Најлошите карактеристики на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Angel4eeee, 14 април 2013.

 1. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите :hai:
  Доколку оваа тема е дупла слободно ставете клуч. :)
  Овен

  Вие секогаш морате да бидете во право. Имплусивни сте, брзоплети и ексползивни, а во некој ситуации со ароганцијата ги повредувате другите. Склони сте кон кавги, лесно се нервирате а уште побрзо навредувате, но и брзо ви поминува нервозата. Со вас никој не треба да се „закача“ бидејќи знаете да бидете груби, нетолерантни и одмаздливи. Во љубовта сте непредвидливи, љубоморни и посесивни. Непријатни сте како соработни на работа заради желбата за доминација.

  Бик

  Вие сте своеглави, па секогаш терате по свое, па и тогаш кога не сте во право. Иако многу ви треба за да се налутите, кога сте лути експлодирате. Некогаш сте бавни и лежерни во извршување на обврските. Парите ви се многу важни. Доколку сте жена, многу внимавате на убавината и опседнати сте со неа. Во љубовта сте љубоморни и посесивни но и неверни.

  Близнаци

  Вашата љубопитност и желбата да се истакнете ги излудува сите околу вас. Расположените ви е непредвидливо и променливо, што додатно ја нервира околината. Ветувате многу а малку исполнувате. Умете да бидете лукави, а често го криете стравот од неуспех. Најчесто сте окупирани со некои големи планови, па истовремено започнувате повеќе работи, а половина не успевате да ги завршите. Во љубовта сте рационални за да се заштитите од разочарување.

  Рак


  Мрзеливи сте, менувате расположение и склони сте кон самосожалување. Брзо се навредувате, посебно тоа гто покажувате во љубовните односи. Но, доколку некој сака да си игра со вашето его и суета можете да бидете осветољубиви. Понекогаш толку се затварате во оклопот па тешко некој да ве извлече. Егоцентрични и себедоволни сте, посебно ако сте жена. Склони сте кон алкохолот доколку сте маж.

  Лав

  Многу сте тратрални, па често драматизирате за да го свртите вниманието кон вас. Сакате да сте во центар на вниманието, едноставно не поднесувате да бидете неприметени. Суетни, вообразени и сакате да доминирате, па често и претерувате во тоа. Актерството знае да биде ваша маска, бидејќи се плашите од исмејување и омаловажување. Иако сте амбициозни знаете да бидете мрзеливи и да им завидувате на другите. Понекогаш им помагата на другите за да им покажете дека не можат без вас.

  Девица

  Многу сакате да зборувате, понекогаш сте толку детални што може да ги „удавите“ сите околу вас. Сакате или се да знаете или се затварате во себе. Тешко поднесувате критики на ваша сметка, додека кон другите сте многу критички настроени. Често ги потиснувате емоциите и склони сте кон многу стравови во врска со здравјето. Исто така сте многу бесни и нервозни. Многу големо внимание му посветувате на здравјето и хигиената, умеете да бидете премногу педантни, тоа е посилно од вас.

  Вага


  Иако изгледате како некој кој знае што сака, неодлучноста е вашата најлоша карактеристика. Што потешка одлука толку повеќе двоумење. Променливо расположение, а непредвидливи реакции. Брзо се лутите и несвесно ги навредувате другите.Суетни сте и надмени. Големо внимание му посветувате на изгледот и социјалниот статус. Во љубовтаа умеете да бидете ладни и посесивни, а емоции внесувате во работата. Доколку сте машко партнерката не може да се потпре на вас.

  Шкорпија

  Вашето таинствено однесување, понекогаш е тешко да се одгатне, зато околината ве гледа како осаменик. Иако изгледате незаинтересирани, се приметувате, но ретко покажувате што чувствувате. Сакате да ја наметнувате вашата волја, бидејќи мислите дека сте во право. Кога некој се обидува да ве провоцира знаете да бидете непријатни и саркастично, но и навредливи. Доколку сте жена знаете да бидете суетни, арогантни, склони кон сплетки и пороци, љубоморни, посесивни и одмаздливи.

  Стрелец

  Вашето расположение е променливо, или претерувате или се повлекувате во себе. Детинести сте, непрактични, нестрпливи и анметливи, а често и многу зборувате за своите авантури. Умеете да бидете нетактични, тврдоглави и склони кон кавги. На работа сте често неефикасни и одолговлекувате кога носите одлуки, а во љубовта сте површнии.

  Јарец

  Работата и кариерата се во прв план секогаш. Статусот ви е најважен. Често сте опседнати со успехот и сакате да доминирате. Конзервативни, тврдоглави, а разумот секогаш ве управува никогаш срцето. Склони сте кон кавгии и сте големо злопатило.Имате проблем со покажување на чувства посебно ако сте жена. Ги анализирате грешките од минатото.

  Водолија

  Егоцентрични, бунтовни, и секогаш се знаете најдобро. Непредвидливи, а умеете да бидете и непријателски расположени. Немате доволно трпение и знаете да бидете многу саркастични. Во љубовта сте посесивни, љубоморни, но тоа вешто го криете. Премногу сте љубопитни за да останете верни, а во флертувањето уживате. Домот или воопшто не ве интересира или сте опседнати со него.

  Риби


  Вашата суета е нагласена, пречувствителни сте, мислите само на себе. Малодушни, несигурни, непостојани, неприлагодливи, неодлучни, нетрпеливи, а имате и недостаток на толеранција. Секогаш сметате дека не сте сфатени и се изолирате од светот. Често одите против своите интереси и терате инает, а навредите долго ги паметите.
  Извадено од Трач Забава Музика
  Истото ова е објавено на 12.04.2013
  Јас сум си девица и се ми е погодено. :!: :clap: :clap: :clap:
  Што сте вие и дали некој ке си признае??? :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  Точно дури преточно :D
   
 3. owi

  owi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2013
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  122
  Навистина ]:)
   
 4. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Стварно бе :D
   
 5. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.502
  Допаѓања:
  4.118
  Пол:
  Женски
  Точно :D
   
 6. Bescheiden

  Bescheiden Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  193
  Многу сакате да зборувате, понекогаш сте толку детални што може да ги „удавите“ сите околу вас. Сакате или се да знаете или се затварате во себе. Тешко поднесувате критики на ваша сметка, додека кон другите сте многу критички настроени. Често ги потиснувате емоциите и склони сте кон многу стравови во врска со здравјето. Исто така сте многу бесни и нервозни. Многу големо внимание му посветувате на здравјето и хигиената, умеете да бидете премногу педантни, тоа е посилно од вас.

  Toчно е се освен она дека не поднесуваме критики. Тргнувајќи од мене, поднесувам критика и те како. Плус дека се шалам на своја сметка без проблем :)
   
 7. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  601
  Склони сте кон кавгии и сте големо злопамтило.Имате проблем со покажување на чувства посебно ако сте жена. Ги анализирате грешките од минатото.

  хихииххихиихихи бравоооо поточно здравје :clap: :clap: :clap:
   
 8. mihaela55555

  mihaela55555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  119
  Девица

  Многу сакате да зборувате, понекогаш сте толку детални што може да ги „удавите“ сите околу вас. Сакате или се да знаете или се затварате во себе. Тешко поднесувате критики на ваша сметка, додека кон другите сте многу критички настроени. Често ги потиснувате емоциите и склони сте кон многу стравови во врска со здравјето. Исто така сте многу бесни и нервозни. Многу големо внимание му посветувате на здравјето и хигиената, умеете да бидете премногу педантни, тоа е посилно од вас.

  Се е точно, само што не сум бесна и не зборувам многу :D
   
 9. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  211
  Ааа? Стварно?? |( Неодлучноста-да. Ама суетна-скраја да е
   
 10. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.843
  Допаѓања:
  7.578
  Пол:
  Женски
  Вaгa не мoжaм дa пoверувaм се е тичнo, бaш се:o
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.612
  Допаѓања:
  48.931
  Пол:
  Женски
  Точно е за ракот, само што сега расположението не ми е толку променливо како порано што ми беше. :lol:
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.918
  За мене ништо не е точно. :x