1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри пелени

Дискусија во 'Бебе' започната од Rossana, 6 мај 2010.

  1. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    ние досега само памперс користиме и некако ми е шубе да му сменам ,,,,,,,,баш сум здоволна
     
  2. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Ние користиме Памперс new baby и сме супер задоволни сега за сега :)
     
    На SamovilkaH му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Eleonorastrumica

    Eleonorastrumica Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    194
    Ние сме на дајперс,почнавме со памперс сензитив ,потоа со актив бејби,скоро сите ги испробавме и сите ни пропуштаа,земавме пуфис ,па кан бебе ,само од пропуштање куртуливме со дајперс
     
  4. DeMelo

    DeMelo Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.405
    Преку ден користиме памперс, а навечер дајперс.
    Памперсот пропушта за многу кратко време, дајперсот не пропуштаат али се покрути.
    Сме ги пробале и памперс сензитив и кан бебе али ни ни одговараа.
    Нежно ни е газето многу, па избегнуваме колку со можиме влажни марамчина дома на секое менување пелеки го миеме.
     
  5. jaam

    jaam Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    Со Pampers 4 active baby сме задоволни сега за сега
     
  6. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    Nannys со панда сликичка незнам зошто но најдобри пелени ми се тие подобри ми се и од дајперс и од бекутан ,канбебе не ми пропуштиле никогаш :)
     
  7. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    ние памперс користиме, ама веќе ми се скапи и брзо ги трошиме...се мислам сега на што да се префрлам. канбебе пропуштаа, бекутан ми се како картонски, дајперс не можам да се сетам дали пробавме, ама на секоја промена и реагира газето..
     
  8. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Од кога е роден (Сега е 1год. и 2месеци) до пред еден месец користевме Пуфис , ама многу ги поскапеа па решив да ги сменам зедов Виолета прекрасни се не ми пропуштиле до сега и се многу многу поефтини . Имаат и растегливи лепенки меки се непарфимирани ...
     
  9. Milla9479

    Milla9479 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    21
     
  10. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    Јас сум тип на човек кој не се залетува многу по оргинали За се во животов не ми е битно да е оргинал битно ми е да е добар квалитет и јас да сум задоволна значит да се исполнуваат некои критериуми За големото дете од памперси користев Кан бебе и Дајперс и бев супер задоволна не му пропуштаа не се вцрвенуваше мислам стварно беа Ок и со супер цена ама за второво мое момче користев истотака Кан бебе ама не сум ич задоволна И му пропуштат и се крути и стварно многу им е сменет квалитетот Почнавме да користиме ПАМПЕРС и многу сум задоволна не џабе ПАМПЕРС е најскап ама и најквалитетен Значи памперсите се феноменални миризливи меки нежни СУПЕР и СЕГА САМО НИВ ГИ КОРИСТИМЕ И МИСЛАМ ДЕКА СЕ БРОЈ 1.
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ние еве три месеци како користиме пелени од dm маркетот. Претходно користевме Памперс, Пуфис и швајцарски ама овие ни се погодија највеќе. Ги препорачувам бидејќи се непарфимирани и доста природни и особено погодни ако вашите дечиња се подложни на пеленски осип.
     
    На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    ^ Гирл, а дали се доволно растегливи (како Памперсот на пример) и која им е цената (за колкаво пакување)?
    Тенкс :hug:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Да, растегливи се, и тоа мислам ептен доволно. И не се воопшто дебели дебели, ако некого го интересира овој факт, баш се тенки и мекани. Цената им е 955 денари 100 парчиња за број 3 (4-9кг), исто толку денари и за 84 парчиња број 4 (7-18кг). Потоа има број 4+ кој мислам дека е од 9-20кг и е мислам иста цена и содржи 74 парчиња. Е потоа не знам како одеше соодносот на цена/број парчиња на поголемите бројчиња.
     
    На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Значи, плус минус исто колку Памперсот...ние користиме 4+, на промоција ги земав 899 денари, а генерално нешто под 1000ка. Ама би сакала да ги пробам овие :)

    Фала на инфо! :d:
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.658
    Пол:
    Женски
    И јас се мислев за нив, ама пошто не сум во Скопје летово, ќе си останеме на Пуфис - овде во Охрид бр.5 се 800 ден. за разлика од Скопје, каде што се за 100 ден. поскапи. Дајперсот дефинитивно ме разочараа, очекував повеќе од нив, ама тоа е.
     
  16. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Јас искрено до сега не сум ставила друга пелена освен Памперс, не дека се пувам нешто, туку од старт видов дека од нив не се нафрлува и супер и` се, па решив да не ги менувам.
    Ама сега е веќе поголема, гледам дека генерално кожата не и` е склона на осипи, па би можеле да најдиме некое поекономично какало :D
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Јас мислам дека пелените од дм се секако поефтини од памперсот. Пресметај колку доаѓа цената по парче за да видиш колку е цената по една пелена. Но, без разлика, важно е да најдеме пелена која ќе му одговара на нашето бебе и секако на нашиот џеб.
     
  18. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    И си читам на темава и си читам и си читам...и на крај уствари се свестив што читам :D незнам што барам на темава :tmi:
    ај ќе и кажам на комшивката да ги проба овие пелени од дм за нејзината прееемила ќеркичка, бар да ми се најдат информацииве за нешто :D
     
    На Serafima, girl1985, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ние користиме Бекутан и баш сме задоволни. Памперс ми се скапички
     
  20. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Дефинитивно Виолета не се воопшто скапи а многу впиваат , мекички се ептен ни се погодија. Немаше смисла Пуфисот ги направија 950 ден. што е многу многу е, и памперсот се убави исто така ама и тие се многу скапи, а Бекутан прав картон.