1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши особини на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 29 јуни 2012.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Никој не е совршен. Сите имаме маани кои доаѓаат до израз во одреден момент, кај некој повеќе, кај друг помалку.

    Време е да откриете како другите ги гледаат вашите најлоши карактеристики, особено тогаш кога најмногу ќе ги изнервирате.

    Овен – Суров, себичен, арогантен гад кој секогаш сака да биде шеф и главен во сѐ. Причина за ова може да бидат само две работи – мал полов орган ако е од машки род или мали гради ако е жена. И цел свет да се сврти против него, тој и понатаму ќе тврди дека сите се луди, а само тој е паметен и секогаш во право.

    Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

    Близнаци – Главни трачари кои можат да озборуваат со часови. Лигави, дволични превртливи, се менуваат како што ќе дувне ветрот. Кога ќе помислите дека се смириле, тие веќе ќе бидат на друг континент.

    Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

    Лав – Арогантен, препотентен потценувач кој сите ги гледа од височина. Искомплексиран нарцис, во состојба е цел ден да го помине пред огледало. Полн е со големи идеи и планови кои на крајот му користат само нему, бидејќи воопшто не се грижи за другите (обични смртници).

    Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.

    Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

    Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.

    Стрелец – Најголем коцкар и расипикуќа, да може ќе ја прокоцка и сопствената жена. Ненормален оптимист чиј ентузијазам е толку голем, пз воскреснувањето на мртвите и телепортацијата на Марс е сосема возможна за него. Се ужаснува на другите да им признае дека му е тешко и на сите им соли памет.

    Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен. Би ја продал и сопствената душа за углед во општеството и материјална добивка.

    Водолија – Вулгарен, непристоен “паметњакович” кој знае да си го пика носот во туѓите животи. Замислен квази-филозоф кој секогаш е полн со совети и планови за другите, a сопствените не умее да ги оствари.

    Риби – Самосожалувачки депресивци кои се во состојба да цмиздрат по цел ден, чекајќи некој да дојде и да ги утеши. Не се во состојба ни да се потпишат без туѓа помош. Кога ќе излезат од депресија времето го поминуваат помагајќи им на другите, за потоа пак да паднат во депресија – па се така во круг.
     
    На Kolekcionerka, Arthur, glorijaMKD и 2 други им се допаѓа ова.
  2. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    Постојат, но се ретки и искрени бидејќи еден типичен јарец е стварно скоро безгрешен :rofl: .
    Душа не продаваме но знаеме така фино да си ја измачиме за материјален успех и подобра опшествена положба.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Volsebnicka05 и MandyLane им се допаѓа ова.
  3. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Не е точно :)
     
  4. january

    january Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Многу точно за ЈАРЕЦ такви сме ние :D
     
  5. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

    Како прво не сум досадна,како второ ова НЕ СЕ НАЈЛОШИ ОСОБИНИ (освен тоа со досадата,ама јас не спагам во таа група)
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  6. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.598
    Допаѓања:
    23.105
    Пол:
    Женски
    Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен.

    Нема потреба од коментар. Само: :angel:


    Ама за Бик,за дечко ми,се пресмеав. Ко него да го опишале :D

    Бик – Самозадоволен, молчелив и здодевен како клуб на пензионери. Во состојба е да јаде од утро до мрак и да не се помести од фотелјата која го добила обликот на неговиот задник. Хортикултурата ја смета за спорт.

    :lol:
     
  7. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Се насмеав..

    :D :D
     
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Е така нешто ќе да е, особено кога ќе западнам во некои депре периоди, ау. :D
     
  9. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не е точно ова за мене барем, не зна за другите Скорпии.
     
  10. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јарец – Вистински садист. Зборовите “извини” и “прости ми” не постојат во неговиот речник бидејќи мислат дека е безгрешен. Би ја продал и сопствената душа за углед во општеството и материјална добивка.

    нема извини и нема прости ми хахахаа супер погодиле :lol:
     
  11. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.006
    Пол:
    Женски
    Значи колку не е точно
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас сум риба и не е баш точно :?:
    Kај мене како лоша особина е тоа што нон стоп си живеам во фантазија,се навракам во минатато и можам со саати да размислувам за тоа |(

    Hешто друго не ми текнува :wasntme:
     
  13. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Воопшто не е точно :^)
     
  14. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

    За тешкото донесување на одлуки да, мрзата не секогаш е присутна, тоа дека неможе да си помогне себеси ниту на другите, нема благе-везе.
     
  15. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    Pa skroro se e tocno
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски


    И јас сум Јарец, и потполно се согласувам со тебе :) :D :* :*
     
  17. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566

    Се убив од смеење! :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.


    Точно со мали исклучоци. Барем се насмеав. :D
    За ова со перверзиите и автодеструктивноста најмногу се согласувам, како мене лично да ме опишале. :lol:
     
  19. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Многу неточно :Down: :Down: :Down:
     
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Близнаци – Главни трачари кои можат да озборуваат со часови. Лигави, дволични превртливи, се менуваат како што ќе дувне ветрот. Кога ќе помислите дека се смириле, тие веќе ќе бидат на друг континент.

    Блондираното е точно.Да им се сневиди.Чудна работа се овие близнациве :lol: :lol: