеќе мириса од Бекутанот и Ејви Бејби, цената им е иста горе доле за 3ка, ама квалитетот не.
     
  8. tetoviranta

    tetoviranta Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    И јас сум презадоволна од Пуфис сензитив. Ги користам веќе 4 месеци и не ги мењам за ништо :D
     
    На babydust и KuklickaSk им се допаѓа ова.
  9. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.180
    Допаѓања:
    23.862
    И јас ги користам Пуфис сензитив. задоволна сум од нив.
     
    На babydust и tetoviranta им се допаѓа ова.
  10. Someday

    Someday Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2017
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    1.773
    Пол:
    Женски
    @EvieBabe и јас би ти ги препорачала Пуфис Сензитив. Исто бевме на Преумот, меѓутоа поради миризбата исто пробав да ги сменам. Виолетата воопшто не ми се допаднаа, во бутчињата тедни, горе широки. Башка и дебели се. Последниов пат земав Пуфис, ни еднаш ни немаат пропуштено, не ја стегаат, по форма се исти како Премиумот, а се далеку поевтини.
     
    На babydust му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Jas vcera zemav pufies.. nekako mn tenki mi se.. kakite pak propustija. Do ramena lom hahaha.
    Od premium care i jas ke se pozalam sto grdo mirisaat od mockite.
    Can bebe isto ni propustaa. Edna clenka mi imase pisuvano ne sum znaela da gi mestam. I da ne znam.. 5 meseci da ne naucam soznam haha...
    Jas mislam do kolicinata na kakite e. Zas koga kaka full e... od mocki je mi propustile nikoja
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Мене еднаш ми рекоа тука, тие каки ништо не ги фаќа :rofl:
    Мојава какачка беше. Дур сфатив дека е до тоа, пак си се вратив на премиум. Најубави ми се.
    И гаќици памперс земам :) тие за преку ден се :)
     
  13. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Ednas do dva pati vo den kaka ama fulll. Kutrata kako napinja, stenkanje...pa pritisok e so da prae mila taa haha...
    Em tecno em kolicinski. Mora da ispadne od nekaden haha. Taka da veke ne probuvam peleni, ubedena sum deka e do kolicinata na kakite. Da gi potrisam pufies i se vrakam na pampers.
    Bar kebence gratis dobivme so pufies hahaha
     
    На Meckicja му/ѝ се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.880
    Допаѓања:
    102.909
    Пол:
    Женски
    Ние користиме сега Пафис тренди и сум многу задоволна а и ми се допаѓаат што се такви џиџани :lol:
     
  15. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    Пробај Актив бејби. Имсш мало паковање од 17 пелени. Топ се, боље од премиум ми се мене. Друго се мириса и не впива. Памперс не се споредува со ниту една друга
     
    На drugarka и Presrekna им се допаѓа ова.
  16. Andra

    Andra Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    1.156
    Допаѓања:
    1.666
    Пол:
    Женски
    Ако можете да ми кажете од прилика колку се потребни за 1 бебе, кои временски интервал ги менувате и кој детергент или прашак за перење се користи .Дали од тука ги купивте или ги нарачавте од негде од надвор.(голема разлика е во цена).
     
  17. Andra

    Andra Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2019
    Пораки:
    1.156
    Допаѓања:
    1.666
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам
     
    На Lolipop796 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. *Sara*

    *Sara* Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2017
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    399
    Пол:
    Женски
    За тие што користите Памперс премиум, на акција се во Еурофарм аптеките
     

    Прикачени фајлови:

  19. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.927
    Допаѓања:
    18.041
    Користиме Памперс премиум број 1. Сакам да ги пробаме Baby love од ДМ. Таму видов најмало број 2. А читајќи ве дека одредени пелени се разликуваат во калапот,се мислам дали да земам 2ка од Бејби лове дали ќе одговара. Малиов можеби веќе е околу 5кг.
     
  20. *Sara*

    *Sara* Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2017
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    399
    Пол:
    Женски
    Јас со babylove почнав со 3ка кога бебе имаше 5 кила.
     
    На Sofi.ja му/ѝ се допаѓа ова.