1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлонска фолија при вежбање

Дискусија во 'Фитнес' започната од zvezdena-devojka, 21 февруари 2012.

  1. Princess.007

    Princess.007 Активен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Најлонска фолија при вежбање Да или Не?

    Кај да си купам такви хеланки најлонски вие од кај си купивте?????
     
  2. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Девојки де пишете какви се тие најлонски хеланки,од каде сте ги набавиле и колку пари се?
    Иначе јас планирав од понеделник кога ќе почнам да трчам,да ставам фолија на стомакот,ама сега вие ме предомислувате,па ќе видам дали ќе ставам.
    А може ли фолијата да ја ставам на пример врз боди,да не ми биде директно на телото?
     
  3. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Ја ги купив во аптека пред можеби 3-4 години и беа около 300-400 ден.Е сега незнам колку се :)
     
  4. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    никогаш не сум пробала такво нешто а ниту би го пробала...
     
  5. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Се виткав во фолија и вртев на Орбитрек , дефинитивно е многу ефикасно, потење до немај каде. Тоа лето за само една недела си направив прекрасна фигура, посебно сум задоволна стомакот како го средив
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.759
    ^ Ја ставаше директно на стомакот или над маица?
     
  7. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Абе имам читано и за појасите и за фолијава и доктор ми има кажано дека нај арно е да имаш маица слаба или боди здола,за да ја упива потта, бидејќи после се правеле проблеми со бубрезите, ама јас појасот го редев директно на кожа и ништо не ми беше, а и да се има боди па фолијата нема никаква разлика во ефектот,само ради превенција,особено тие што имаат мака да си редат боди убавезно...
     
  8. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70

    Исто и јас летово, во јули, вежбав на степерот и сл. кардио вежби со фолии околку стомакот и бутовите. Кај мене имаше супер ефект и мн брзо ослабнав во обем, но доволно беше еден месец. Сега веќе не користам фолии (затоа што немам потреба, поголемиот дел од вишокот го симнав), сега си вежбам во хеланките на Афродита (за слабеење) или во памучни шорцеви.

    Фолијата ја ставав директно на кожата, и како што кажа Кралицата, веднаш под туш затоа што тече премногу вода :rofl:

    Кај мене нема негативни последици ни по бубрезите (а цел живот имам проблематични бубрези), ни по јајниците, по ништо.

    Но ете, кој не е сигурен или пак му се исфрла кожата, нека не пробува.
     
  9. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Никако веднаш под туш, прво ќе почекаш да препотиш едно пола час, зошто инаку џабе ти е сето потење.

    Директно на стомак и на бутовите.
     
  10. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    [/quote]

    Никако веднаш под туш, прво ќе почекаш да препотиш едно пола час, зошто инаку џабе ти е сето потење.

    [/quote]

    Епа јас чекав 5-10 минути за да не ми дојде шок тушот, загреаното тело да го шокирам со вода, па потоа се туширав. ;)
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    колку брзо ти се видоа ефектите со вежбањето на степерот и отприлика за колкав период колкав обем намали?
     
  12. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Не ме фаќај за збор бидејќи не се мерев во обем (мој пропуст :wasntme: ) ама знам дека за отприлика еден месец влегов во еден бр помали фармерки, а сега и тие ми се широчки :rofl: ...со тоа што сум на режим на здрава исхрана, се масирам против целулит и плус вежбањево - ептен ударно :rock: , ете намалив добри 5 кг и доста во обем!
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^можеш ли да го пишеш режимот-целиот процес те молааам, или преку ЛП :doh:
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    го купив гелот што ми рече, па од утре на степерот почнувам со вежбање...ќе видиме ефекти какви ќе има :angel:
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ај еден мал совет....некој вели по вежбањето одма туш. некој вели никако нека се исуши на тебе потта. некој вели само избриши се па после пол саат туширање....сите различно.

    ај сега ваше мислење да чујам....
     
  16. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Па се подразбира дека после вежбање треба да се почека едно 20-30мин за да се доиспотиш инаку џабе ти е целиот ефект од вежбањето и потењето кога ќе удриш ладен туш го запираш целиот процес.
    На овој принцип функционираат оние билдерите и тие кои вежбаат на справи
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  17. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    И ја би така... ;) јас ако се испотам премногу, соблакам тоа што е на мене мокро (дури и гаќичките поради јајнициве), се бришам со пешкир и се облакам во суви пижами по дома и за некој пола саат се туширам. не сакам одма затоа што телото е премногу загреано и на сакам да го шокирам со туш. А како што кажа феминката пред мене, штом и билдерите тоа го применуваат, веројатно така треба ;)

    Snow-Qween, штом ти е цел стомачето да си го средиш, најдобро е да удриш повеќе на вежби за стомак, иако и степерот тука врши работа колку толку ;)
     
  18. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    Дечки , ако ставите фолија ќе се зголеми процесот на потење , но не можеш да го зголемите процесот на побрзо трошење на калории т.е слабеење. Само се зголемува потењето. А ако повеќе потиш НЕ МОРА ДА ЗНАЧИ дека повеќе трошиш калории и слабееш ;)
     
  19. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Нормално дека не се слабее, туку се вади водата од телото, на по брз начин. Значи вака или онака оние кои се склони на задржување течности повторно на некој начин слабеат.
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  20. JustBeYou

    JustBeYou Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    Искрено јас не сум за ставање на најлонска фолија, во тек на вежбање од причина што ставав но тренерот многу ми виаше кога виде ... не било доро ни за кожата ни за абдоминалните ограните ...
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.