Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

 1. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.471
  Допаѓања:
  102.685
  За мирна глава стсбај, ама не дај боже да треба, никсква пелена не е доволна. Не е работата нозете да се раширени, туку и кренати.
   
  На MinnaAnne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  5.366
  Допаѓања:
  50.844
  Пол:
  Женски
  Кан бебе какви се?
   
 3. rainbow_bb

  rainbow_bb Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  670
  дали памперс премиум 1 со 52 парчиња за 520 денари е добра цена или може да се најдат некаде и за поевтино?
   
 4. Happyinlove

  Happyinlove Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  2.403
  Допаѓања:
  8.737
  Пол:
  Женски
  Во зегин се поефтини. Околу 470 мислам беа. И еурофарм мислам...
   
  На rainbow_bb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.675
  Допаѓања:
  56.653
  На маливе им пропуштаа,од Виолета сум задоволна.
   
  На zemzela91 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rainbow_bb

  rainbow_bb Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  670
  супер, фала ти. јас па мислев најдов добар дил за 520 денари после шетање во дм кадешто беа 605 денари, што им е!?
   
  На Happyinlove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  868
  Како сте задоволни од виолета и кое бројче зимате за дете од 5кг?
  Користев бејби лов 2 пропуштаа од страна ај сменив на 3ка поголемки тие ми пропуштаат доле до мене ли е до што ли е само пресоблекувам (facepalm)
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Snowflake92

  Snowflake92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  1.165
  Пол:
  Женски
  Јас ги користам скоро месец дена веќе. Супер се сега за сега. Вччера од што многу се успа дури 12ч беше со иста пелена не пропушти. Абеше преполна инаку син ми е 7.300кг. користиме 4ка . Сега скоро сменив број. Мислам 3ка таман ќе ви е, зошто 3ка уште го собираат си немсвме никаков проблем но со 4ката покомотен ми е и високи се нагоре баш ми се допаѓаат
  @mal.ecka дали си приметила како да се потенки или мене пакетот ми се погодил така? Супер се не пропуштаат но мислам претходните неколку пакети како подебели да беа
   
  На ni.na му/ѝ се допаѓа ова.
 9. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  5.366
  Допаѓања:
  50.844
  Пол:
  Женски
  Го видов на некоја акција па незнаев какви се.
   
 10. Cuci27

  Cuci27 Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2020
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Јас сим презадоволна од Виолета веќе 9 месеци ги користам..види си на интернет според килажата и ке видиш кој ти одговараат
   
 11. Nevenche26

  Nevenche26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2019
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  2.313
  Пол:
  Женски
  По мене, Виолета ми се втори на листа, калапот им е малку поголем од другиве пелени, пример од Памперс. За 5 кг мислам добра ќе ти е 3ката. Им диши кожата во нив и се без гел, што е супер.
   
  На ni.na и Snowflake92 им се допаѓа ова.
 12. monik55

  monik55 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  5.366
  Допаѓања:
  50.844
  Пол:
  Женски
  Мајки во ДИМ маркет има пелени Молфикс 1+1 319 ден во едно пакетче во 6ка има 24 пелени.
  Во другите бројчиња не видов но има повише сигурно.
  48 пелени за 319 ден.
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  8.988
  Мене ми немаат пропуштено до сега да не лепиш нешто погрешно. Убаво ги затегаш лепенките?
  Моментално 3ката ја користам он е исто негде 5ипол кг отприлика.
   
 14. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  868
  Се оправивме првите неколку пати пропуштија сега од време на време, курето се на страна му стои и на едната страна знае утоп да се направи:lol:
   
 15. Milkiway

  Milkiway Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2020
  Пораки:
  3.967
  Допаѓања:
  8.988
  Ооо ја не видов кога си пишала мислев денес (facepalm)
  Епа супер чим сте се опрајле.
  Ја зимам од тие портокаловите наводно некоја нова технологија што ја распоредувала мочката :D и стварно пелената убаво се полни ако не ги зимаш тие земи ги. Ја таква голема кутија купувам

  Бонус: Во Пегла зградата Кисела влда има дм на секое купување даваат купон со 15% попуст ептен се исплатливи;)
   
  На ni.na му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ni.na

  ni.na Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  868
  Вчера баш ги купив тие во кутија и поефтино излегуваат така а и со попустот супер испадна:D
   
  На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.987
  Допаѓања:
  3.511
  Има некој искуство со Пуфис пантс и бејбилов пантс? Гледам дека со килажа од 7кг се па веројатно и по практични
   
 18. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  21.471
  Допаѓања:
  102.685
  За нашиве не се. За понатаму да.
   
  На Brpbrp му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  2.503
  Допаѓања:
  4.621
  Пол:
  Женски
  Пуфис се помал калап, земи еден број поголем. А не се лоши. Ама памперс пентс се подобри. Бејби лов не знам.
  За мало бебе не се којзнае колку практични, подобри се обични памперси. Па и сега да го соблекуваш на секое, не е згодно.
   
 20. Brpbrp

  Brpbrp Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2019
  Пораки:
  1.987
  Допаѓања:
  3.511
  Абе обичниве пелени додека му ги залепам по 5 пати од што се врти и со нозете нагоре надоле среќа добар лепак имаат пелениве