1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри песни и концерт за сезона 2009/10

Дискусија во 'Канта' започната од Barbica, 22 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Кои беа најдобрите екс Ју и македонски хитови за изминатава сезона?
  Гласајте така што ќе го напишете името на номинацијата за категориите


  Најдобра македонска песна
  Кога лажеш каде гледаш (Некст Тајм)
  Едно тело (Дарко Илиевски и ДНК)
  За година две (Каролина Гочева)
  Полетам (Слаткар)


  Најдобра екс ЈУ песна
  Инсомниа (Јелена Карлеуша)
  Заборави (Каролина и ОТ Бенд)
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)
  Ни задњи ни први (Александра Радовиќ)


  Најдобар македонски концерт
  Слаткаристика (Метрополис Арена)
  Влатко Илиевски (сала Борис Трајковски)
  Некст Тајм (Универзална сала)
  Ареа (Универзална сала)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  наша песна-за година,две
  екс ју песна-инсомниа
  а не бев на ниеден од неведените концерти,ама затоа ќе кажам жељко јоксимович
   
 3. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Најдобар концерт- на Влатко Илиевски
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Најдобра македонска песна
  За година две (Каролина Гочева)
  Најдобар македонски концерт
  Ареа (Универзална сала)
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  6.467
  Пол:
  Женски
  Најдобра македонска песна
  За година две (Каролина Гочева)

  Најдобра екс ЈУ песна
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)

  Најдобар македонски концерт
  Влатко Илиевски (сала Борис Трајковски)
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Најдобра македонска песна
  За година две (Каролина Гочева)

  Најдобра екс ЈУ песна
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)
   
 7. santa

  santa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  7
  Најдобра македонска песна - За година две
  Најдобра екс ју песна - Љубави
  Најдобар концерт - АРЕА :D
   
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Најдобра македонска песна - За година две (Каролина Гочева)
  Најдобра екс ЈУ песна - Љубави (Жељко Јоксимовиќ)
  не сум била на концертиве :)
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Исто , ама за концертиве како што слушнав , би кажала Жељко Јоксимович :)
   
 10. CaciSk

  CaciSk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Најдобра македонска песна
  Кога лажеш каде гледаш (Некст Тајм)

  Најдобра екс ЈУ песна
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)

  Најдобар македонски концерт
  Некст Тајм (Универзална сала)
   
 11. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Најдобра македонска песна
  За година две (Каролина Гочева)


  Најдобра екс ЈУ песна
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)  Најдобар македонски концерт
  Влатко Илиевски (сала Борис Трајковски)
   
 12. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Најдобра македонска песна
  Едно тело (Дарко Илиевски и ДНК)
  Најдобра екс ЈУ песна
  Љубави (Жељко Јоксимовиќ)

  Не сум била на концертиве.. :) :*
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.