Најлоши текстови од песни

Дискусија во 'Музика' започната од Chocoholic, 6 ноември 2012.

 1. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Се инспирирав да ја отворам темава кога вчера случајно го забележав стихот: I'm serious as cancer when I say "Rhythm is a dancer". Песната е стара, но јас дури сега го заслушав убаво текстот и бев - :^)сериозно го рече тоа?

  Постојат повеќе листи на песни со најлоши текстови, еве една, на британскиот Global Gathering фестивал.

  1. The Black Eyed Peas - „My Humps“ (2005 г.) (22% - „My hump, my hump, my hump, my hump, my hump, My hump, my hump, my hump, my lovely little lumps“);
  2. Scooter - „Nassaja“ (2002 г.) (14% - „It's not a bird, it's not a plane. It must be Dave who's on the train“);
  3. Vengaboys - „Up And Down“ (1998 г.) (12% - „Up and down, up and down, up and down, up and down, up and down, up and down...“);
  4. Tinie Tempah - „Pass Out“ (2010 г.) (9% - „I've been to Southampton but I've never been to Scunthorpe“);
  5. Nicki Minaj - „Starships“ (2012 г.) (8% - „Jump in my hooptie hooptie hoop I own that“);
  6. Taio Cruz - „Troublemaker“ (2011 г.) (5% - „Your ass from the side looks just like a coke bottle“);
  7. The Tamperer feat. Maya - „Feel It“ (1998 г.) (4% - „What's she gonna look like with a chimney on her?“);
  8. Snap - „Rhythm Is A Dancer“ (1992 г.) (3% - „I'm as serious as cancer, when I say rhythm is a dancer“);
  9. Azealia Banks feat. Lazy Jay - „212“ (2011 г.) (3% - „I can freak a fit that pump with the peep“) и
  10. Audio Bullys - „Snake“ (2003 г.) (2% - „Head to hat, tape to that, tells a cat, snares a slack Red to pink, plate to, zinc smells a stink, edge to brink“).


  Која песна според вас има лош текст (знам конкуренцијата е голема) или пак само одреден стих ? Наша, странска - сеедно. Споделете :)
   
 2. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  Чоколит, сигурна си дека добро си ја чула Rhythm Is A Dancer?
  Ај прочитај ја цела па види што тоа толку лошо има у песната.
  Ама мислам дека знам што си чула :D грешка си ;)
  http://www.metrolyrics.com/rhythm-is-a- ... -snap.html
  Не дека текстот е нешто уау, ама не е толку лош.
  Песната лично ми е една од омилените, како мала многу ја сакав ужасно беше популарна во 90тите.

  Инаку на темава, има милион лоши текстови на песни, ужасно.
  Мианж покемонот ми е на врвот.
  И Тејлор Свивт ми има ефитна романтика и меланголија у тексотовите.
   
 3. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Јас изгледа лошо се изразив, мислев на тоа дека стихов е лош и не ми се верува која споредба ја употребиле - serious as cancer. Инаку и мене ми се допаѓа песната и си ја слушам, само досега не сум обрнала внимание :)
  Затоа и напишав дека темава се однесува на текст или само одреден стих (кој ја зафркнал работата :D )
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
  ^Јас погрешно сум те сватила,извини.
  Да чуден е малку тој стих, вистина.
  _
  Инаку,убедливо лоши тексови имаат Black Eyed Peas посебно бесмислена ми е My Humps.
  What you gon' do with all that junk?
  All that junk inside your trunk?
  I'ma get, get, get, get, you drunk,
  Get you love drunk off my hump.
  My hump, my hump, my hump, my hump, my hump,
  My hump, my hump, my hump, my lovely little lumps (Check it out)

  I drive these brothers crazy,
  I do it on the daily,
  They treat me really nicely,
  They buy me all these ices.
  Dolce & Gabbana,
  Fendi and that Donna
  Karan, they be sharin'
  All their money got me wearin' fly
  Brother I ain't askin,
  They say they love my ass ‘n,
  Seven Jeans, True Religion's,
  I say no, but they keep givin'
  So I keep on takin'
  And no I ain't taken
  We can keep on datin'
  I keep on demonstrating.

  My love (love), my love, my love, my love (love)
  You love my lady lumps (love),
  My hump, my hump, my hump (love),
  My humps they got you,

  She's got me spending.
  (Oh) Spendin' all your money on me and spending time on me.
  She's got me spendin'.
  (Oh) Spendin' all your money on me, up on me, on me

  What you gon' do with all that junk?
  All that junk inside that trunk?
  I'ma get, get, get, get, you drunk,
  Get you love drunk off my hump.
  What you gon' do with all that ass?
  All that ass inside them jeans?
  I'm a make, make, make, make you scream
  Make you scream, make you scream.
  Cos of my hump (ha), my hump, my hump, my hump (what).
  My hump, my hump, my hump (ha), my lovely lady lumps (Check it out)

  I met a girl down at the disco.
  She said hey, hey, hey yea let's go.
  I could be your baby, you can be my honey
  Let's spend time not money.
  I mix your milk wit my cocoa puff,
  Milky, milky cocoa,
  Mix your milk with my cocoa puff, milky, milky riiiiiiight.

  They say I'm really sexy,
  The boys they wanna sex me.
  They always standing next to me,
  Always dancing next to me,
  Tryin' a feel my hump, hump.
  Lookin' at my lump, lump.
  You can look but you can't touch it,
  If you touch it I'ma start some drama,
  You don't want no drama,
  No, no drama, no, no, no, no drama
  So don't pull on my hand boy,
  You ain't my man, boy,
  I'm just tryn'a dance boy,
  And move my hump.

  My hump, my hump, my hump, my hump,
  My hump, my hump, my hump, my hump, my hump, my hump.
  My lovely lady lumps (lumps)
  My lovely lady lumps (lumps)
  My lovely lady lumps (lumps)
  In the back and in the front (lumps)
  My lovin' got you,

  She's got me spendin'.
  (Oh) Spendin' all your money on me and spending time on me.
  She's got me spendin'.
  (Oh) Spendin' all your money on me, up on me, on me.

  What you gon' do with all that junk?
  All that junk inside that trunk?
  I'ma get, get, get, get you drunk,
  Get you love drunk off my hump.
  What you gon' do with all that ass?
  All that ass inside them jeans?
  I'ma make, make, make, make you scream
  Make you scream, make you scream.
  What you gon' do with all that junk?
  All that junk inside that trunk?
  I'ma get, get, get, get you drunk,
  Get you love drunk off this hump.
  What you gon' do wit all that breast?
  All that breast inside that shirt?
  I'ma make, make, make, make you work
  Make you work, work, make you work.

  (A-ha, a-ha, a-ha, a-ha) [x4]

  She's got me spendin'.
  (Oh) Spendin' all your money on me and spendin' time on me
  She's got me spendin'.
  (Oh) Spendin' all your money on me, up on me, on me.
  :headbang:
   
 5. CoCoGiiiRL

  CoCoGiiiRL Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2011
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  3.192
  Пол:
  Женски
  Сите од Слаткаристикаа :D
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  e баш ме заболе одоздола па нагоре раке пуке раке шлаке и тако даље :rofl: :rofl: :rofl:


  кеш кеш доларчиња или евро дај ми кеш за да видеш секси веш
   
 7. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Голем број од македонските нови песни (знаете што мислам) и :tmi:
  http://www.youtube.com/watch?v=T6j4f8cHBIM
  Не ја мразам Ники, напротив ми се допаѓаат некој нејзини песни, ама Ники чедо божјо You're a stupid hoe, you're, you're stupid hoe рап ли е бе??? Дефинитивно лош текст :D
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  штратапуфтање....

  иии, идеме
  јен .два , три и..

  убав ден е денес
  сонце грее цел ден
  цело друштво среќни сме
  ама иде облак сив
  од север гледам
  и знам дека ќе заврне

  ма опуштете се , гајле немаме

  ќе заврне, ќе заврне
  малку по малку и ќе не наврне
  врне, врне, врне , врне
  дождот не гали нас ,а ние пееме

  што?
  врне врне
  врне врне
  врне врне , but i will never let you down
  врне врне,врне,врне,
  врне врне , but you will never let me down


  излет ден е денес
  сонце грее цел ден
  а ние скара правиме
  ама иде облак
  сив од север гледам

  Полош нема. ]:)
   
 9. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  и тоа во рефренот од песнава не викат hoe туку how :D ненајт и таа како се читат зборот :rofl:
   
 10. skinnylove

  skinnylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  134
  Hoe и how се сосема различни зборови со сосема различни значење, но се изговараат исто. Hoe ќе му дое нешто како к*рва. И како тоа она е грешка? Ако е ти како што викаш викаш т.е Stupid how, што значи тоа во превод? Протолкувај што значи тоа според тебе. Буквален превод на Stupid hoW е Глупаво како. Нема смисла. Get your facts straight :!: Your english, actually.

  Се извинувам за оф топик.
   
 11. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.500
  Допаѓања:
  4.482
  Пол:
  Женски
  ^ за твоја информација јас живеам во америка 3 години Поздравче :hai: .. и многу добро знам што значат тие зборови .. јас не спомнав ништо за значењето на нив туку реков како ги вика зборовите оди на гугл трансејт ако сакаш и напиши ги двата збора и кликни да слушнеш како имаат разлика во изговарањето
  види си дека hoe се чита Хо а how се чита Хау .. и таа во рефренот вика хау наместо хо (hoe) ..
  се надевам разбра што сакав да кажам ..

  извинете за оф топик
   
 12. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
 13. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  383
  Пол:
  Женски
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.410
  Пол:
  Женски
  Стварно конкуренцијата е голема.

  (facepalm)