1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најкраток хороскоп....

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од rici.aaaaa, 13 септември 2013.

 1. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.401
  Се изначитавме секакви описи на нашиот хороскопски знак, кои се нашите позитивни, а кои негативни страни...Затоа,ова е најкраткиот хороскоп ќе се откриете себе си преку само 3 единствени зборови. ;)

  Овен: амбициозни, тврдоглави и надмени

  Бик: нетолерантни, хедонисти и материјалисти

  Близнаци: променливи, несамокритични и забавни

  Рак: преемотивни, гурмани и весели

  Лав: нарциси, снобови и лидери

  Девица: контролори, перфекционисти и креативни

  Вага: неодлучни, енергични и пребирливи

  Скорпија: мрачни, сензуални и одмаздливи

  Стрелец: хировити, наивни и авантуристи

  Јарец: бескрупулозни, традиционални и упорни

  Водолија: несопирливи, весели и себични

  Риби: сонувачи, ситничари и филозофи
   
  На Stefiks, Twinkles, Elennaa и 3 други им се допаѓа ова.
 2. sajonaramucaca

  sajonaramucaca Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  461
 3. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.047
  Допаѓања:
  38.186
  Пол:
  Женски
  На мене не ми се некако погодени :)
   
 4. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Вистина,вистина,вистина :D
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.529
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
 6. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  148
  Па може да се каже дека делумно е точно :)
   
 7. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  121
  Девица: контролори, перфекционисти и креативни
  Па точно е :)
   
 8. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  575
  Де бе, не извреѓавте нас лавовите.. ;(
   
 9. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Точно. :)
  И да додадам... Фамилијарни личности и нарциси (понекогаш) :D
   
 10. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.340
  Пребирливи и енергични да ,ама неодлучни???
   
 11. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  приближно е точно :)
   
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Точно ми е :tmi:
   
 13. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Се точно :lol:
  Пребирливи,енергични, неодлучни.
  Епа, таква сум :D
   
 14. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Па првите два збора погодени ми се ама третиов и не баш,не сум некој креативец :D
   
 15. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Близнаци: променливи, несамокритични и забавни
  Само несамокритични не одговара за мене. :lol:
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
  Девица: контролори, перфекционисти и креативни

  Вистина! :)
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  939
  Пол:
  Женски
  Овен:амбициозни,тврдоглави и надмени! 8)
  Се е точно! :) ;)
   
 18. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  Ај повеќе самоувереност?
  Не е вреѓање секогаш, ја знаеш онаа изрека: „Нарцис сум, но ако јас не се сакам, кој ќе ме сака?“
  Јас од тоа сватив дека кога се сакаш себеси ќе ги сакаш другите и така и другите ќе те сакаат тебе.
  (кажувам умерено да се сакаш, ако претераш не би било добро за твојот социјален живот) ;)
   
 19. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Рак: преемотивни, гурмани и весели
  Nakratko jas :D
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.091
  Стрелец: хировити, наивни и авантуристи

  Последните два збора се точни