1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Најлоши особини на хороскопските знаци

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 29 јуни 2012.

  1. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Овен - јазикот побрз од паметот, немање доволно самоконтрола; агресивност кај машките припадници на овој знак
    Бик - закоравеност и цврсто држење до своето мислење, на раб на ограниченост и рушење ѕид со глава. Инаку, добри луѓе се, ако не ги налутиш.
    Близнаци - лажење, измислување, провокации, подвоена личност
    Рак - депресивни и мазохисти, преемотивни, премногу се врзуваат за тие што ги сакаат, некои се доста лигави... се трудат да лажат, ама не ce вешти
    Лав - празна надуеност, ароганција без покритие, површност
    Девица - критични кон другите и кон себе, се си ставаат при срце, хипохондрици, ги бие малер... носат маска на љубезност, вистинското лице и мислење на девицата го знаеш само ако живееш со неа подолго време
    Вага - саможива е, не дека не се дружи со луѓето - напротив, ама како да не и се важни
    Шкорпија - многу нервоза, особено кај жените... знаат да ја сокријат од прво, второ гледање, понатаму веќе се забележува... некако се на кавга ја тераат, се мора да биде по нивно
    Стрелец - не знам баш... инаетливо конфронтирање
    Јарец - им треба повеќе храброст, кријат стравови во себе, се воздржуваат да направат некои работи, малери се и они како девицата
    Водолија - бунтовник без причина, изолациона политика, сурова на јазик кога и е повредено егото, и ова се водолии од виши тип. Водолии од нижи тип не се вредни за коментар.
    Риби - матно... не се од доверба воопшто, глумат жртви, жените лажат без грижа на совест... шири некоја депресивна енергија овој знак... тенденција кон христијански фанатизам
     
  2. Daern

    Daern Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.247
    Пол:
    Машки
    Девица - „срцка многу убаво ти стои шминката“ , таа: „што сакаш да кажеш дека без шминка не сум убава“
    „Мила, многу те сакам, леле не знам дали утре ќе се видиме“ таа: (го избегнува тоа те сакам, се фаќа за видувањето утре) „како бе, па зошто да не се видиме, треба да најдеш време“ :D
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.080
    Пол:
    Женски
    Не сум машко , но не би го прокоцкала маж ми :lol: не за друго , за 2 секунди ќе ми го вратат и ќе ми бараат пари :rofl: . Телепортирањето на Марс е возможно исто како и воскреснувањето ( т.е реалист сум , па за мене се невозможни ) . Дека солам памет , солам и го пренасолив веќе , а не ми е тешко да се отворам , сепак зависи и кој ми е соговорник .
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  4. butterflu

    butterflu Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2017
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.689
    Пол:
    Женски
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.