1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најдобри серии за сезона 2009/10

Дискусија во 'Канта' започната од Barbica, 22 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Кои беа најдобрите телевизиски серии кои беа прикажани на нашиве телевизии изминатава сезона?
  Номинирани се сезоните на сериите кои одеа кај нас.
  Напишете за кого гласате  Најдобра комедија
  Два ипол мажи 3 сезона (А2)
  Како ја запознав мајка ви 2 сезона (Канал 5)
  ТВ екипа 1 сезона (Сител)
  Сите го мразат Крис 1 сезона (Сител)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Грдата Бети 1 (Сител)
  Очајни домаќинки 5 (А1)
  Изгубени 5 (А1)
  Бегство од затвор 1 и 2 (Сител)

  Најдобра теленовела
  Напуштен ангел (Сител)
  1001 Ноќ (А1)
  Ѓумуш (Сител)
  Бандини (Сител)
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Најкомедија - Два и пол мажи
  Најпрајмтајм серија-Очајни домаќинки
  Најтеленовела-Бандини
   
 3. lylaby

  lylaby Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  333
  Пол:
  Женски
  најкомедија модерн фамили
  најдобра драмска прајмтајм грејс анатоми
  најдобра теленовела немам таква да издвојам :) не ги пратам
   
 4. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  8.123
  Пол:
  Женски
  Најкомедија - Два и пол мажи
  Најпрајмтајм серија-Очајни домаќинки
  Најтеленовела-не знам,не пратам.
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Најдобра комедија-Два ипол мажи 3 сезона (А2)
  Најдобра драмска прајмтајм серија-Очајни домаќинки 5 (А1)
  Најдобра теленовела - Ниедна од тие :D Во последно време ја гледам Кога лисјата паѓаат , не е лоша.
   
 6. GaGa-GirL

  GaGa-GirL Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  4
  Комедија: Два ипол мажи
  Прајмтајм: Грдата Бети
  Теленовела: 1001 НОЌ
   
 7. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Комедија Како ќе каже Џим
  Прајмтајм серија Очајни домакинки и Седмо небо
  Новела Забранета љубов
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Најдобра комедија
  Како ја запознав мајка ви 2 сезона (Канал 5)
  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)
  Најдобра теленовела
  Ѓумуш (Сител)
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Најдобра комедија
  Два ипол мажи 3 сезона (А2)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)

  Најдобра теленовела
  1001 Ноќ (А1)
   
 10. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.164
  Допаѓања:
  234.931
  Најдобра комедија
  Два ипол мажи 3 сезона (А2) bi dodala i Kako Ke Kaze Jim

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)

  Најдобра теленовела
  1001 Ноќ (А1) I Koga Lisjeto Pagaat
   
 11. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Најдобра комедија
  Два и пол мажи (А2)
  Најдобра прајмтајм серија
  Очајни Домаќинки (А1)
  Најдобра теленовела
  Бандини (Сител)
  :)
  Да ве прашам во кој термин е третата сезона на Два и пол мажи ? :)
   
 12. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Најдобра комедија
  Сите го мразат Крис 1 сезона (Сител)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Бегство од затвор 1 и 2 (Сител)

  Најдобра теленовела
  никоја не би ја номинирала за најдобра бидејќи сите ми се дојдени преку глава со дејствијата
   
 13. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  6.747
  Пол:
  Женски
  Најдобра комедија
  Два ипол мажи 3 сезона (А2)
  Сите го мразат Крис 1 сезона (Сител)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)
  Бегство од затвор 1 и 2 (Сител)

  Најдобра теленовела
  1001 Ноќ (А1)
  Ѓумуш (сител)
   
 14. Lali-Esposito

  Lali-Esposito Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Најдобра комедија
  Сите го мразат Крис 1 сезона (Сител)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)

  Најдобра теленовела
  Бандини (Сител)
   
 15. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  25
  Најдобра комедија
  Два ипол мажи :rofl:

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  ЦСИ Мајами
  Очајни домаќинки
  Вовед во Анатомија

  Најдобра теленовела
  Ангели
  1001 ноќ
  Кога лисјата паѓаат
   
 16. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Најдобра комедија
  Два ипол мажи 3 сезона (А2)

  Најдобра драмска прајмтајм серија
  Очајни домаќинки 5 (А1)

  Најдобра теленовела
  Ѓумуш (Сител)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.