Најдобрo шоу (забавно,реално, странско...) за сезона 2009/10

Дискусија во 'Канта' започната од Barbica, 25 јуни 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Најдобро балканско, странско, забавно и квиз шоу за сезона 2009/10
  Koи се најдобрите шоуа за минатата сезона?
  Гласајте така што ќе го напишете вашиот фаворит за секоја категорија
  Гласаме за минатава ТВ сезона која што поминува - сезона 2009/10 и за шоуата кои оделе на нашите телевизии и привлекле внимание по форумите
  Најдобро балканско реално шоу
  Големиот Брат (А1)
  Преживеан (Сител)
  Јас имам талент (А1)
  Големиот брат ВИП (Сител)


  Најдобро странско шоу
  Доаѓа нинџа (Сител)
  Момент на вистината САД (МТВ 1)
  Шоуто на Хоуви (МТВ 1)
  Топ шеф (Скај Нет)


  Најдобро забавно шоу
  Кој те шиша (Сител)
  Опуштено (А1)
  Мојата ѕвезда (Сител)
  Зајди зајди (Алфа)


  Најдобро квиз шоу
  Тркало на среќата (А1)
  Најслаба алка (Алфа)
  Кој сака да биде милионер (А1)
  Момент на вистината (А1)
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Преживеан ,опуштено и кој сака да биде милионер :y:
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Најдобро забавно шоу
  Опуштено (А1)
   
 4. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.911
  Најдобро забавно шоу
  Опуштено (А1)
  Другиве не ги глеам , особено балканските реални шоуа :^)
   
 5. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  На балканот ми се: Големиот Брат вип на а1 што се емитуваше,јас имам талент..

  Во Македонија конкретно ми се: опуштено со Тони и Део и Кој те шиша на Жаре

  Во глобала : Момент на вистината американско на мтв

  Квизови: Кој сака да биде милионер,најслаба карика..
   
 6. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  5.080
  Најдобро балканско реално шоу
  Големиот Брат (А1)
  Јас имам талент (А1)
  Големиот брат ВИП (Сител)


  Најдобро странско шоу
  Say yes to the dress (travel & living )
  Bake shop (не сум сигурна за името ) ((travel & living )


  Најдобро забавно шоу
  Кој те шиша (Сител)
  Мојата ѕвезда (Сител)


  Најдобро квиз шоу
  Тркало на среќата (А1)
  Кој сака да биде милионер (А1)
   
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Големиот брат и Опуштено!
   
 8. The.Fame.Monster

  The.Fame.Monster Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  23
  Големиот брат беше ВРВ
   
 9. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  58
  Најдобро балканско реално шоу
  Преживеан (Сител)
  Најдобро странско шоу
  Доаѓа нинџа (Сител) со Томче и коментарите се умирав од смеење :rofl:
  Најдобро забавно шоу
  Опуштено (А1)
  Најдобро квиз шоу
  Кој сака да биде милионер (А1)
  Момент на вистината (А1)
  :*
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.469
  Најдобро балканско реално шоу
  Големиот Брат (А1)

  Најдобро странско шоу
  Доаѓа нинџа (Сител)

  Најдобро забавно шоу
  Опуштено (А1)

  Најдобро квиз шоу
  Тркало на среќата (А1)
   
 11. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Oстана уште малку до крајот, гласајте
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.781
  Барбика, имам едно прашање до тебе:
  како мислиш ДО КРАЈОТ?
  За што е спроведена оваа анкета?
  Од страна на кого?
  Или тебе така ти текна?
   
 13. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.666
  Хмм... до крајот на што? Ги заклучувам ваквите теми додека авторот (Barbica) не објасни со каква цел се отворени.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.