Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши особини на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 29 јуни 2012.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

  хаххаахха :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  553
  За близнаци е точно... :!:
   
 3. Beautiful-Princess

  Beautiful-Princess Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  369
  Пол:
  Женски
  Лав – Арогантен, препотентен потценувач кој сите ги гледа од височина. Искомплексиран нарцис, во состојба е цел ден да го помине пред огледало. Полн е со големи идеи и планови кои на крајот му користат само нему, бидејќи воопшто не се грижи за другите (обични смртници).
  Па и не е баш се точно... :lol:
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.342
  Пол:
  Женски
  Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

  Само болдираното е точно. Кога ќе се изнервирам, хистеришам. :rofl:
   
  На popi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. girl.heart

  girl.heart Активен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  4
  Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.

  Точно!
   
 6. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.
   
 7. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  700
  Не би се сложила со ова. Не сум лигава, ниту пак се менувам кога ќе "дувне ветрот".
  :)
   
 8. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.408
  Пол:
  Женски
  Неее! Здодевен? Па секаде читам за хуморот на бикот + забавна сум и имам голем хумор :D
  За мрзливоста мош, ама не до толку деее |(
   
 9. top-of-the-world

  top-of-the-world Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  9
  Водолија – Вулгарен, непристоен “паметњакович” кој знае да си го пика носот во туѓите животи. Замислен квази-филозоф кој секогаш е полн со совети и планови за другите, a сопствените не умее да ги оствари.

  Втората реченица можно да е точна :D , првата не :)
   
 10. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.515
  Пол:
  Женски
  Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

  :angel:
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LadyNitro

  LadyNitro Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  30
  Точно е за риби :o
   
  На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  49.172
  Пол:
  Женски
  За рак е точно дека менува расположение од депресија до смеа и до хистерија :lol
   
 13. mil4ence

  mil4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  173
  :roll: ...Не.
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.647
  Допаѓања:
  49.172
  Пол:
  Женски
  Има влијание и подзнакот, АМА раковите се воглавно посесивни,хистерични,менуваат во 5 мин расположение од тага до смеа :lol: си знам по себе ( ако не признаваме) такви сме :D
   
 15. skorpija12345

  skorpija12345 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  2
  Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.


  :!: hahahahahahahaah
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.395
  Делумно точно..
   
 17. kristijana88

  kristijana88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  8
  ова нема никаква врска со овен
   
 18. SweetCandyyy

  SweetCandyyy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  За жал точно е :( и не само за мене туку сум разговарала и со други пријатели риби и тие се согласуваат за ова :Р
   
 19. anna-tessa

  anna-tessa Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  22
  и јас како една риба го потврдувам ова за жал такви сме ..
   
 20. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.136
  Пол:
  Женски
  Овен - јазикот побрз од паметот, немање доволно самоконтрола; агресивност кај машките припадници на овој знак
  Бик - закоравеност и цврсто држење до своето мислење, на раб на ограниченост и рушење ѕид со глава. Инаку, добри луѓе се, ако не ги налутиш.
  Близнаци - лажење, измислување, провокации, подвоена личност
  Рак - депресивни и мазохисти, преемотивни, премногу се врзуваат за тие што ги сакаат, некои се доста лигави... се трудат да лажат, ама не ce вешти
  Лав - празна надуеност, ароганција без покритие, површност
  Девица - критични кон другите и кон себе, се си ставаат при срце, хипохондрици, ги бие малер... носат маска на љубезност, вистинското лице и мислење на девицата го знаеш само ако живееш со неа подолго време
  Вага - саможива е, не дека не се дружи со луѓето - напротив, ама како да не и се важни
  Шкорпија - многу нервоза, особено кај жените... знаат да ја сокријат од прво, второ гледање, понатаму веќе се забележува... некако се на кавга ја тераат, се мора да биде по нивно
  Стрелец - не знам баш... инаетливо конфронтирање
  Јарец - им треба повеќе храброст, кријат стравови во себе, се воздржуваат да направат некои работи, малери се и они како девицата
  Водолија - бунтовник без причина, изолациона политика, сурова на јазик кога и е повредено егото, и ова се водолии од виши тип. Водолии од нижи тип не се вредни за коментар.
  Риби - матно... не се од доверба воопшто, глумат жртви, жените лажат без грижа на совест... шири некоја депресивна енергија овој знак... тенденција кон христијански фанатизам