1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши особини на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 29 јуни 2012.

  1. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Вага – Нарцисоиден добротвор кој не може да си помогне ни себеси, а камоли на другите. Потребна му е цела недела за да се одлучи дали да порача “кока кола” или “пепси”, а толку е мрзелив што ни земјотрес нема да го натера да се помести од кревет.

    хаххаахха :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    За близнаци е точно... :!:
     
  3. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Лав – Арогантен, препотентен потценувач кој сите ги гледа од височина. Искомплексиран нарцис, во состојба е цел ден да го помине пред огледало. Полн е со големи идеи и планови кои на крајот му користат само нему, бидејќи воопшто не се грижи за другите (обични смртници).
    Па и не е баш се точно... :lol:
     
  4. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.092
    Пол:
    Женски
    Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

    Само болдираното е точно. Кога ќе се изнервирам, хистеришам. :rofl:
     
    На popi му/ѝ се допаѓа ова.
  5. girl.heart

    girl.heart Активен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    4
    Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.

    Точно!
     
  6. UnPaso

    UnPaso Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    1.002
    Допаѓања:
    247
    Пол:
    Женски
    Девица – Опсесивно-компулсивен невротичар кој од стресот се ослободува чистејќи го станот или лазејќи по подот и собирајќи трошки. Премногу бара, вечно е незадоволен и напорен. Ни премногу не му е доволно.
     
  7. butterfly6223

    butterfly6223 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2012
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.076
    Не би се сложила со ова. Не сум лигава, ниту пак се менувам кога ќе "дувне ветрот".
    :)
     
  8. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Неее! Здодевен? Па секаде читам за хуморот на бикот + забавна сум и имам голем хумор :D
    За мрзливоста мош, ама не до толку деее |(
     
  9. top-of-the-world

    top-of-the-world Активен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    9
    Водолија – Вулгарен, непристоен “паметњакович” кој знае да си го пика носот во туѓите животи. Замислен квази-филозоф кој секогаш е полн со совети и планови за другите, a сопствените не умее да ги оствари.

    Втората реченица можно да е точна :D , првата не :)
     
  10. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Рак – Посесивен мазохистички лудак кој хистеризира ако не му посакате добро утро со правилна интонација. Своите комплекси ги лечи со собирање пари во касичка-прасе која ја добил од својот прадедо. Постојано го менува расположението – од депресија до хистерија.

    :angel:
     
    На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
    Точно е за риби :o
     
    На anna-tessa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    За рак е точно дека менува расположение од депресија до смеа и до хистерија :lol
     
  13. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
    :roll: ...Не.
     
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Има влијание и подзнакот, АМА раковите се воглавно посесивни,хистерични,менуваат во 5 мин расположение од тага до смеа :lol: си знам по себе ( ако не признаваме) такви сме :D
     
  15. skorpija12345

    skorpija12345 Активен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2013
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    2
    Скорпија – Саможив перверзен автодеструктивец кој својата мака не може да ја поднесе сам, па со себе повлекува уште 100 луѓе. Ако утре е крај на светот нема воопшто да се потресе, туку ќе продолжи со своите садо-мазо оргии.


    :!: hahahahahahahaah
     
  16. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Делумно точно..
     
  17. kristijana88

    kristijana88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2011
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    10
    ова нема никаква врска со овен
     
  18. SweetCandyyy

    SweetCandyyy Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    За жал точно е :( и не само за мене туку сум разговарала и со други пријатели риби и тие се согласуваат за ова :Р
     
  19. anna-tessa

    anna-tessa Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    22
    и јас како една риба го потврдувам ова за жал такви сме ..
     
  20. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Овен - јазикот побрз од паметот, немање доволно самоконтрола; агресивност кај машките припадници на овој знак
    Бик - закоравеност и цврсто држење до своето мислење, на раб на ограниченост и рушење ѕид со глава. Инаку, добри луѓе се, ако не ги налутиш.
    Близнаци - лажење, измислување, провокации, подвоена личност
    Рак - депресивни и мазохисти, преемотивни, премногу се врзуваат за тие што ги сакаат, некои се доста лигави... се трудат да лажат, ама не ce вешти
    Лав - празна надуеност, ароганција без покритие, површност
    Девица - критични кон другите и кон себе, се си ставаат при срце, хипохондрици, ги бие малер... носат маска на љубезност, вистинското лице и мислење на девицата го знаеш само ако живееш со неа подолго време
    Вага - саможива е, не дека не се дружи со луѓето - напротив, ама како да не и се важни
    Шкорпија - многу нервоза, особено кај жените... знаат да ја сокријат од прво, второ гледање, понатаму веќе се забележува... некако се на кавга ја тераат, се мора да биде по нивно
    Стрелец - не знам баш... инаетливо конфронтирање
    Јарец - им треба повеќе храброст, кријат стравови во себе, се воздржуваат да направат некои работи, малери се и они како девицата
    Водолија - бунтовник без причина, изолациона политика, сурова на јазик кога и е повредено егото, и ова се водолии од виши тип. Водолии од нижи тип не се вредни за коментар.
    Риби - матно... не се од доверба воопшто, глумат жртви, жените лажат без грижа на совест... шири некоја депресивна енергија овој знак... тенденција кон христијански фанатизам