1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши особини на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 29 јуни 2012.

 1. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Никој не е совршен. Сите имаме маани кои доаѓаат до израз во одреден момент, кај некој повеќе, кај друг помалку.

  Време е да откриете како другите ги гледаат вашите најлоши карактеристики, особено тогаш кога најмногу ќе ги изнервирате.

  Овен – Суров, себичен, арогантен гад кој секогаш сака да биде шеф и главен во сѐ. Причина за ова може да бидат само две работи – мал полов орган ако е од машки род или мали гради ако е жена. И цел свет да се сврти против него, тој и понатаму ќе тврди дека сите се луди, а само тој е паметен и секогаш во право.

  Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

  Близнаци – Главни трачари кои можат да озборуваат со часови. Лигави, дволични превртливи, се менуваат како што ќе дувне ветрот. Кога ќе помислите дека се смириле, тие веќе ќе бидат на друг континент.

  Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

  Лав – Арогантен, препотентен потценувач кој сите ги гледа од височина. Искомплексиран нарцис, во состојба е цел ден да го помине пред огледало. Полн е со големи идеи и планови кои на крајот му користат само нему, бидејќи воопшто не се грижи за другите (обични смртници).

  Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.

  Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

  Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.

  Стрелец – Најголем коцкар и расипикуќа, да може ќе ја прокоцка и сопствената жена. Ненормален оптимист чиј ентузијазам е толку голем, пз воскреснувањето на мртвите и телепортацијата на Марс е сосема возможна за него. Се ужаснува на другите да им признае дека му е тешко и на сите им соли памет.

  Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен. Би ја продал и сопствената душа за углед во општеството и материјална добивка.

  Водолија – Вулгарен, непристоен “паметњакович” кој знае да си го пика носот во туѓите животи. Замислен квази-филозоф кој секогаш е полн со совети и планови за другите, a сопствените не умее да ги оствари.

  Риби – Самосожалувачки депресивци кои се во состојба да цмиздрат по цел ден, чекајќи некој да дојде и да ги утеши. Не се во состојба ни да се потпишат без туѓа помош. Кога ќе излезат од депресија времето го поминуваат помагајќи им на другите, за потоа пак да паднат во депресија – па се така во круг.
   
  На Kolekcionerka, Arthur, glorijaMKD и 2 други им се допаѓа ова.
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.889
  Допаѓања:
  236.806
  Постојат, но се ретки и искрени бидејќи еден типичен јарец е стварно скоро безгрешен :rofl: .
  Душа не продаваме но знаеме така фино да си ја измачиме за материјален успех и подобра опшествена положба.
   
  На IamSexyAndIKnowIt, Volsebnicka05 и MandyLane им се допаѓа ова.
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  Не е точно :)
   
 4. january

  january Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Многу точно за ЈАРЕЦ такви сме ние :D
   
 5. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  349
  Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

  Како прво не сум досадна,како второ ова НЕ СЕ НАЈЛОШИ ОСОБИНИ (освен тоа со досадата,ама јас не спагам во таа група)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.670
  Допаѓања:
  11.849
  Пол:
  Женски
  Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен.

  Нема потреба од коментар. Само: :angel:


  Ама за Бик,за дечко ми,се пресмеав. Ко него да го опишале :D

  Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

  :lol:
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Се насмеав..

  :D :D
   
 8. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.080
  Допаѓања:
  5.413
  Е така нешто ќе да е, особено кога ќе западнам во некои депре периоди, ау. :D
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Не е точно ова за мене барем, не зна за другите Скорпии.
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.821
  Пол:
  Женски
  Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен. Би ја продал и сопствената душа за углед во општеството и материјална добивка.

  нема извини и нема прости ми хахахаа супер погодиле :lol:
   
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.044
  Пол:
  Женски
  Значи колку не е точно
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Jас сум риба и не е баш точно :?:
  Kај мене како лоша особина е тоа што нон стоп си живеам во фантазија,се навракам во минатато и можам со саати да размислувам за тоа |(

  Hешто друго не ми текнува :wasntme:
   
 13. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Воопшто не е точно :^)
   
 14. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.600
  Пол:
  Женски
  Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

  За тешкото донесување на одлуки да, мрзата не секогаш е присутна, тоа дека неможе да си помогне себеси ниту на другите, нема благе-везе.
   
 15. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Pa skroro se e tocno
   
 16. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  1.942
  Пол:
  Женски


  И јас сум Јарец, и потполно се согласувам со тебе :) :D :* :*
   
 17. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566

  Се убив од смеење! :rofl: :rofl: :rofl:
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.719
  Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.


  Точно со мали исклучоци. Барем се насмеав. :D
  За ова со перверзиите и автодеструктивноста најмногу се согласувам, како мене лично да ме опишале. :lol:
   
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  774
  Многу неточно :Down: :Down: :Down:
   
 20. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.789
  Допаѓања:
  4.838
  Пол:
  Женски
  Близнаци – Главни трачари кои можат да озборуваат со часови. Лигави, дволични превртливи, се менуваат како што ќе дувне ветрот. Кога ќе помислите дека се смириле, тие веќе ќе бидат на друг континент.

  Блондираното е точно.Да им се сневиди.Чудна работа се овие близнациве :lol: :lol: